Samochód Akumulator wraz z alternatorem jest jednym z dwóch źródeł zasilania samochodu, który posiada silnik spalinowy. Klasyczny akumulator kwasowo-ołowiowy składa się z elektrolitu ołowiowego, elektrolitu z tlenku ołowiu oraz 35% wodnego roztworu kwasu siarkowego. Akumulator do samochodów osobowych składa się z sześciu szeregów ogniw kwasowo-ołowiowych. Został zaprojektowany tak, aby miał dużą pojemność.

Ranking akumulatorów samochodowych

 1. Exide Premium Car Battery Ea1000 - 100Ah, 900A P+
  Sprawdź aktualną cenę
  Wydajny akumulator do silników benzynowych i wysokoprężnych. Doskonale sprawdza się w niskich i wysokich temperaturach. Posiada długą żywotność i doskonałe parametry rozruchowe. Produkt ten jest w 100% bezobsługowy i wyposażony w tzw. magic-eye. Dzięki niemu łatwiej jest monitorować stan naładowania akumulatora. Urządzenie to eliminuje konieczność dodawania wody destylowanej do elektrolitu. Jest bezpieczne w użytkowaniu.
 2. Varta Silver Dynamic Battery E44 (77Ah 780A), (P+).

  Sprawdź aktualną cenę.
  Uniwersalny akumulator samochodowy do rozruchu w każdych warunkach. Doskonale sprawdza się w warunkach ekstremalnych. Charakteryzuje się szybkim przyjęciem ładunku, mimo zastosowania wielu odbiorników energii. Posiada wysoką rezerwę pojemności. W tym produkcie zastosowano innowacyjną technologię PowerFrame, która pozwala na wydłużenie żywotności akumulatora, odpowiednią moc rozruchową oraz optymalny przepływ prądu. Model ten jest całkowicie bezobsługowy.
 3. Akumulator samochodowy Yuasa Ybx3019 12V 95Ah

  Sprawdź aktualną cenę.
  Akumulator samochodowy, który dzięki zastosowaniu stopów wapnia i nowoczesnych rozwiązań ma o 20% lepsze parametry rozruchowe w porównaniu do podobnych modeli na rynku. Jest to urządzenie, które nie wymaga konserwacji i nie wymaga napełniania wodą destylowaną. Produkt jest zgodny z normami producentów OE. Może zapewnić do 30000 uruchomień silnika.
 4. Akumulator Centra CA722 72AH/720A FUTURA (P+)

  Sprawdź aktualną cenę.
  Akumulator wysokiej jakości przeznaczony do nowoczesnych samochodów wymagających dużej mocy rozruchowej. Maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. W dużej mierze przyczynia się do tego pokrywa PSL. Pokrywa jest podwójna i szczelna, nie ma do niej dostępu z zewnątrz. Specjalny system labiryntowy zapobiega wyciekaniu elektrolitu z akumulatora.
 5. Akumulator samochodowy Bosch S5-007 74Ah 750A A+

  Sprawdź aktualną cenę
  Akumulator przeznaczony do nowoczesnych samochodów. Jest to specjalna oferta dla najbardziej wymagających klientów. Produkt przeznaczony jest do pojazdów nowszej generacji z silnikami Diesla, oraz wysokiej klasy sprzętu. Zastosowano w nim innowacyjną technologię PowerFrame. Charakteryzuje się o 30% dłuższą żywotnością niż inne modele akumulatorów dostępne na rynku. Zapewnia niezawodny rozruch w niskiej i wysokiej temperaturze. To urządzenie, które nie wymaga konserwacji i wyróżnia się minimalnym samorozładowaniem. Akumulator jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla użytkowników.

Jaki typ akumulatora samochodowego kupić?

Każdy samochód musi posiadać akumulator. Rozrusznik został wprowadzony na rynek ponad 100 lat temu i mimo upływu czasu nadal jest stosowany w różnego rodzaju samochodach. Jak wybrać odpowiedni rozrusznik? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

 • Typ Istnieje wiele różnych typów akumulatorów. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najstarszym typem są akumulatory kwasowo-ołowiowe. Zostały wynalezione w 1850 roku i od tego czasu niewiele się zmieniły. Są trwałe i stosunkowo tanie, co przekłada się na ich popularność. Są odporne na głębokie rozładowanie. Można je podzielić na modele, które wymagają konserwacji oraz takie, które jej nie wymagają. W pierwszym przypadku należy sprawdzić i uzupełnić elektrolit przy użyciu wody destylowanej. Akumulatory żelowe są akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, ale zamiast cieczy używają elektrolitu w postaci żelu. Dzięki temu można je umieszczać w różnych pozycjach. Mają długą żywotność, ale dostarczają małą moc przy dużych prądach. Nie nadają się jako akumulatory rozruchowe. EFB/AFB/ECM to zmodyfikowane wersje akumulatora kwasowo-ołowiowego. Posiadają większy zbiornik na elektrolit oraz płyty wykonane z wapnia, ołowiu i cyny. Charakteryzują się wysoką trwałością cykliczną. Stosowane są w pojazdach o skomplikowanych układach elektrycznych. Akumulatory AGM przeznaczone są do nowoczesnych samochodów, które posiadają systemy Start-Stop. Są wydajne i odporne na wstrząsy. Nie tolerują wysokiej temperatury.
 • Napięcie W akumulatorach samochodowych jest to zazwyczaj 12V, a w ciężarówkach 24V. Pojazdy zabytkowe mogą mieć tylko 6V. Jeśli napięcie akumulatora znacząco spada, najlepiej go wymienić.
 • Istotnym parametrem jest pojemność. Wyraża się ją w amperogodzinach Ah. Warto zapoznać się z zaleceniami producenta.
 • Prąd rozruchu - Ten parametr podawany jest w amperach A. Mówi on o zdolności akumulatora do uruchomienia silnika. Im wyższa wartość tym wyższa, teoretycznie, jest skuteczność zapłonu.

Czy warto zainwestować w wysokiej jakości akumulator samochodowy?

Akumulator często nazywany jest sercem samochodu. Jest on niezbędny do uruchomienia silnika samochodu, a także oświetlenia i ogrzewania. Im więcej elektroniki i nowszy pojazd, tym bardziej zaawansowany musi być akumulator. Eksperci są zgodni, że w tym przypadku nie warto oszczędzać zbyt wielu dolarów.

Kluczowe są zalecenia producenta akumulatora samochodowego. Nie kupuj najtańszego akumulatora, który spełnia Twoje założenia. Nie warto kupować produktów o wątpliwej jakości, które w każdej chwili mogą zawieść.

Akumulatory powinny być kupowane tylko u renomowanych sprzedawców. Najlepiej jest kupować produkty od renomowanych firm. Pewność, że akumulator jest w dobrym stanie i spełnia wszystkie normy jakościowe można mieć tylko wtedy, gdy kupi się go od renomowanej firmy. Ten element ma kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy.

Popularni producenci akumulatorów samochodowych

 • Exide
 • Varta
 • Yuasa
 • Centra
 • Bosch

Sklepy z akumulatorami warte uwagi

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle