Farba ceramiczna ma bardzo specyficzną formułę. Wykonana jest z komponentów ceramicznych, żywic i pigmentów. Charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Jest w stanie stworzyć gładką, antystatyczną powierzchnię, która nie przyciąga kurzu ani innych zanieczyszczeń. Farby ceramiczne mogą być również stosowane w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy. Są one odporne na szorowanie. Można je wielokrotnie myć detergentami, aby oczyścić ściany, które zostały nimi pomalowane.

Lista farb ceramicznych

Jaką farbę ceramiczną kupić? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Farby te są cenione przez profesjonalistów z wielu powodów. Farby te są świetne dla alergików, ponieważ nie przyciągają brudu i kurzu. Są łatwe do utrzymania w czystości. Aby ułatwić Państwu podjęcie ostatecznych decyzji zakupowych, stworzyliśmy kompleksowe zestawienie farb ceramicznych.

 1. Tikkurila Optiva 3 farba ceramiczna baza A 9L

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna akrylowo-kompozytowa farba lateksowa oparta jest na innowacyjnej technologii enkapsulacji. Dzięki temu poprawia właściwości barierowe malowanych powierzchni. Można ją łatwo przetrzeć wilgotną lub suchą szmatką. Zachowuje matowe wykończenie bez połysku dzięki technologii ceramicznej. Może być stosowany na sufitach i ścianach. Sprawia, że powierzchnie są odporne na zmywanie.

 2. Magnat Farba ceramiczna C45 Biała 10L


  Sprawdź aktualną cenę

  Farba ceramiczna w kolorze białym to wysokiej jakości produkt, który może być stosowany w różnych pomieszczeniach. Świetnie sprawdza się we wnętrzach otwartych. Pod względem optycznym powiększa je. Skutecznie odbija światło i podkreśla detale architektoniczne. Poprawia fakturę ścian. Może stworzyć bardziej formalny wygląd w mniejszych pomieszczeniach. Można go stosować z wieloma kolorami i aranżacjami.

 3. Beckers Designer Collection Farba Denim 2,5L


  Sprawdź aktualną cenę

  Farba ceramiczna o wyjątkowej głębi koloru. Zachowuje trwałość przez wiele lat. Posiada bardzo mało lotnych związków organicznych. Poleca ją Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Za swoją recepturę otrzymała wyróżnienie EU Ecolabel. Składniki farby są zgodne z rozporządzeniem REACH Parlamentu Europejskiego. Charakteryzuje się wysokim stopniem krycia. Jest odporna na zabrudzenia.

 4. Magnat farba ceramiczna Emulsja Kuchnia Łazienka Chłodny Kryształ 2,5L


  Sprawdź aktualną cenę

  Jest to bardzo wydajna farba ceramiczna, dzięki której można tworzyć powłoki hydrofobowe. Może być stosowana do dekoracyjnego i ochronnego malowania ścian i sufitów. Dobrze nadaje się do pomieszczeń, które są narażone na wilgoć. Jest wysoce odporna na zaplamienia i ścieranie. Może być stosowana w łazienkach i kuchniach. Może być stosowana do malowania powierzchni cementowych, gipsowych i cementowo-wapiennych.

 5. Bondex Smart Home Farba dojrzałe awokado 2,5L


  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości ceramiczna farba plamoodporna w kolorze awokado. Może wyschnąć w ciągu trzech godzin. Może być nakładana za pomocą wałka, pędzla lub natrysku. Tworzy twardą, matową powierzchnię, która po wyschnięciu jest odporna na szorowanie, nawet przy użyciu detergentów. Produkt zawiera cząsteczki hydrofobowe, które chronią powierzchnię przed płynnymi zanieczyszczeniami, takimi jak wino, kawa czy tłuszcz.

Jaką farbę do ceramiki powinienem kupić?

Farby ceramiczne zyskują coraz większą popularność i nie ma w tym nic dziwnego. Są odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Są idealnym rozwiązaniem dla alergików. W który produkt warto zainwestować? Jak kupić farbę ceramiczną

 • Skład Farby ceramiczne to farby akrylowe i lateksowe, które mają wysoką zawartość żywicy. Zawierają również niewidoczne gołym okiem mikroperełki ceramiczne. Do mieszanki dodaje się pigmenty, które nadają farbie określony kolor. Farby ceramiczne mogą czasem zawierać inne składniki, np. formaldehydy, które mają właściwości bakteriobójcze. Nowoczesne produkty nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak formaldehydy. Duże ilości lotnych związków organicznych. Są bezpieczne dla zdrowia i świetne dla alergików. Farby ceramiczne produkowane są z różnych składników. Dzięki temu mają różne krycie i czas schnięcia.
 • Kolory Farby ceramiczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Można je łatwo dopasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego aranżacji. Producenci mogą oferować wiele opcji kolorystycznych. Podstawą jest, naturalnie, biel. Bardzo popularne są również kolory pastelowe: róż, beż i szarość. Można też wybrać mocniejsze kolory. Wielu producentów oferuje testery. Są to małe próbki farby, które można przetestować na ścianie przed zakupem większego opakowania.
 • Czas schnięcia - Zwykle trwa mniej niż trzy godziny. Później można nałożyć na ścianę kolejną warstwę. Ta informacja powinna być zawarta na opakowaniu produktu. Powłoka będzie w pełni odporna na czynniki zewnętrzne dopiero po około czterech tygodniach. Aby jej nie uszkodzić, należy delikatnie usunąć wszelkie zabrudzenia. Temperatura otoczenia ma wpływ na czas schnięcia farby ceramicznej. Powinna ona mieścić się w przedziale 21-23 stopni Celsjusza. Czas schnięcia może się wydłużyć, jeśli jest chłodniej lub wilgotno.

Czy farba ceramiczna jest warta inwestycji?

Farby ceramiczne są dziś niezwykle popularne, więc nie ma się co dziwić. Są to w zasadzie farby lateksowe, które posiadają ceramiczne mikroperełki. To właśnie one nadają im wyjątkowe właściwości. Farby ceramiczne tworzą na powierzchni cienką warstwę, która jest niezwykle twarda i zwarta. Jest ona również idealnie gładka. Farby te są bardzo wydajne i mają wysoką przyczepność. Z ich pomocą można zamaskować wszelkie niedoskonałości ścian.

Farby ceramiczne są również odporne na zabrudzenia i wilgoć. Dzięki nim ściany mogą oddychać. Są wolne od szkodliwych substancji. Bez obaw można je stosować w szpitalach i przedszkolach. Gama kolorów dostępnych w sklepach jest bogata. Farby ceramiczne nie blakną z upływem czasu. Dają niepowtarzalny efekt na ścianie, który jest gdzieś pomiędzy matowym a błyszczącym. Produkty te są świetne dla alergików, ponieważ nie przyciągają brudu i kurzu.

Producenci farb ceramicznych, którzy są znani

 • Tikkurila
 • Magnat
 • Beckers
 • Bondex

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu farb ceramicznych

Farba ceramiczna jest bardzo popularna na rynku. Ma ona rzeczywiście wiele zalet. Farby ceramiczne mogą być stosowane do malowania sufitów i ścian w wielu budynkach, nie tylko mieszkalnych. Dzięki temu farby ceramiczne są niezwykle trwałe i odporne na zabrudzenia. Można je również łatwo wyczyścić. Do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych. Stworzyliśmy ranking farb ceramicznych na podstawie opinii internautów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni produkt.