Opony ciężarowe całoroczne mogą być stosowane w samochodach ciężarowych, które posiadają kombinację opon letnich i zimowych. Opony te są również znane jako opony wielosezonowe. Opony te mogą być używane w każdych warunkach pogodowych. Ten typ opon z roku na rok zyskuje na popularności. Jest to praktyczna i bezpieczna opcja. Opony ciężarowe całoroczne są bardzo popularne w Polsce.

Ranking najlepszych opon całorocznych do samochodów ciężarowych

Jakie opony całoroczne do ciężarówek kupić? Przed takim dylematem mogą stanąć właściciele ciężarówek. To nie jest łatwa decyzja. Właśnie w tym celu stworzyliśmy nasz kompleksowy ranking opon całorocznych do samochodów ciężarowych. Przy tworzeniu tego rankingu mocno kierowaliśmy się opiniami internautów. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 1. Opony ciężarowe całoroczne Michelin Multi T 385/65R22.50 160K
  Sprawdź aktualną cenę

  Specjalnie zaprojektowane dla przyczep, opony te są wysokiej jakości. Opona ta ma wszechstronne zastosowanie. Zapewnia kierowcom bezpieczeństwo i pozwala dostarczać towary na czas. Opony te mogą być używane w śniegu i błocie. Te opony sprawdzą się w warunkach śnieżnych i błotnych, nawet w Norwegii, Rosji czy Turcji. Nic dziwnego, że ta opona szybko zdominowała rynek samochodów ciężarowych.

 2. Opona ciężarowa DUNLOP SP247 385/65R22.5 164K/158L ML+S 3PSF

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezawodna marka oferuje trwałe opony całoroczne do samochodów ciężarowych. Zostały one dopuszczone na rynki europejskie i spełniają wszystkie normy jakościowe Unii Europejskiej. Są bardzo atrakcyjne cenowo i mają wysoką jakość wykonania. Te opony premium są trwałe i mogą być używane przez cały rok. Opony te zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę.

 3. Całoroczne opony ciężarowe Goodyear KMAXS Gen-2 HL 315/70R22.5/156/150 L

  Sprawdź aktualną cenę

  Do segmentu premium należą renomowane opony całoroczne do samochodów ciężarowych. Jest to opona, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością i długotrwałymi osiągami, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa. Zastosowano w niej innowacyjną technologię IntelliMax Rib oraz mostki usztywniające. Są one niezwykle trwałe i równomiernie się zużywają. Zawdzięczają to specjalnej mieszance polimerów.

 4. Opony ciężarowe CONTINENTAL 385/65R22.5 CONTI-HYBRID HT3 160K.

  Sprawdź aktualną cenę

  Renomowana marka oferuje wysokiej jakości opony całoroczne do samochodów ciężarowych. Posiadają one homologację na rynki europejskie i spełniają wszystkie unijne wymogi jakościowe. Są wysokiej jakości i w dobrej cenie. Te opony klasy premium są trwałe i mogą być używane przez cały rok. Posiadają siedmioletnią gwarancję producenta.

 5. Falken BI856 opony całoroczne ciężarowe 295/80 R22.50 150/148 M

  Sprawdź aktualną cenę

  Opony całoroczne wyprodukowane do samochodów ciężarowych przez cenioną markę. Posiadają homologację do użytku na rynku europejskim. Spełniają normy jakościowe obowiązujące na rynku unijnym. Produkt ten jest bardzo trwały i atrakcyjny cenowo. Jest chętnie wybierany przez kierowców. Opony działają bez zarzutu przez cały rok - wiosnę, lato i jesień, a także zimę.

 6. Opony ciężarowe Dębica DRS 315/70R22.5 154/152L

  Sprawdź aktualną cenę
  Te całoroczne opony ciężarowe są niezwykle trwałe i mogą być używane do codziennej jazdy. Są w stanie wytrzymać zarówno warunki letnie, jak i zimowe. Opony całosezonowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Możesz zaoszczędzić czas, nie musząc zmieniać opon tak często wiosną i jesienią.

Jakie opony powinienem kupić do swojej ciężarówki?

Zakup opon do samochodów ciężarowych może być trudny. Każdy właściciel ciężarówki musi się z tym zmierzyć. Jakie opony warto wybrać? Jakie są główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie opon do samochodu ciężarowego.

 • samochodu ciężarowego Ważnym aspektem jest przeznaczenie opon w stosunku do osi samochodu ciężarowego. Zasada ta nie dotyczy samochodów osobowych. W ramach tego podziału można wyróżnić opony na oś prowadzącą F lub F, opony na oś napędową D oraz opony na oś śladową T. Producenci często stosują własne oznaczenia i podział ten nie jest z góry ustalony.
 • Rozmiar Zapisuje się to w postaci kodu, który składa się z cyfr lub znaków. Na przykład 205/75R17.5 124/122M. Pierwsza wartość odnosi się do szerokości opony - 205mm. Druga wartość to jej profil. Jest to stosunek jej szerokości do wysokości. 75 to 75% z 205 mm. Opony radialne oznaczone są literą R, a 17,5 to rozmiar felgi. Indeks nośności opon ciężarowych omawiany jest na 124/122. Jest to maksymalne obciążenie opon, gdy poruszają się one z maksymalną prędkością. Obciążenie dla osi pojedynczych wskazuje pierwsza wartość, natomiast obciążenie dla osi podwójnych - druga. M to indeks prędkości. Jest to maksymalna prędkość na oponach pojazdu przy pełnym obciążeniu.
 • Segment cenowy Już na początku warto ustalić budżet. Istnieją trzy główne rodzaje opon ciężarowych. Opony klasy premium są najbardziej zaawansowane technologicznie. Są trwałe i zapewniają najlepsze osiągi. Opony klasy średniej są nieco droższe. Charakteryzują się również dobrą jakością. Są bardziej przystępne cenowo i wykorzystują nowoczesne technologie. Należy również wspomnieć o klasie ekonomicznej, czyli budżetowej. Te opony są najbardziej przystępne cenowo, ale są też mniej trwałe i bardziej narażone na zużycie niż starsze technologie. Opona ta jest idealna na krótkie trasy i lżejsze ładunki.
 • Zastosowanie Na rynku istnieje wiele opcji opon do samochodów ciężarowych. Należy również wziąć pod uwagę warunki użytkowania opon.

Czy warto kupić całosezonową oponę ciężarową?

Kierowcy coraz częściej stawiają na całosezonowe opony ciężarowe. Jest to świetna alternatywa dla zakupu osobnych opon zimowych i letnich. Jest to świetna opcja. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Opony wielosezonowe to opcja dla tych, którzy nie mają funduszy na zakup dwóch kompletów opon zimowych i letnich. Opony uniwersalne nazywane są oponami całorocznymi. Są one kompromisem pomiędzy oponami letnimi i zimowymi. W tym przypadku nie trzeba kupować drugiego kompletu kół. Regularne wizyty u wulkanizatora są zbędne. Można zapomnieć o problemie przechowywania opon na sezon letni lub zimowy.

Wielosezonowe opony ciężarowe to popularny wybór. To łatwa i bezpieczna opcja. Takie opony są najlepsze do użytku całorocznego i wytrzymują ekstremalne warunki.

Opony ciężarowe od najlepszych producentów

 • Michelin
 • Goodyear
 • Dunlop

Podsumowanie rankingu opon całorocznych do samochodów ciężarowych

Jest wiele osób, które są zwolennikami całorocznych opon ciężarowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Są one praktyczne, ekonomiczne i wygodne. Sprawdzają się również w każdych warunkach pogodowych. To obszerne zestawienie opon ciężarowych całorocznych pomoże Ci wybrać odpowiednie opony do Twojego pojazdu. Wybraliśmy produkty cieszące się największą popularnością wśród internautów. Zachęcamy do lektury, a następnie do dokonania zakupów.