Farba przeciw rdzewna chroni metal przed korozją. Tworzy szczelną powłokę która ogranicza dostęp wilgoci i podmuchów wiatru do powierzchni. Dzięki temu nie dopuszcza do rozwoju rdzy. Dobra farba na rdzę powinna być również odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne. Farby podkładowe to najczęściej spotykany rodzaj tych produktów. Wymagają one przed nałożeniem odrdzewiacza. Istnieją farby podkładowe, które można nakładać bezpośrednio na powierzchnię metalu.

Ranking najlepszych farb na rdzę

Która farba jest najlepsza na rdzę? Jaki rodzaj preparatu będzie najskuteczniejszy podczas zabezpieczania metalowych powierzchni? Na te pytania nie jest łatwo odpowiedzieć. Dlatego opracowaliśmy kompleksowy ranking farb na rdzę, opierając się w dużej mierze na opiniach internautów. Zapraszamy do podzielenia się naszymi spostrzeżeniami i opiniami.

 1. Farba HAMMERITE RAZE EFEKT POOLMAT Black 0,7l

  Wysokiej jakości farba do walki z rdzą. Ten nowoczesny, jednoskładnikowy produkt przeznaczony jest do dekoracyjnego i antykorozyjnego malowania metali żelaznych. Może być stosowany do ochrony metali nieżelaznych. Należy ją jednak najpierw zagruntować. Zapewnia ochronę antykorozyjną nawet do 8 lat. Charakteryzuje się wyjątkowo gładkim efektem. Nowoczesna technologia DUALTECH odpycha wodę, a także zapobiega powstawaniu rdzy. Charakteryzuje się również krótkim czasem schnięcia. Jest łatwy w użyciu. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

 2. Farba na rdzę Śnieżka Czarny połysk 0,65L

  Jest to szybkoschnąca, praktyczna farba na rdzę, która zapewnia ochronę antykorozyjną. Może być stosowana zarówno na nowych jak i starszych powierzchniach takich jak bramy, drzwi, ogrodzenia, maszyny rolnicze itp. Nie zaleca się jej stosowania na metalowych podłogach i schodach. Dostępnych jest wiele opcji dekoracyjnych. Może być nakładany za pomocą pędzla lub wałka, lub natrysku. Znany jest ze swojej wyjątkowej wydajności. Oferuje do 8 lat ochrony przed rdzą. Do farby dołączony jest Teflon Surface Protector.

 3. Altax Farba na rdzę do metalu 0,75L Czarny Mat.

  Farba do metalu, która jest niezwykle skuteczna i może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nadaje się do aluminium, stali nierdzewnej, odlewów metalowych i żeliwa. Możliwość malowania natryskowego, natryskiwania lub używania wałka. Jest bardzo wydajny. Dodatkowo szybko wysycha. Może być stosowany bezpośrednio na rdzę. Zapewnia do 15 ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i korozją. Farba jest wodoodporna już po 30 minutach.

 4. Nobiles Stalochron farba do rdzy czerwona tlenowa, 650ml

  Wysokiej jakości farba antykorozyjna do dekoracyjnego i ochronnego malowania powierzchni stalowych i żeliwnych. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Elastyczne powłoki, które są odporne na różne warunki atmosferyczne. Może być stosowana jako podkład, farba gruntująca oraz emalia. Posiada wysoką wydajność i szybko schnie. Nie zawiera rozpuszczalnika.

Jaka farba jest najlepsza na rdzę?

Farba na rdzę może być stosowana zarówno na nowych, jak i starych powierzchniach, które zostały pokryte rdzą. Jaką farbę na rdzę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

 • Typ Na rynku istnieje wiele opcji w tym zakresie. Farby na rdzę cynkową tworzą powłoki, które mogą być trwałe, mocne i elastyczne. Cynk jest niereaktywnym metalem, który nie rdzewieje. Farby te mogą być stosowane do ochrony małych części, które zostały wypiaskowane do gołego metalu. Farby epoksydowe składają się z żywicy epoksydowej i utwardzacza. Są one często stosowane jako farby podkładowe na rdzę. Mogą być nakładane na epoksydowe, poliuretanowe lub alkidowe farby wykończeniowe. Niektóre epoksydowe farby na rdzę mogą być preparatami typu 2 w 1 lub 3 w 1, które zastępują farbę podkładową, gruntującą i nawierzchniową. Farby poliuretanowe na rdzę chronią powłoki metalowe przed wilgocią. Na pewien czas korozja może zostać zatrzymana.
 • Przyczepność podłoża jest - ten parametr wbrew pozorom jest ważny. Nawet po oczyszczeniu elementy metalowe, na których pojawiła się rdza, nie mają jednorodnej struktury strukturalnej. Słaba przyczepność farby może spowodować ich łuszczenie się lub pękanie.
 • Odporność na warunki atmosferyczne Dobra farba na rdzę musi być odporna na ekstremalne warunki pogodowe, takie jak deszcz, śnieg, silny wiatr czy intensywne promieniowanie ultrafioletowe.
 • Wydajność: Im wyższa wartość, tym lepiej. Powoduje to bowiem mniejsze zużycie farby i niższe koszty całkowite.
 • Czas sch nięcia - Najlepiej wybierać produkty o szybkim czasie schnięcia. Drugą warstwę farby na rdzę często można nałożyć już po 2 godzinach.

Czy warto kupić farbę na rdzę?

Korozja w metalu jest normalnym zjawiskiem. Nie musisz tracić wszystkiego przez rdzę. Wysokiej jakości farby to doskonała opcja na rdzę.

Malowanie metalu jest wymagane. Dotyczy to zarówno elementów wewnątrz, jak i na zewnątrz. Celem malowania metalu jest ochrona przed elementami atmosferycznymi. To właśnie tutaj dużą rolę może odegrać długotrwały kontakt z wodą, wilgocią, ekstremalne zmiany temperatury oraz skoki ciśnienia. Jeśli metal nie jest odpowiednio zabezpieczony, jest bezpośrednio narażony na ich działanie.

Korozja powstaje w wyniku reakcji powierzchni metalu z tlenem i jednoczesnym dodaniem wody. Dzieje się tak, gdy surowy metal jest wystawiony na działanie środowiska. Dobrej jakości farba na rdzę chroni powierzchnię przed działaniem środowiska. Rdza nie tworzy się przez wiele lat, jeśli ochrona jest skuteczna, ciągła i wysokiej jakości.

Ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości farbę na rdzę. Należy pamiętać, że nie wszystkie farby do metalu mają właściwości antykorozyjne. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku warto jak najszybciej naprawić wszelkie uszkodzenia powłok metalowych. Można też powstrzymać rdzę przed dalszym rozwojem. Należy oczyścić powierzchnię i pomalować ją odpowiednią farbą antykorozyjną.

Popularni producenci farb na rdzę

 • Śnieżka
 • Hammerite
 • Altax
 • Nobiles

Podsumowanie rankingu farb na rdzę

Wszystkie powierzchnie metalowe są podatne na korozję. Korozja jest zjawiskiem naturalnym, które występuje przez cały czas. Dotyczy zarówno przedmiotów znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Czy jest jakiś sposób, aby zaradzić tej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem są wysokiej jakości, skuteczne farby na rdzę. Przykłady takich produktów można znaleźć w naszym kompleksowym rankingu farb na rdzę. Farby te mogą być stosowane w celu zapobiegania rozwojowi rdzy przez wiele lat. Profilaktyka jest lepsza niż leczenie, dlatego warto poznać tego typu farby.