Elektryczny sterylizator parowy ilizer może być używany do sterylizacji butelek. To urządzenie jest niezastąpione. Sprzęt ten czyści za pomocą gorącej pary wodnej. Jest mniejszy niż sterylizator mikrofalowy. Jest bardziej wydajny i większy. Można w nim sterylizować butelki i inne sprzęty. Często jest to kwestia osobistych preferencji lub miejsca w kuchni.

Ranking najlepszych sterylizatorów elektrycznych

Wielu młodych rodziców nie może żyć bez sterylizatorów elektrycznych. Są to bardzo dyskretne urządzenia. Co trzeba wiedzieć o sterylizatorach elektrycznych? Jak wybrać ten właściwy? Na te pytania odpowiada nasz ranking sterylizatorów elektrycznych. Zawiera on ciekawe propozycje urządzeń, które cieszą się popularnością wśród internautów. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 1. Tommee Tippee Sterylizator elektryczny parowy 43233651

  Elektryczny sterylizator parowy sprawia, że akcesoria z zamkniętą pokrywą są sterylne przez 24 godziny. Urządzenie może być używane wieczorem, aby przygotować czyste butelki na rano. Sprzęt może pomieścić do sześciu butelek jednocześnie. Posiada przycisk anulowania, który pozwala na szybką sterylizację. Jego kompaktowy rozmiar jest tym, co go wyróżnia.

 2. Elektryczny sterylizator Chicco Steril Natural 3W1.

  To urządzenie 3 w 1 jest łatwe w użyciu i służy przede wszystkim jako sterylizator. Efekt sterylizatora utrzymuje się do 24 godzin po zamknięciu pokrywy. Walizkę tę można sterylizować za pomocą pary wodnej, bez konieczności stosowania środków chemicznych. Para nie zmienia zapachu ani smaku akcesoriów. Dodatkowe płukanie nie jest wymagane. Urządzenie może pomieścić do 6 butelek o pojemności 330ml.

 3. Reer Elektryczny sterylizator na 6 butelek

  Nowoczesny elektryczny sterylizator parowy, który pomieści do 6 butelek Sterylizator ten doskonale nadaje się do dezynfekcji akcesoriów dziecięcych i smoczków. W tym zestawie znajdują się również plastikowe łyżki, dzięki którym można bezpiecznie wyjąć gorące butelki z ich wnętrza. Sprzęt ten wykorzystuje parę wodną do dezynfekcji. Nie generuje wysokich rachunków za energię elektryczną.

 4. CANPOL BABIES ELEKTRYCZNY STERYLIZATOR PAROWY 77/052

  Renomowana marka produkuje elektryczny sterylizator parowy. Urządzenie to zabija 99,9% bakterii w krótkim czasie i jest bardzo skuteczne. Czas sterylizacji trwa zaledwie 8 minut. Sterylizator posiada funkcję automatycznego wyłączenia, która włącza go po zakończeniu dezynfekcji. Sterylizator może pomieścić do 6 butelek, a także smoczki i inne akcesoria. Jest prosty w obsłudze i trwały.

 5. Babyono Podgrzewacz elektryczny, z funkcją sterylizacji 2W1 (216).

  Bardzo funkcjonalny elektryczny podgrzewacz z funkcją sterylizacji. Jest to urządzenie typu 2 w 1. Można w nim sterylizować butelki, smoczki i gryzaki. Posiada również miseczkę, która może służyć do podgrzewania pokarmu. Może pracować w temperaturze od 25 do 100 stopni Celsjusza. Zapewnia ochronę przed przegrzaniem i utrzymuje stałą temperaturę.

Jaki typ sterylizatora elektrycznego kupić?

Wielu rodziców nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego życia bez sterylizatora elektrycznego. Jest to rzeczywiście bardzo przydatne urządzenie. Który model jest najlepszy? Weź pod uwagę te rzeczy podczas zakupów sterylizatora elektrycznego.

 • Moc to szybkość, z jaką podgrzewana jest woda. Ten parametr powinien wynosić około 600W.
 • Pojemność Możesz wybierać spośród sterylizatorów elektrycznych o różnej pojemności. Mogą one pomieścić jedną lub więcej butelek jednocześnie. Ciekawą opcją są modele modułowe z pokrywami w różnych rozmiarach. Wysokość urządzenia możesz dopasować do swoich potrzeb. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje potrzeby i typ, który posiadasz.
 • Rozmiar Bardzo ważna jest ogólna wielkość urządzenia. Dobrze sprawdzają się urządzenia modułowe. Są one praktyczne i łatwe w użyciu.
 • Czas sterylizacji może wynosić od kilku minut do kilku godzin. Zależy to od mocy urządzenia, jego pojemności i ilości wody, którą do niego wlałaś. Producent poda czas grzania na opakowaniu.
 • Funkcja automatycznego wyłączenia - odpowiada za automatyczne odłączenie zasilania sterylizatora elektrycznego po tym, jak sprzęt przestanie działać. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Warto też sprawdzić, czy dany model można wyłączyć ręcznie.
 • Sygnalizowanie zakończenia pracy - Niektóre sterylizatory elektryczne informują o zakończeniu pracy poprzez sygnał dźwiękowy lub wizualny - dioda.
 • Funkcje dodatkowe Warto tu wspomnieć o ociekaczu, osuszaniu i wyborze trybu pracy. Funkcjonalność urządzenia jest zazwyczaj droższa od jego ceny. Dobrym wyborem są modele z wyświetlaczem LCD, ponieważ pozwalają śledzić postępy sterylizacji. W zestawie mogą znaleźć się dodatkowe akcesoria, takie jak szczypce do wyjmowania gorących butelek czy koszyki na drobne akcesoria.

Czy warto kupić sterylizator elektryczny?

Wielu rodziców nie jest zainteresowanych zakupem elektrycznego sterylizatora. Uważają oni, że butelki można od czasu do czasu podgrzewać na parze. Aby chronić dziecko przed zarazkami i wirusami, trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Pierwsze sześć miesięcy życia dziecka to najlepszy czas na zakup elektrycznego sterylizatora. Są to najbardziej wrażliwe miesiące dla niemowląt i nie są one zbyt odporne na zarazki. Mama i tata w tym czasie wiele się uczą, więc wygoda jest koniecznością.

Jak działa sterylizator elektryczny? Proces sterylizacji odbywa się za pomocą gorącej pary. Wysoka temperatura sterylizatora skutecznie zabija bakterie, wirusy i zarodniki grzybów. Na rynku dostępne są jeszcze sterylizatory mikrofalowe. Tego typu sterylizator wypełnia się wodą, a boczki i smoczki umieszcza się w specjalnych uchwytach. Całość jest następnie podgrzewana w kuchence mikrofalowej, aż zamieni się w parę. Zasada działania sterylizatorów elektrycznych jest taka sama, ale nie potrzebujesz mikrofalówki. Zamiast tego są one podłączone do prądu. Mają własne grzałki, które podgrzewają wodę i zamieniają ją w parę.

Popularni producenci sterylizatorów elektrycznych

 • Chicco
 • Canpol
 • Tommee Tippee

Podsumowanie rankingu dla sterylizatorów elektrycznych

Sterylizator elektryczny to urządzenie, które znane jest przede wszystkim rodzicom z małymi dziećmi. Skutecznie sterylizują butelki, smoczki i inne akcesoria dla niemowląt. Urządzenia te są łatwe w obsłudze i mogą być praktycznym rozwiązaniem. Zawsze warto, aby rodzice nieco ułatwili sobie zadanie związane z opieką nad maluchami. Przygotowaliśmy obszerny ranking sterylizatorów elektrycznych, aby pomóc Wam w podjęciu lepszych decyzji zakupowych. W dużej mierze opiera się on na opiniach internautów.