Antena CB jest niezbędnym elementem każdego radia CB. Kluczowe znaczenie ma montaż anteny. Ciekawą opcją są anteny CB montowane magnetycznie. Można je zamontować lub zdjąć w ciągu kilku sekund. Istnieją również stałe anteny CB, które można zamontować na dachu lub przymocować do klapy tylnej. Choć są one bardzo niezawodne i stabilne, trudniej jest je przenieść do innego pojazdu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na długość i moc anteny.

Nasz ranking anten CB powstał na podstawie tego, które produkty cieszą się największą popularnością wśród internautów. Te anteny CB pozwalają na dalekosiężną łączność na falach odbitych oraz lokalną. Jeśli nie jesteś pewien, którą antenę CB kupić, przygotowany ranking pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć najlepszy produkt i na co zwrócić uwagę. Marnowanie pieniędzy nie jest dobrym pomysłem.

Ranking anten CB

 1. Antena CB President Missouri

  Sprawdź aktualną cenę

  Mająca zaledwie 72 centymetry długości, ta wysokiej klasy antena CB jest bardzo kompaktowa. Ma pewne wady, ale nadrabia je wyrafinowanym designem. Sprawdza się równie dobrze jak standardowa antena o wysokości 100 cm. Może komunikować się z zasięgiem do 10 kilometrów. Jest niewielka i łatwa w ustawieniu i demontażu. Magnetyczna podstawa ma średnicę 8 cm.

 2. Sirio Turbo 800


  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna antena montażowa o wysokości 78 cm i możliwości złożenia. W zestawie znajduje się również stopa montażowa, a także kabel o długości 3,6m. W idealnych warunkach pracy może przesyłać dane na odległość do 10 kilometrów. Mimo, że antena jest bardzo krótka, nie przeszkadza to w żaden sposób w jej działaniu. Jest bardzo czuła na warunki miejskie i generuje bardzo mało zakłóceń. Jest łatwa w instalacji.

 3. Antena CB President Virginia


  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczna antena CB o nowoczesnym, dyskretnym wyglądzie. Jest niezwykle wytrzymała i lekka. Praktycznie nie da się jej zgubić nawet przy dużych prędkościach. Jest niezwykle skuteczna, pomimo swojej niewielkiej długości. Posiada 4,5 metrowy kabel RG-174 oraz siedem małych neodymowych podstaw magnetycznych, które przykleja się do dachu. Ma prostokątny kształt, a magnesy rozmieszczone są wzdłuż jej korpusu. Zdejmowanie promiennika anteny jest bardzo łatwe. Antena jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w wysokich samochodach, takich jak VAN, kampery i SUV-y.

 4. Alan LC29


  Sprawdź aktualną cenę

  Antena CB utrzymana w czarnej i srebrnej kolorystyce. Długość bata można regulować, aby dostosować strojenie anteny. W zestawie znajduje się również klucz imbusowy do strojenia anteny, instrukcja obsługi oraz uchwyt magnetyczny z gumową osłoną. Uchwyt magnetyczny jest najlepszą opcją montażu anteny. Kabel zakończony jest wtyczką do CB radia UC1.

 5. Hustler Ic-100 Antena CB


  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości antena CB mierząca około 1 metra długości. Silny magnes sprawia, że antena nie spadnie z dachu, nawet przy dużych prędkościach. Dodatkowym atutem jest długi, ponad 4 metrowy kabel. Model ten nie oferuje regulacji kąta nachylenia. Ten typ anteny CB jest bardzo popularny. Z tego względu jest często podrabiana przez nieuczciwych sprzedawców.

Jaki typ anteny CB powinienem kupić?

Samochód wyposażony w CB-radio będzie posiadał antenę CB jako integralną część. Wielu kierowców nie wie, czym się kierować przy jej zakupie. Jest ona kluczowa dla skuteczności działania CB Radia. Który model powinieneś wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodowej CB-anteny?

 • Sposób montażu Najpopularniejsze anteny mobilne to takie, które można zamontować na różne sposoby. Modele z uchwytami mocuje się do samochodu poprzez zaczepienie o klapę lub szynę. Są łatwe w montażu i demontażu, zwłaszcza jeśli posiadają szybkozłączkę. Modele magnetyczne można przymocować do magnetycznej podstawy.
 • Długość anteny to czynnik, który wpływa na zasięg i skuteczność łączności. Długość anteny powinna być funkcją jej zasięgu. Jest to prawdą w większości przypadków. Anteny o długości nawet 60 cm mogą być wykorzystywane do nawiązywania łączności w odległości do 3 kilometrów. Nie są one w stanie pracować na terenach gęsto zabudowanych. Najbardziej uniwersalne anteny CB to te o długości od 60 do 100 cm. Mogą one przemieszczać się na odległość do 10 kilometrów. Osoby, które dużo podróżują, potrzebują anteny, której długość wynosi od 100 do 150 cm. Taka antena może nadawać na odległość do 15 km. Modele mierzące 150-200cm zapewniają zasięg łączności do 20 km.
 • Długość fali jest zależna od długości i położenia promiennika. Długość fali ma również duży wpływ na rozchodzenie się fal elektromagnetycznych. Obecnie w sprzedaży dostępne są anteny CB o długości fali 1/2, 1/4, 5/8, 7/8. Przedostatnia antena ma największy zasięg, ponieważ rozchodzi się najbliżej ziemi.
 • Jakość wykonania jest bardzo ważna. Jest to klucz do trwałości i sprawności anteny. W praktyce najlepsze są anteny CB wykonane ze stali nierdzewnej.
 • Szerokość w paśmie pracy - Im jest ono szersze, tym większy zakres częstotliwości, w którym antena CB zachowuje prawidłowe parametry.
 • Współczynnik fali stojącej - Z angielskiego SWR. Jest to stopień dopasowania anteny CB do przewodu zasilającego nadajnik. Im mniejsza antena, tym lepiej.
 • Zysk energetyczny Parametr ten określa przyrost natężenia pola względem anteny wzorcowej. Im jest on większy, tym lepiej.
 • Rezystancja wejściowa - Jest to suma składowych pojemnościowej i indukcyjnej. Z reguły wynosi ona 50 omów.

Czy warto kupić antenę CB?

CB radio to radio w paśmie obywatelskim. Stosowane jest przede wszystkim w samochodach, gdzie kierowcy za pomocą określonych kanałów mogą informować innych użytkowników drogi o aktualnej sytuacji. Radio składa się z mikrofonu oraz urządzenia nadawczo-odbiorczego, a także z odpowiedniej anteny CB.

Warto zainwestować w antenę CB oraz całe CB radio. Dzięki temu kierowcy mogą porozumiewać się ze sobą w sprawie kontroli drogowych czy policyjnych. Mogą też dzielić się informacjami o sposobie dojazdu, utrudnieniach w ruchu i tak dalej. Mogą nawet polecać sobie nawzajem lokalne stacje benzynowe i restauracje z pysznym jedzeniem. Za pomocą CB radia można również rozmawiać na inne tematy, niekoniecznie związane z samochodami.

Kierowcy, którzy jeżdżą często lub w długie trasy, zdecydowanie powinni zainwestować w wysokiej jakości antenę CB. Jest to popularny wybór wśród kierowców zawodowych. CB radio jest w tym przypadku lepszym rozwiązaniem niż telefon z aplikacjami.

Popularni producenci anten CB

 • President
 • Sirio

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu anten CB

Najważniejszym elementem radia jest antena CB. Uważa się, że im dłuższa antena, tym lepsza. Taka antena zapewnia większy zasięg, jakość dźwięku i lepszą jakość transmisji. Antena nie musi być długa. W naszym rankingu anten CB uwzględniliśmy nowoczesne modele. Wynika to z faktu, że często są one krótsze, ale bardziej wydajne. Antena CB może być montowana na wiele sposobów. Można ją umieścić na dachu za pomocą podstawy magnetycznej lub wykorzystać ją w miejsce anteny radiowej.