(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Myszki pionowe nazywane są myszkami pionowymi, ponieważ mają pionową konstrukcję. Ręka znajduje się w takiej samej pozycji jak podczas potrząsania, gdy pracuje. Nadgarstek nie wygina się zbytnio w jedną stronę, a przedramię nie skręca się do wewnątrz. Mysz pionowa jest świetną alternatywą dla tradycyjnej myszy komputerowej. Jednak z czasem może powodować ból i dyskomfort. Jest to dobra opcja dla osób, które pracują długie godziny przy komputerze.

Ranking najlepszych komputerowych myszy pionowych

Jaką myszkę pionową do komputera kupić? To pytanie jest dla wielu osób mylące. Okazuje się, że wiele osób nie wie, że takie urządzenia istnieją. Dlatego też stworzyliśmy kompleksowy ranking modeli myszy pionowych. Zestawienie to powstało na podstawie opinii internautów. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 1. Fellowes Penguin ergonomiczna, pionowa myszka

  Ta wysokiej jakości mysz pionowa jest alternatywą dla tradycyjnych myszy komputerowych. Zapewnia odpowiednią pozycję dłoni podczas pracy, zwiększając komfort użytkowania. Posiada unikalną, dwustronną konstrukcję. Dzięki temu jest odpowiednia dla użytkowników leworęcznych. Wyposażona jest w precyzyjny laser i kółko przewijania. Ciekawostką jest ochrona antybakteryjna BioCote zapobiegająca powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

 2. Delux Wireless Vertical Mouse M618Xsd 4.0 Bt/2.4G (29067).

  Bezprzewodowa mysz pionowa dla najbardziej wymagających użytkowników Jest łatwa w obsłudze. Posiada wyświetlacz LED oraz 5-pozycyjną regulację DPI do 4000. Z akumulatora o pojemności 1000 mAh można korzystać przez wiele godzin. Istnieje wiele sposobów na podłączenie myszy do komputera. Możesz użyć kabla, aby podłączyć mysz do komputera. Mysz można również podłączyć do maksymalnie czterech innych urządzeń.

 3. Delux Wireless Mouse Mini Black Vertical Ergonomic Rgb - (RTDM618MINIBLACK). Ergonomiczna

  Pionowa mysz bezprzewodowa w kolorze czarnym Może łączyć się z komputerem bezprzewodowo lub przez Bluetooth. Istnieje kilka opcji łączności. Urządzenie posiada konfigurowalne podświetlenie RGB, które może pokazać aktualne ustawienie DPI. Bateria wbudowana jest na poziomie 500 mAh. Może ona działać nawet przez 30 kolejnych dni.

 4. Perixx PERIMICE-718 R Czarny (11562)

  Czarna wysokiej klasy bezprzewodowa mysz pionowa Posiada wiele programowalnych przycisków. Bardzo wygodnie leży w dłoni. Posiada przycisk zmiany DPI oraz sensor optyczny. Posiada również nowoczesną gumową powierzchnię. Urządzenie zasilane jest bateriami, które należy dokupić osobno. Posiada ciekawą funkcję oszczędzania energii.

 5. Myszka pionowa Delux M618Pu 7200Dpi niebieska

  Nowoczesna mysz pionowa o ergonomicznym kształcie. Jej kształt inspirowany jest skorupą ślimaka. Całe urządzenie wykonane jest z materiału skóropodobnego z antypoślizgowymi wypustkami. Urządzenie można dostosować do swoich preferencji, wybierając spośród wielu poziomów DPI. Mysz posiada wbudowaną pamięć i można ją zaprogramować za pomocą jej przycisków. Mysz świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Jest kompatybilna z systemem Windows.

 6. Logilink USB Vertical Mouse ID0158 w kolorze czarnym

  Wyjątkowa mysz pionowa w kolorze czarnym. Jest ergonomicznie zaprojektowana, aby dopasować się do naturalnych konturów nadgarstka i dłoni. Może być używana przez USB i posiada najnowocześniejszy sensor optyczny. Posiada również funkcję automatycznego oszczędzania energii. Sprzęt ten jest świetny do użytku domowego i biurowego. Kabel o długości 1,5 m nie przeszkadza w pracy.

Jaką myszkę pionową kupić?

Mysz pionowa to alternatywa dla tradycyjnej myszy komputerowej. Tego typu urządzenie jest polecane przez ekspertów dla osób, które korzystają z komputera na co dzień. Na jaki model warto się zdecydować? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie myszy pionowej

 • Czujnik - Do niedawna na rynku można było wybierać tylko spośród myszy laserowych i optycznych. Myszki laserowe są dziś mniej popularne, ponieważ myszki optyczne są lepsze i bardziej precyzyjne.
 • Sposób komunikacji - Na początku należy określić swoje potrzeby. Istnieją dwie opcje: przewodowa lub bezprzewodowa. Myszki bezprzewodowe są wygodniejsze, ponieważ nie mają przewodu ograniczającego ruchy i przeszkadzającego w pracy. Aby utrzymać ich prawidłowe działanie, trzeba będzie regularnie wymieniać baterię lub ładować wbudowany akumulator. Warto sprawdzić komunikację pomiędzy myszką pionową a komputerem. W większości modeli odbywa się to za pomocą modułu Bluetooth lub niewielkiego odbiornika USB.
 • Rozmiar - Myszki pionowe występują w wielu rozmiarach. Ważne jest, aby wybrać model odpowiedni dla siebie.
 • Dwustronna konstrukcja - Pionowe myszy dwustronne stanowią świetne rozwiązanie. Są one odpowiednie zarówno dla użytkowników lewo-, jak i praworęcznych. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby umożliwić pracę drugiej ręki.
 • Dla osób, które cenią sobie dokładność i regulowaną czułość DPI, niezbędna jest mysz o wysokiej rozdzielczości DPI. Jeszcze lepszy jest model, który pozwala na niezależną regulację DPI. Dzięki temu użytkownik może dostosować mysz do swoich potrzeb.
 • Design - Myszki pionowe występują w wielu kształtach i kolorach. Każdy powinien znaleźć model, który będzie mu odpowiadał.

Czy warto wydać pieniądze na myszkę pionową?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Myszy pionowe to sposób na uniknięcie dyskomfortu i problemów zdrowotnych związanych z używaniem myszy. Jest to alternatywa dla standardowej myszki komputerowej. Pozwala na pozostawienie dłoni w naturalnej pozycji przypominającej uścisk. Zapobiega nadmiernemu zginaniu nadgarstka w bok lub skręcaniu przedramienia do wewnątrz.

Myszki pionowe są wciąż mało popularne. Są wyjątkowe i wymagają od dłoni dziwnej pozycji. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Pionowa mysz zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu nadgarstka i dłoni.

Zespół cieśni nadgarstka jest spowodowany przez klasyczną myszkę. Jest on powszechny u osób, które codziennie korzystają z komputerów. Nie występuje z dnia na dzień, ale szybko może stać się poważnym problemem. Czasami konieczna jest operacja i rehabilitacja.

Popularni producenci myszek pionowych do komputerów

 • Fellowes
 • Delux

Podsumowanie rankingu myszy pionowych

Myszki pionowe (lub wertykalne) to wciąż stosunkowo mało znane urządzenie komputerowe. Stanowią one zdrowszą i ciekawszą alternatywę dla tradycyjnych myszek poziomych. Standardowe myszki mogą powodować nienaturalne ułożenie dłoni, co w przyszłości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Warto przyjrzeć się myszce pionowej. Ten kompleksowy ranking myszy pionowych pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Został on w dużej mierze oparty na opiniach internautów.