Czajnik elektryczny podgrzewa wodę za pomocą niewielkiego urządzenia. Urządzenie to wykorzystuje energię elektryczną do podgrzewania wody. Pierwszy czajnik elektryczny został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych w 1891 roku. Nowoczesne czajniki elektryczne gotują wodę szybko i niezawodnie, nie generując wysokich kosztów eksploatacji. Są łatwe w obsłudze i nie sprawiają trudności w codziennym użytkowaniu. Składają się z garnka z grzałką oraz podstawy zasilającej, którą podłącza się do gniazdka ściennego.

Czajniki elektryczne w rankingu

 1. Czajnik elektryczny Bosch TWK8613P
  Sprawdź aktualną cenę
  Ten czajnik elektryczny wykonany jest ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Występuje w eleganckim czarnym wykończeniu. Ma pojemność 1,5 l i moc 2400 W. Można w nim przygotować herbatę lub kawę dla maksymalnie siedmiu osób jednocześnie. Posiada obrotową, stabilną podstawę oraz płaską grzałkę płytową. Posiada cztery ustawienia temperatury: 70, 80, 90 i 100 stopni Celsjusza. Funkcja Keep Warm utrzymuje stałą temperaturę wody w czajniku.
 2. Czajnik De'Longhi Brillante KBJ2001

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny design czajnika elektrycznego. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki obrotowej podstawie i ukrytemu przewodowi zasilającemu. Wskaźnik poziomu wody pozwala kontrolować ile wody pozostało w czajniku. Wyjmowany filtr antywapienny ułatwia czyszczenie czajnika i znacznie poprawia jego jakość. Czajnik jest zabezpieczony przed przypadkową utratą wody dzięki posiadaniu trójstopniowego systemu bezpieczeństwa.
 3. Czajnik elektryczny Tefal LOFT Ko250130

  Sprawdź aktualną cenę
  Biały czajnik elektryczny o pojemności do 1,7 l z pokrywką w stylu retro. Proces podgrzewania jest niezwykle szybki dzięki elementowi grzewczemu, który jest ukryty w obudowie. Czajnik posiada również wskaźnik poziomu wody oraz wymienne filtry odkamieniające. Oczyszcza wodę, aby przygotować różne rodzaje napojów. Posiada również funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki mocy 2400W potrafi podgrzać wodę w bardzo krótkim czasie.
 4. Czajnik Siemens TW86103P

  Sprawdź aktualną cenę.
  Nowoczesny czajnik elektryczny o mocy 2400W i pojemności 1,5 l. Można regulować temperaturę wody w zakresie od 70 do 100 stopni Celsjusza. Ciekawostką jest funkcja keep warm oraz obrotowa podstawa. Na dnie czajnika znajduje się płyta grzejna, która została wykonana ze stali nierdzewnej. Warto wspomnieć również o filtrze antywapniowym. Pokrywę można otworzyć za pomocą przycisku.
 5. Czajnik elektryczny Zelmer Crystal 332.2 Symbio

  Sprawdź aktualną cenę
  Ten czajnik elektryczny wykonany jest ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Jego moc znamionowa wynosi 2000W. Posiada ukrytą grzałkę płytową, pojemność 1,75 l. Filtr antyosadowy, który jest wbudowany w dzióbek urządzenia, zatrzymuje osady wapienne. Jest to ciekawe rozwiązanie. Można go szybko umyć pod bieżącą wodą. Wskaźnik poziomu wody w czajniku znajduje się z dwóch stron. Przewód zasilający można przechowywać w wygodnym schowku, do którego jest łatwy dostęp.

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Mało kto wyobraża sobie swoje codzienne życie bez czajnika elektrycznego, który szybko podgrzewa wodę na herbatę lub kawę. Czajniki elektryczne są funkcjonalne i wygodne, ale też bardziej efektowne wizualnie. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia

 • Materiał Czajniki plastikowe są najbardziej przystępne cenowo i najlżejsze. Chociaż plastik nie jest gorący, dla wielu może wyglądać brzydko. Czajniki ze stali nierdzewnej mają tendencję do bycia cięższymi i bardziej nowoczesnymi w projektowaniu. Wiele czajników posiada izolację termiczną, aby obudowa nie nagrzewała się zbytnio. Są one wizualnie efektowne i łatwe do czyszczenia. Są podatne na uszkodzenia. Czajniki ceramiczne są już od jakiegoś czasu. Są bezpieczne i funkcjonalne, ale są też ciężkie.
 • Pojemność Powinna być uzależniona od liczby domowników. Dla jednej osoby odpowiednie będzie urządzenie o maksymalnej pojemności 0,5 litra. Dwie osoby mogą korzystać z czajnika o pojemności 1,5 l. Rodziny z dziećmi będą potrzebowały czajnika o pojemności 0,5 l.
 • Rodzaje grzałek - Decyduje to o wydajności urządzenia i długości jego żywotności. Grzałki spiralne trudniej się gotuje i często może się na nich gromadzić kamień. Są jednak bardzo przystępne cenowo. Grzałki płytowe stopniowo wypierają modele spiralne. Są one łatwe w czyszczeniu i nie pozostawiają kamienia. Są jednak mniej wydajne.
 • Moc Im większa moc grzałki, tym szybciej zagotuje się czajnik.
 • Filtry Nowoczesne czajniki często posiadają specjalne filtry, które redukują osad. Do takich filtrów należą filtry siatkowe ze stali nierdzewnej, filtry siatkowe nylonowe, filtry węglowe oraz specjalne dzbanki filtrujące podłączane do czajnika.
 • Regulacja temperatury Niektóre modele pozwalają ustawić temperaturę, w jakiej ma być podgrzewana woda. Jest to przydatne podczas przygotowywania różnych rodzajów napojów.

Czy warto kupić czajnik elektryczny?

Czajnik elektryczny można znaleźć w niemal każdym gospodarstwie domowym. Pozwala on na szybkie przygotowanie kawy, herbaty lub innych napojów. Nowoczesne czajniki są niezawodne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie.

Czajniki, wbrew powszechnej opinii, nie mają wysokich kosztów eksploatacji. Używa się ich tylko przez określony czas i tylko raz dziennie. Do wyboru jest wiele modeli, każdy o innej pojemności. Czajnik o pojemności 2 litrów nie jest niezbędny dla par lub osób mieszkających samotnie. W ich przypadku sprawdzi się model 1,5-litrowy lub mniejszy.

Nowoczesne czajniki elektryczne mają coraz częściej wbudowane funkcje regulacji temperatury czy filtry antywapienne. Przydadzą się one osobom, które podgrzewają wodę do określonej temperatury, aby przygotować konkretny napój.

Czajniki elektryczne od najlepszych producentów

 • Bosch
 • De'Longhi
 • Tefal
 • Siemens
 • Zelmer

Warto zajrzeć do sklepów z czajnikami elektrycznymi

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle