Lodówka do winato urządzenie, które pozwala przechowywać wino w najlepszych warunkach. Działa w taki sam sposób jak tradycyjna lodówka, ale posiada idealne warunki do przechowywania wina. Utrzymywana jest odpowiednia temperatura i wilgotność. Ten alkohol nie nadaje się do przechowywania w standardowej lodówce. Każdy rodzaj wina wymaga innego podejścia. Najlepsze lodówki pozwalają na jednoczesne przechowywanie wina czerwonego, białego i różowego.

Ranking chłodziarek do wina

Jaką chłodziarkę do wina kupić? To pytanie zadaje sobie wielu miłośników wina. Okazuje się, że wino wymaga odpowiednich warunków, aby zachować pełnię aromatu i smaku. Poniższy ranking chłodziarek do wina pomoże Ci w wyborze tej właściwej. Znalazły się w nim modele, które są najbardziej znane przez internautów.

 1. Chłodziarka do wina Liebherr WKb 1812 Vinothek

  Wysokiej klasy lodówka do wina. Może służyć do długotrwałego przechowywania alkoholu oraz szybkiego chłodzenia. Drewniane półki pozwalają na przechowywanie butelek różnego rodzaju. Posiada regulację wilgotności oraz strefy chłodzenia. Ciekawą opcją jest półka ekspozycyjna do przechowywania butelek, które zostały otwarte. Na uwagę zasługuje również system etykietowania. Urządzenie posiada oświetlenie LED oraz elektroniczny system sterowania dotykowego. Filtry z węglem aktywnym FreshAir zapewniają świeżość.

 2. Chłodziarka do wina Haier HWS49GAE

  Lodówka na wino, która może pomieścić do 49 butelek alkoholu. Pracuje w jednej strefie temperaturowej, którą można ustawić od 5 do 20 stopni Celsjusza. Specjalny filtr anty-UV na szklanych drzwiach zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych. Urządzenie może być używane z aplikacją hON App. Za pomocą funkcji "Scan my Wine" można zrobić zdjęcie etykiety wina i uzyskać informacje o winorośli lub roku jego powstania.

 3. Berg BRGJC7

  Wbudowana chłodziarka do wina, która jest efektowna wizualnie. Mieści 7 butelek o pojemności 750 ml każda. Posiada jedną strefę temperaturową, która może pracować w zakresie od 5 do 20 stopni Celsjusza. Posiada cyfrowy wyświetlacz temperatury oraz oświetlenie LED. Drzwi zabezpieczone są dwiema warstwami szkła anty-UV, które zatrzymują promienie słoneczne. Całość utrzymana jest w czarnej eleganckiej kolorystyce.

 4. Liebherr Wine Refrigerator do długotrwałego przechowywania wina

  Ta lodówka na wino jest bardzo cicha i bezpieczna dla dzieci. Można przechowywać butelki z alkoholem poziomo lub pionowo. Maksymalnie 15 sztuk. Wnętrze jest oświetlone z jedną drucianą półką. Wskaźnik temperatury można regulować od 4 do 18 stopni Celsjusza za pomocą wyświetlacza LED. Efektowny design urządzenia wynika z zastosowania czerni i stali nierdzewnej.

 5. Lodówka Camry cr8068

  Nowoczesna lodówka do wina, która idealnie sprawdzi się w restauracji, hotelu czy w domu. Jest niezbędna wszędzie tam, gdzie ważna jest precyzyjna kontrola temperatury chłodzenia wina. Jest to zarówno przydatne, jak i energooszczędne urządzenie, które wyróżnia się atrakcyjnym designem. Pojemność chłodziarki wynosi 33 litry. Pozwala to na przechowywanie 12 butelek wina. Posiada klasę energetyczną A i jest bardzo cicha. Posiada elegancki panel sterowania z przyciskami dotykowymi.

Jaką chłodziarkę do wina powinienem kupić?

Chłodnice do wina to urządzenia, które są entuzjastycznie wybierane przez koneserów wina. Stają się one coraz bardziej popularne w restauracjach i hotelach. Który z nich powinieneś kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie chłodziarki do wina

 • Liczba - Liczba określa ile win można przechowywać w jednej chłodziarce.
 • Rozmiar i kształt Urządzenie do zabudowy musi pasować do mebli i być kompatybilne. Lodówki wolnostojące mogą być dostosowane pod względem koloru i kształtu. Mają one znaczący wpływ na wystrój wnętrza. Ich rozmiar określa, ile butelek może się zmieścić w środku.
 • Zaciemnienie Niestety, alkohol może stracić swój smak, jeśli jest wystawiony na działanie zbyt dużej ilości światła. Ważne jest, aby ograniczyć światło słoneczne i sztuczne oświetlenie. Sprytnym pomysłem jest zaopatrzenie się w lodówkę z szybami z filtrem UV.
 • Klimatyzacja Najlepsze chłodziarki do wina są wyposażone w wentylatory, które cyrkulują alkohol. Jest to ważne, wbrew pozorom.
 • Regulacja wilgotności to ważny element, który pozwala zarządzać poziomem wilgoci wewnątrz urządzenia. Jest to ważne, ponieważ nadmiar wilgoci może prowadzić do psucia się wina lub kurczenia się korków. Butelki tracą swoją szczelność.
 • Filtry węglowe - chłodziarki do wina wyposażone w ten element zapobiegają wchłanianiu przez alkohol różnego rodzaju aromatów.
 • Hałas Większość chłodziarek do wina hałasuje podobnie do standardowej lodówki, ponieważ wykorzystuje tę samą technologię. Najlepsze są modele termoelektryczne, które nie wytwarzają żadnego hałasu podczas pracy.
 • Cyfrowy termostat - Pozwala sprawdzić, czy temperatura w lodówce jest prawidłowa. Ułatwia również regulację temperatury. Zakres temperatur w większości lodówek jest dość szeroki, więc istnieje wiele możliwości jego poprawy. Wynika to z faktu, że w środku można przechowywać różne rodzaje wina.

Czy warto kupić chłodziarkę do wina?

Chłodziarka do wina to urządzenie, które jest specjalnie zaprojektowane do przechowywania alkoholu. Utrzymuje idealną temperaturę przez cały rok i blokuje światło słoneczne. Ogranicza też do minimum sztuczne oświetlenie. Wiele lodówek na wino posiada regulowane półki i specjalistyczny system chłodzenia. Pozwalają również na ustawienie idealnej temperatury do serwowania wina.

Dzieje się tak dlatego, że standardowe lodówki nie są w stanie odpowiednio schłodzić wina. Często są one zbyt zimne. Koneserzy wina nie wyobrażają sobie domu bez lodówki. Dzięki niej można przechowywać wiele rodzajów wina jednocześnie.

Chłodziarka do wina może być również używana do innych rodzajów napojów, takich jak woda, soki i koktajle. Dzięki niej każda butelka lub puszka ma swoje miejsce i nie zajmuje miejsca w standardowej lodówce.

Chłodziarki do wina od znanych producentów

 • Haier
 • Berg
 • Camry

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu chłodziarek do wina

Chłodziarki do wina stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród profesjonalnych sommelierów. Mogą być wykorzystywane w każdym gospodarstwie domowym, w którym mieszkają miłośnicy wina. Dzięki chłodziarce alkohol może być podawany w odpowiedniej temperaturze. Jest on przechowywany w optymalnych warunkach i nie psuje się. Do wyboru są również urządzenia do zabudowy lub wolnostojące. Jest to ogromny wybór.