Jajowar można określić jako urządzenie służące do gotowania jaj. Można w nim przyrządzić jajka na twardo lub na miękko. W skład tego typu urządzenia wchodzi płyta grzewcza i pokrywa, a także timer. Jajowar umieszcza jajka w odpowiednich zagłębieniach. Dzięki delikatnemu przebijaniu ich skorupek nie będą one pękać. Wystarczy zalać je wodą i włączyć jajowar. Urządzenia posiadają wskaźnik dźwiękowy i świetlny informujący o zakończeniu gotowania lub automatyczne wyłączenie.

Ranking urządzeń do gotowania jaj

 1. KRUPS urząd do gotowania jaj F 233-70

  Ten wysokiej jakości jajowar utrzymany jest w subtelnej, białej kolorystyce. Posiada on moc 350W. Ten jajowar może ugotować do siedmiu jaj jednocześnie. Posiada funkcjonalny włącznik/wyłącznik, a także przezroczystą pokrywę. Zwijany przewód ułatwia przechowywanie urządzenia. Model ten doskonale sprawdzi się w każdej kuchni.
 2. Severin EK 3156 urząd do gotowania jaj

  Nowoczesny urząd do gotowania jaj o mocy 400W wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jego powierzchnia grzewcza jest dobrze zabezpieczona przed przywieraniem. Całość uzupełnia przezroczysta pokrywa z elektroniczną kontrolą czasu gotowania. O osiągnięciu pożądanej twardości informuje sygnał dźwiękowy.
 3. Jajowar Mpm MGJ-01M

  Ten jajowar jest wysokiej jakości i ma moc 350W, co pozwala ugotować do siedmiu jaj jednocześnie. Wykonany jest z wytrzymałej stali nierdzewnej. Posiada miskę grzewczą, do której można wlać wodę. Jajka umieszcza się na specjalnej wkładce. Atutem urządzenia jest miarka, za pomocą której można rozproszyć wodę. Posiada ona specjalną końcówkę, za pomocą której można nakłuwać jajka. Dzięki temu skorupki jajek nie pękają podczas gotowania.
 4. Urządzenie do gotowania jaj Clatronic EK3497

  Jajowar w kolorze białym o mocy 400W. Posiada podświetlany włącznik/wyłącznik oraz specjalną powłokę, która zapobiega przywieraniu. Jajowar wyda sygnał dźwiękowy, gdy jajka zostaną ugotowane. Jajowar może również gotować sześć jajek jednocześnie. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Objęte jest 2-letnią gwarancją producenta. W zestawie znajduje się również wybierak do jajek oraz miarka.
 5. Urządzenie do gotowania jaj Sencor SEG 710BP

  Mieści siedem jaj i jest wizualnie oszałamiający. Posiada trzy stopnie gotowania. Wyposażony jest w tackę, która ułatwia serwowanie ugotowanych jajek. Za pomocą urządzenia można ugotować jajka na miękko, półmiękko i twardo. Jest łatwy w czyszczeniu. Elektroniczny timer posiada wskaźnik dźwiękowy i jest jego dodatkową zaletą. Model ten jest również zabezpieczony przed przegrzaniem.
 6. Urządzenie do gotowania jaj Camry CR4482

  Ten wysokiej jakości jajowar pozwala na ugotowanie do siedmiu jaj jednocześnie. Urządzenie jest proste w obsłudze i nie sprawia problemów podczas czyszczenia. Powiadomi Cię o tym, że jajka zostały ugotowane za pomocą specjalnego sygnału dźwiękowego. Dodatkowo miarka posiada nakłuwacz, który sprawia, że jajka nie pękają podczas gotowania. Model ten posiada trzy stopnie gotowania: na półmiękko, na twardo i na miękko.

Jaki typ urządzenia do gotowania jaj kupić?

Jajowar to przydatne urządzenie dla każdego, kto uwielbia jajka w każdej postaci, w tym na półtwardo, na twardo i na miękko. Jak wybrać odpowiedni urząd do gotowania jaj? Jak wybrać właściwy urząd do gotowania jaj?

 • Rozmiar Jest to maksymalna liczba jaj, które mogą być gotowane jednocześnie w jajowarze. Z reguły jest to od 3 do 7 jaj. Rzadko spotyka się urządzenia, które mogą pomieścić tylko jedno jajko. Wszystko zależy od tego, ile osób mieszka w domu i jakie są ich codzienne zwyczaje. Warto zainwestować w większe urządzenie, ponieważ nie musi być ono wypełnione w 100%.
 • Moc Urządzenia, które zawierają 7 jaj, dostarczają najwięcej mocy. Jest to zazwyczaj około 400W. Im krótszy czas gotowania, tym większa moc.
 • Poziom gotowania jajek - jajowary pozwalają na gotowanie jajek na różnych poziomach gotowania. Jest to ich główna zaleta. Pozwala to na kontrolę procesu gotowania poprzez regulację ilości wody, która jest używana. Jajowar wyposażony jest w miarkę, która wskazuje stopień zsiadania się białek. Należy szukać urządzenia do gotowania jaj, które może gotować jajka na miękko, półtwardo i twardo.
 • Sygnalizacja Ważne jest, aby wiedzieć jak i czy urządzenie sygnalizuje koniec pracy. Przegrzanie sprzętu może doprowadzić do poważnych problemów. Sygnał, który informuje o zakończeniu gotowania, to zazwyczaj sygnał dźwiękowy. Czasami można również zastosować sygnały świetlne. Nowoczesne urządzenia do gotowania jaj posiadają termostat, który wyłącza urządzenie, jeśli osiągnie zbyt wysoką temperaturę.
 • Jakość budowy Masz do wyboru urządzenia ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego. Chociaż te drugie są bardziej trwałe, plastikowe jajowary mogą być używane do okazjonalnego użytku.

Czy warto kupić urządzenie do gotowania jaj?

Jajowar to świetne urządzenie dla każdego, kto uwielbia jajka w różnych postaciach. Mogą one pomóc Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, który w przeciwnym razie byłby potrzebny do przygotowania jajek na miękko, twardo lub półmiękko. Wiele jajowarów posiada również funkcję, która pozwala na nakłuwanie jajek przed gotowaniem. Zapobiega to ich późniejszemu pękaniu.

Gotowanie jajek może być trudne. Ryzyko to zostaje wyeliminowane, gdy używasz jajowaru z timerem. Nie musisz się martwić, że jajka na twardo będą rozgotowane lub niedogotowane. Jest to wygodny sposób na bezpieczne gotowanie jajek, zwłaszcza jeśli są małe dzieci. Ryzyko poparzenia minimalizują przezroczyste, zamykane pokrywki.

Dodatkowo jajka ugotowane w jajowarze zmniejszają ryzyko pęknięcia ich skorupek. Możliwy jest również wypadek związany z jajkami poprzez zwykłe wrzucenie jaj do zwykłego garnka z wodą. Należy również pamiętać, że jajka ugotowane w piekarniku łatwiej się obiera. Tego typu urządzenie ma tylko kilka zalet.

Popularni producenci urządzeń do gotowania jaj

 • MPM
 • KRUPS
 • Sencor
 • Severin
 • Camry
 • Clatronic

Warto zwrócić uwagę na jajowary w sklepach

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle