Felgi stalowe mogą być stosowane jako standardowe obręcze. Są one trwałe i atrakcyjne cenowo, ale często porównywane są do felg aluminiowych, które są lżejsze, bardziej efektowne i tańsze. Felgi stalowe są wciąż bardzo popularne. Ponieważ są odporne na uszkodzenia, dobrze sprawdzają się na polskich drogach. Można je również łatwo wyprostować. Stal jest bardzo trwałym i niedrogim materiałem.

Najlepsze felgi stalowe - ranking

Jakie felgi stalowe kupić? Felgi stalowe cieszą się niesłabnącą popularnością, mimo popularności tzw. felg aluminiowych. Są trwałe i jednocześnie niedrogie. Postanowiliśmy stworzyć kompleksowe zestawienie felg stalowych. Zestawienie to w dużej mierze oparte jest na opiniach internautów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym oraz do dokonywania zakupów, także w sklepach internetowych.

 1. Felgi stalowe Kfz 7.00X17 5X114.3 Et55.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości, stalowe felgi renomowanego producenta, które będą pasować do Twojego SUBARU legacy z rocznika 2015+. Są łatwe w montażu i mają średnicę 17 cali. Wykonane są ze stali, która jak sama nazwa wskazuje jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie prezentują się w uniwersalnej, srebrnej kolorystyce.

 2. ALCAR felgi 6,5x16 7885 DAEWOO Captiva (3SX) / OPEL Antara 5x115 46

  Sprawdź aktualną cenę

  Felgi stalowe, które są efektowne wizualnie i charakteryzują się dużą wytrzymałością. Dzieje się tak dzięki zastosowanej wysokogatunkowej stali oraz odpowiedniej technologii produkcji. Marka ta wykonuje felgi stalowe do niemal każdego europejskiego pojazdu. Produkt ma szerokość 16 cali. Offset ET, czyli wyrównanie felgi wynosi 46 mm. Przed dopuszczeniem do użytku każda felga jest dokładnie sprawdzana. Można ją stosować zarówno latem jak i zimą.

 3. Felgi stalowe KFZ 6.00x16, 4x100.0 ET40

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesne felgi stalowe to atrakcyjna alternatywa dla modeli premium. Są bardzo trwałe i atrakcyjne cenowo. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo jazdy. Mierzą 16 cali szerokości. W tym przypadku offset wynosi 40 mm, a rozstaw śrub 4x100. Ta felga będzie pasować do większości modeli samochodów. Obręcze te zostały poddane rygorystycznym testom przed dopuszczeniem ich do użytku.

 4. Felgi MAGNETTO 6.50x16 5.x114.3 MA 516001 16059 ET52

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy felgi stalowe o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Wykonane są z najwyższej jakości stali i najnowszej technologii. Są kompatybilne ze wszystkimi samochodami na rynku europejskim. Często stosowane są na samochodach dostarczonych z fabryki. Mierzą 16 cali szerokości i posiadają 52,5 mm offset. Rozstaw śrub to 5x114.3

 5. Felgi stalowe MAGNETTO 5.50x14 4.x100 14187 ET45

  Sprawdź aktualną cenę

  Renomowana marka oferuje bardzo trwałe felgi stalowe. Są one wykonane z wysokiej jakości stali przez cenioną szwajcarską markę. Stanowią one bazowe wyposażenie wielu europejskich modeli samochodów. Omawiany model mierzy 14 cali szerokości i posiada rozstaw śrub 4x100. W tym przypadku offset wynosi 45 mm. Tego typu felgi sprawdzą się w wielu pojazdach. Zostały one poddane rygorystycznym testom.

Jakie felgi stalowe samochodowe kupić?

Felgi stalowe są wciąż popularne, mimo dostępności felg aluminiowych. Są trwałe i niedrogie. Który model jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodowych felg stalowych

 • Rozmiar Parametry samochodu są bardzo ważne. Należy wziąć pod uwagę markę, rocznik, typ oraz wersję silnika. Istnieją dwa parametry, które określają rozmiar felgi. Pierwszym parametrem jest średnica w calach. Obręcz powinna mieć szerokość 15 cali, jeśli koło ma 15 cali. Szerokość felgi to drugi parametr. Nie powinna być ona zbyt mała. Wynika to z tego, że tarcza hamulcowa będzie ocierać się o wewnętrzną część. Problem może pojawić się również wtedy, gdy felga będzie zbyt duża i będzie wystawać poza nadkole.
 • Ilość i rozstaw śrub określają samochód, w którym dana felga może się zmieścić. Wszystko zależy od konstrukcji piasty samochodu. 14 Felgi stalowe 4x100 mają średnicę 14 cali i posiadają 4 otwory montażowe, które są wpisane w koło o średnicy 100 mm.
 • Profil kołnierza Istnieje wiele rodzajów i stylów krawędzi felg. Są one identyfikowane przez litery takie jak A, B lub D. Możesz również zobaczyć krawędzie obręczy oznaczone symbolem B w starszych samochodach. Inne są produkowane dla ciężarówek, motocykli lub pojazdów terenowych. Choć niektóre modele różnią się nieznacznie, jak np. B i J, nie powinny być stosowane zamiennie.
 • Średnica otworu centrującego nie może być zbyt mała. Wynika to z faktu, że nie można go skorygować. Do korekty zbyt dużych otworów w niektórych felgach stalowych można użyć specjalistycznych pierścieni. W praktyce jednak najlepiej jest, gdy otwór centrujący pokrywa się z kołnierzem na piaście koła. Zapewnia to optymalne przenoszenie obciążeń.
 • ET align Men - Parametr ten określa odległość pomiędzy płaszczyzną montażową a osią lub symetrią felgi. Obręcze stalowe mogą mieć ujemne ET lub dodatnie ET. W pierwszym przypadku metalowa obręcz nieznacznie wystaje z korpusu. W drugim, jest ona nieco schowana w obrębie nadkola pojazdu.

Czy warto kupić felgi stalowe?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje: felgi aluminiowe lub felgi stalowe. Dla osób, którym bardziej zależy na wyglądzie i osiągach samochodu, dobrym wyborem mogą być felgi aluminiowe. Felgi stalowe mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli koszty eksploatacji są niskie.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że felgi stalowe oferują wiele korzyści. Są one niezwykle trwałe i odporne na ekstremalne warunki pogodowe . Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet przypadkowe uderzenie w krawężnik nie może spowodować ich uszkodzenia. Takie felgi można również poddać regeneracji. Nie ma konieczności natychmiastowego zakupu nowych felg w przypadku wystąpienia ubytku. Wystarczy zlecić ich renowację w specjalistycznym warsztacie samochodowym.

Okazuje się, że felgi stalowe są lżejsze od aluminiowych. Wpływa to pozytywnie na zawieszenie i jest kolejną zaletą felg stalowych. Są one również łatwe do utrzymania w czystości. Ich popularność nie maleje. Nadal są chętnie i często kupowane.

Podsumowanie rankingu felg stalowych

Felgi stalowe od lat konkurują na rynku obok felg aluminiowych (alloys wheels). Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Felgi stalowe są trwałe i niedrogie. Wciąż cieszą się dużą popularnością. Nowoczesne modele są również bardzo atrakcyjne wizualnie. O co więcej można prosić? Przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie felg stalowych, które pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt. Poniższe zestawienie zostało opracowane na podstawie opinii internautów.