Gofrownica to urządzenie, które służy do robienia gofrów. Zazwyczaj można za jego pomocą zrobić dwa gofry jednocześnie. Choć pierwsze gofrownice wynaleziono już w XIII wieku, nie były one tak zaawansowane jak dzisiejsze. Cornelius Swarthout, posiadacz patentu w USA, otrzymał w 1896 roku patent na pierwszą gofrownicę. Urządzenia te zostały spopularyzowane dopiero w połowie XX wieku. Do dziś są one używane.

Ranking gofrownic

Przygotowaliśmy ranking najlepszych gofrownic. Opieramy się na dobrze ocenianych modelach. Być może zastanawiasz się, jaką gofrownicę kupić. Stworzyliśmy zestawienie najlepszych modeli na polskim rynku. Budżet jest kluczowym czynnikiem przy wyborze.

 1. Gofrownica Dezal 301.4
  Sprawdź aktualną cenę
  Gofrownica jest solidna i wytrzymała z temperaturą pracy na poziomie 195 stopni Celsjusza. Posiada płyty grzejne wykonane ze stopu aluminium, które pokryte są Corflonem. Jest to nowoczesna, nieprzywierająca powłoka. Dolna płyta posiada również fabryczny ogranicznik temperatury. Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Duża moc gofrownicy sprawia, że jest ona łatwa w użyciu zaraz po uruchomieniu. Całe urządzenie jest bardzo eleganckie.
 2. Gofrownica MPM MGO-13

  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesna gofrownica pozwala na przygotowanie dwóch gofrów jednocześnie. Posiada lampkę sygnalizującą stan pracy oraz termostat z regulacją temperatury. Dzięki płytom grzejnym gofry są puszyste i grube. Gofry można łatwo wyjąć dzięki specjalnej powłoce nieprzywierającej. Ułatwia to również czyszczenie urządzenia. Na uwagę zasługuje również moc 1400W. Dzięki tak dużej mocy gofrownica szybko się nagrzewa.
 3. Gofrownica Adler AD3036

  Sprawdź najniższą cenę
  Gofrownica o mocy 1300W. Wyróżnia się wysoką jakością wykonania i eleganckim, ale klasycznym designem. Urządzenie wyposażone jest w nieprzywierające płyty grzewcze, które ułatwiają czyszczenie. Lampka kontrolna termostatu informuje o osiągnięciu przez gofrownicę odpowiedniej temperatury. Można wtedy wlać ciasto do gofrownicy lub wyjąć gotowego gofra. Głębokie płyty grzejne pozwalają na przygotowanie czterech gofrów jednocześnie.
 4. Gofrownica OPTIMUM GF-1400

  Sprawdź najniższą cenę
  Ta gofrownica jest wysokiej jakości i może przygotować do czterech gofrów jednocześnie. Posiada płyty grzejne pokryte powłoką nieprzywierającą oraz automatyczny termostat, który utrzymuje odpowiednią temperaturę do pieczenia gofrów. Urządzenie posiada również dwie lampki kontrolne, jedną dla zasilania i jedną dla termostatu. Charakteryzuje się nienagrzewającą się powłoką i wygodnym uchwytem. Gofrownica może wyprodukować 1300W mocy.
 5. Gofrownica Sencor SSM 9300

  Sprawdź najniższą cenę
  Jest to urządzenie wielofunkcyjne 3 w 1, które zawiera trzy wymienne płyty grzejne, a także automatyczną regulację temperatury. Jest bardzo łatwe w czyszczeniu i funkcjonalne. Można go używać do robienia kanapek, gofrów i grillowania. Na uwagę zasługują nieprzywierające płyty grzejne, lampka kontrolna mocy, elegancki design oraz funkcjonalny uchwyt. Urządzenie jest niewielkie i można je przechowywać w pionie. Jego moc wynosi 700W.

Jaką gofrownicę kupić?

Gofrownica to urządzenie, które wbrew pozorom często znajduje się w domach z dziećmi. Jak wybrać odpowiedni model, który będzie służył przez wiele lat? Co jest najważniejsze w tej sytuacji?

 • Ilość i kształt płyt grzewczych. Większość urządzeń posiada dwie płyty grzejne, które są kwadratami lub prostokątami. Są modele, które mają płyty w kształcie serc, trójkątów lub kół. Takie modele pozwalają na wykonanie pysznych i artystycznych gofrów.
 • Moc Ten parametr kontroluje, jak szybko gofrownica nagrzewa się i piecze gofry. Gofrownica będzie pracować szybciej, jeśli będzie miała wyższą moc.
 • Powierzchnia na płytach grzejnych ma kluczowe znaczenie. Jest to materiał, z którego płyty zostały wykonane. Żeliwo, teflon i powłoka ceramiczna to główne opcje. Najlepsze gofrownice to te z płytami nieprzywierającymi. Są one łatwe do utrzymania w czystości. Najpopularniejsze obecnie urządzenia są teflonowe. Teflon nie jest łatwo zarysowany, więc trzeba o nie dbać. Płyty żeliwne mogą powodować przywieranie ciasta, ale jest to bardzo wytrzymały materiał. Gofrownice ceramiczne szybko się nagrzewają, ale mogą być trudne do czyszczenia.
 • Termostat - Termostat reguluje temperaturę urządzenia i zapobiega jego przegrzaniu. Wiele gofrownic ma możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu możesz upiec swoje ulubione gofry.
 • Zabezpieczenia - to podstawa dzisiejszych zabezpieczeń. Należą do nich antypoślizgowe nóżki i nienagrzewające się uchwyty. Przydatne są również lampki sygnalizacyjne, które wskazują, czy urządzenie może być podłączone do prądu lub czy jest gotowe do pracy.
 • Coraz ważniejszym elementem jest estetyka wzornictwa. Niektóre gofrownice mogą być nawet przechowywane w pionie. Nie zajmują one dużo miejsca. Takie modele posiadają miejsce na przewód. Eliminuje to ryzyko przypadkowego zaplątania się przewodu.

Czy warto kupić gofrownicę?

Gofrownica pozwala na szybkie przygotowanie pysznego deseru, jakim są gofry. Jest to świetne narzędzie również dla małych dzieci. Gofry są również ulubionym przysmakiem dorosłych.

Proces robienia gofrów jest łatwy dzięki gofrownicy. Z większością gofrownic można zrobić dwa tosty. W większości przypadków jest to wystarczające. Warto rozważyć model z powłoką nieprzywierającą. Dzięki temu łatwo będzie utrzymać gofrownicę w czystości.

Gofrownice świetnie wyglądają i można je postawić na stole lub blacie w kuchni. Nie niszczą wnętrza, a nawet mogą dodać mu charakteru. Niektóre modele można przechowywać w pionie w szafkach. Jest to świetna opcja dla małych kuchni. Istnieje wiele opcji urządzeń w różnych stylach i kolorach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularni producenci gofrownic

 • Dezal
 • MPM
 • Adler
 • Optimum
 • Sencor

Warto zwrócić uwagę na: Sklepy z goframi

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle

Jaką moc powinna mieć gofrownica?

Moc gofrownicy decyduje o tym, jak szybko może ona pracować i jak szybko przebiega proces pieczenia gofrów. Parametr ten wpływa również na cenę gofrownicy. Profesjonalne gofrownice mogą mieć moc na poziomie 2000W . Natomiast dobrej jakości gofrownice powinny mieć co najmniej 800W . W praktyce należy wziąć pod uwagę przeznaczenie urządzenia. 1500W to najpopularniejszy model. Warto zajrzeć do naszego rankingu gofrownic, aby zobaczyć, które modele cieszą się największą popularnością.

Jakie dodatkowe funkcje może zapewnić gofrownica?

Dodatkowe funkcje w gofrownicy zwiększą jej możliwości i sprawią, że będzie ona bardziej komfortowa. To znacznie poszerza możliwości wyboru. Takie gofrownice są również łatwiejsze w czyszczeniu. Termostat to kolejna przydatna funkcja, dzięki której gofry są pieczone w tej samej temperaturze. Są one wtedy równomiernie wypieczone. Nie ma ryzyka, że zostaną przypalone.

Dobra gofrownica posiada funkcję opiekania. Jest to połączenie gofrownicy i opiekacza do kanapek. Wymaga to stosowania wymiennych płyt. Niektóre urządzenia posiadają wskaźnik gotowości do opiekania. Monitorują one temperaturę płyt niezależnie i powiadamiają użytkownika za pomocą świecącej diody, gdy temperatura osiągnie odpowiednio wysoki poziom. Gofrownice mogą być również wyposażone w akcesoria, takie jak talerze do babeczek czy pączków.

Gofrownica 3 w 1, czy warto?

Ta gofrownica 3 w 1 łączy w sobie kilka funkcji. Wyposażona jest w kilka wymiennych płyt, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj jest zaopatrzona w płyty do gofrów (kanapek), grillowania i opiekania. Gofrownica 3 w 1 to połączenie grilla elektrycznego, opiekacza do kanapek i gofrownicy. Zazwyczaj łatwo jest dołączyć i usunąć poszczególne płyty.

Istnieje wiele korzyści z gofrownicy 3 w 1. Jest to świetny wybór dla małych kuchni, gdzie każdy cal kwadratowy jest ograniczony. Zamiast mieć trzy urządzenia, to urządzenie może wykonywać wiele funkcji. Te gofrownice są bardzo łatwe do czyszczenia i funkcjonalne. Są one również piękne. Z każdym rokiem stają się bardziej popularne.

Podsumowanie rankingu gofrownic

Zakup gofrownicy może być trudny. Słabej jakości sprzęt sprawi, że Twoje gofry będą suche i nieatrakcyjne. Warto zainwestować w trwałe urządzenie, które będzie również łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Gofry są popularnym deserem i to nie tylko dla dzieci. Gofry można robić w domu dzięki odpowiedniej gofrownicy. Aby ułatwić sobie decyzję o zakupie, polecamy zapoznać się z naszym rankingiem gofrownic.