Deska snowboardowa może być niezbędnym elementem jazdy na snowboardzie. Można go przymocować do stóp i zjeżdżać nim po zaśnieżonych stokach. Większość desek snowboardowych wykonana jest z drewna laminowanego włóknem szklanym. Z przodu są one ustawione lekko pod kątem do góry, aby nie zakopywały się w miękkim śniegu. Z tyłu deski mogą być rumiane lub zupełnie płaskie. Osoby, które wykonują różnego rodzaju akrobacje na stoku, wybierają deski z rumianym tyłem.

Ranking desek snowboardowych

Jaką deskę snowboardową powinienem kupić? To pytanie często zadawane jest przed rozpoczęciem zimy. Snowboard z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To świetny sposób na zimowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Ranking desek snowboardowych pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt. Został on stworzony na podstawie opinii i sugestii internautów.

 1. Burton Deep Thinker 20/21 snowboard.

  Sprawdź aktualną cenę

  Danny Davis zaprojektował ten wysokiej jakości snowboard. Jest w stanie sprawdzić się w każdych warunkach. Ma dużą wyporność i świetną reaktywność. Deska ma konstrukcję Balanced Freeride Geometry i nieco szerszy tip. Wzmocnienia Carbon Highlights 45 stopni wyróżniają ten produkt. Na uwagę zasługuje również oryginalna grafika na desce. Nie sposób przejść obok niej obojętnie nie widząc oryginalnej grafiki.

 2. Deska Nidecker Angel 20/21


  Sprawdź aktualną cenę

  Ten snowboard jest wizualnie oszałamiający i został zaprojektowany dla kobiet, które chcą mieć deskę łatwą do opanowania. Jej kierunkowy kształt daje jej mnóstwo napędu i ułatwia jazdę na switchu. Wykonana jest z drewna topolowego. Jest lekka i wytrzymała dzięki bukowym wzmocnieniom. Konstrukcja Classic Sandwich okazała się niezawodnym wyborem przez lata.

 3. Burton Free Thinker 18/19


  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy snowboard o wyjątkowym kształcie. Oferuje doskonałą kontrolę jazdy i jest niezwykle szybka. Nic dziwnego, że była używana na Igrzyskach Olimpijskich. Doskonale nadaje się do jazdy freestyle. Jest to produkt firmy Danny Davis. Profil Camber nadaje desce dużą stabilność i szybkość. Doskonale nadaje się dla snowboardzistów.

 4. Deska snowboardowa Pathron Sensei Blue 19/20.


  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości snowboard mierzący 154 cm długości. Posiada wkładkę z dębu tasmańskiego i rdzeń drewniany. Produkt przeznaczony jest dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych snowboardzistów. Deska jest w 100% ręcznie wykonana. Oferuje stabilność jazdy nawet przy większych prędkościach. Na każdym stoku sprawdza się bez zarzutu.

 5. Deska Raven Style Pink 20/21


  Sprawdź aktualną cenę

  Snowboard o profilu Flatrock z dodatkową tkaniną biax na końcówkach. Jest w stanie sprawdzić się na każdym stoku. Jest idealny zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących riderów. Płaski środek deski zapewnia doskonałe trzymanie krawędzi. Jest również bardzo stabilna podczas jazdy poza trasą. Jest jednocześnie zwrotna i stabilna.

Jaką deskę snowboardową powinienem kupić?

Snowboardy cieszą się coraz większą popularnością. Wymagają one jednak odpowiedniego sprzętu. Jaką deskę snowboardową warto kupić? Jakie najważniejsze rzeczy należy wziąć pod uwagę przy zakupie deski snowboardowej?

 • Długość W przeszłości długość była uzależniona od wzrostu snowboardzisty. Miała ona sięgać do nosa lub brody. Obecnie pod uwagę brana jest również waga. Każda deska ma określoną maksymalną tolerancję obciążenia. Każdy producent ma swoją własną tabelę. Przeznaczenie deski i płeć będą miały wpływ na wartość. Preferowany rozstaw nóg również wpływa na długość.
 • Szerokość Standardem jest 24-26cm. Dobrym pomysłem dla snowboardzistów jest wypróbowanie butów przed zakupem deski. Dla osób z długimi stopami może być potrzebna deska snowboardowa w wersji poszerzonej WIDE. Dotyczy to każdego, kto ma stopę minimum 46 cali. Deski te są szersze o około 1 cm.
 • Budowa W tej dziedzinie jest wiele opcji i cały czas się one powiększają. Dużą rolę w tej decyzji odgrywają umiejętności i preferencje osoby, która będzie jeździła na desce. Istnieją cztery główne konstrukcje: flat, camber, rocker i hybryda. Deski camber są przeznaczone dla osób doświadczonych. Wymagają one pewnej kontroli nad deską. Dla początkujących najlepsze są deski typu rocker. Flats są stabilne, ponieważ nie posiadają cambera. Deski snowboardowe mogą być symetryczne lub asymetryczne. Dotyczy to zarówno osi długiej jak i krótkiej. Klasyczne deski są symetryczne. Są one również znane jako twin. Można z nich korzystać w obu kierunkach. Istnieją również deski kierunkowe, które pozwalają na jazdę tylko w jednym kierunku. Te deski są idealne do freeride'u lub jazdy w puchu. Deski asymetryczne można również znaleźć wzdłuż jednej strony. Ich przednia krawędź zakrzywia się inaczej niż tylna.
 • Twardość - Im bardziej deska jest wrażliwa na nacisk, tym jest twardsza. Wymaga więc delikatnych manewrów. Dlatego nadaje się dla osób zaawansowanych. Twardość desek snowboardowych określa się zazwyczaj za pomocą skali od 1 do 10. Najtrudniejsze są feski. Są one przeznaczone dla doświadczonych snowboardzistów, którzy lubią agresywną jazdę. Każdy producent w inny sposób określi skalę twardości.
 • Typ Początkujący powinni wybierać deski All Mountain lub All Mountain/Freestyle o średniej sztywności. Te pierwsze są bardziej uniwersalne i oferują szybsze postępy. Deski freestyle mają symetryczną budowę. Ich środek ciężkości leży na środku. Deski freeride nadają się do szybkiej jazdy, także poza trasami.

Czy warto kupić snowboard?

Snowboard z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to świetny sposób na zimowy wypoczynek. Jazda na snowboardzie sprawia wiele radości i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Ludzie w każdym wieku kochają ten zimowy sport. Wymaga on jednak odpowiedniego sprzętu. Dobry snowboard to podstawa.

Na rynku jest wiele opcji desek snowboardowych. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Istnieje wiele opcji desek, które odpowiadają różnym stylom jazdy. Musisz znaleźć odpowiedni dla siebie i swojego stylu jazdy. Możesz dokonać długoterminowej inwestycji, inwestując w deski snowboardowe od uznanych marek.

Popularni producenci snowboardów

 • Burton
 • Nidecker
 • Pathron
 • Raven

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu snowboardu

Deski snowboardowe to niezbędny sprzęt do uprawiania snowboardingu. Nie dziwi więc fakt, że ten zimowy sport z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To świetne hobby dla osób w każdym wieku, nawet dzieci. Nasz ranking desek snowboardowych pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt. Powstał on na podstawie opinii internautów i uwzględniono w nim tylko najlepsze deski snowboardowe. Są to sprzęty od cenionych marek, które świetnie nadają się do jazdy na wszystkich rodzajach stoków.