Kubeczek menstruacyjny to przyrząd higieniczny, którego kobiety używają podczas miesiączki. Jest to elastyczna nakładka wykonana z gumy, silikonu lub termoplastu TPE. Wkłada się go do pochwy otworem w kierunku szyjki macicy. W kubeczku znajduje się wydzielina menstruacyjna. W zbiorniczku mieści się krew, która nie jest wchłaniana. Kubeczki menstruacyjne mogą być używane ponownie. Mogą być używane przez wiele dziesięcioleci.

Ranking najlepszych kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet Nie dziwi więc fakt, że wiele kobiet nie jest pewnych, jaki kubeczek menstruacyjny powinny kupić. Okazuje się, że na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości. Stworzyliśmy kompleksową listę kubeczków menstruacyjnych. Nasza lista jest dostępna dla Ciebie do przejrzenia i zapoznania się z nią.

 1. Ziggy Cup kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup Intimina Lily Cup Ziggy Cup 6354

  Wygodny i elastyczny kubeczek menstruacyjny, który jest idealnie dopasowany do kobiecego ciała. Można go używać ponownie nawet podczas stosunku. Posiada podwójną krawędź, która zapobiega przeciekaniu. Można go używać bez przerwy nawet do 12 godzin. Kubeczek nie wchłania krwi, lecz ją zbiera. Jest to produkt przyjazny dla środowiska.

 2. Fun Factory Fun Cup Explore kubeczki menstruacyjne rozmiar A+ B różowy lub granatowy 2szt.

  W tym zestawie znajdują się kubeczki menstruacyjne wielokrotnego użytku. Jest to świetna opcja dla podpasek i tamponów. Kubeczki nie są zaprojektowane tak, aby powodować podrażnienia lub wysuszanie śluzówki. Są bezpieczne, hipoalergiczne i łatwe do czyszczenia silikonowe. Można je ponownie wykorzystać i są bardzo przyjazne dla środowiska. Jednorazowo można je nosić nawet do 12 godzin. W zestawie znajdują się dwa kubki.

 3. Kubeczki menstruacyjne LUNETTE, fioletowe, MODEL 2

  Jest to wysokiej jakości kubeczek menstruacyjny i alternatywa dla tamponów. Jest to produkt certyfikowany. Wykonany jest z silikonu medycznego, który jest bezpieczny dla zdrowia. Jest nietoksyczny, nie ma zapachu i nie zawiera lateksu. Może być używany przez wiele lat. Jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku, nawet dla tych, które nie są aktywne seksualnie lub nie są aktywne fizycznie.

 4. Zestaw kubeczków menstruacyjnych Satisfyer Feel Confident Blue - 15, 20, ml

  Zestaw niebieskich kubeczków menstruacyjnych o pojemności 15 i 20 ml. Kubeczek jest nowoczesną alternatywą dla podpasek czy tamponów. Kubeczki w całości wykonane są z hipoalergicznego silikonu medycznego. Są bezpieczne w użyciu, łatwe w czyszczeniu i ekologiczne. Przed pierwszym użyciem zaleca się zdezynfekować je ciepłą wodą.

 5. Active Med kubeczek menstruacyjny fioletowy 1szt.

  Kubeczek menstruacyjny przeznaczony dla kobiet podczas miesiączki. Ponieważ został wykonany z certyfikowanego silikonu medycznego, produkt ten nie uczula. Kubeczek jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Posiada certyfikat wydany przez czeski Instytut Zdrowia Publicznego. Nie reaguje chemicznie na ciało i nie wchłania płynów. Żywotność produktu szacuje się nawet na 15 lat.

Jaki rodzaj kubeczka menstruacyjnego powinnam kupić?

Kobiety coraz częściej decydują się na używanie kubeczka menstruacyjnego zamiast tamponów i podpasek podczas miesiączki. Jest to opłacalne i trwałe rozwiązanie. Który produkt powinnaś wybrać? Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kubeczka menstruacyjnego

 • Rozmiar Jest to ważna kwestia. Zbyt mały kubeczek może powodować dyskomfort i przeciekanie. Zazwyczaj można znaleźć oznaczenia S, L i L lub A i B i C. Kubeczki, które są mniejsze dla młodszych kobiet będą bardziej odpowiednie niż te, które są większe dla starszych kobiet. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę liczbę poprzednich porodów i ilość krwawienia. Duże naczynie nie jest dobrym pomysłem, jeśli Twoje miesiączki są nieregularne.
 • Materiał wykonania Zazwyczaj jest to silikon medyczny. Materiał ten jest elastyczny i długotrwały, nie zawiera lateksu ani BPA. Jest bezpieczny w użyciu i nie wysuszy śluzówki. Nie zmienia pH pochwy i nie powoduje infekcji intymnych. Inną opcją są kubki wykonane z termoplastycznego elastomeru (TPE). Są bezpieczne w użyciu i miękkie w dotyku.
 • Pojemność - Jest ona uzależniona od rozmiaru. Zazwyczaj jest to od 12 do 45 ml. Chroni to przed przeciekaniem do 12 godzin. Kubek należy opróżniać mniej więcej co 3-5 godzin.
 • Elastyczność Im bardziej miękki kubeczek, tym łatwiej go włożyć. Dla kobiet, które są aktywne fizycznie i mają silne mięśnie dna miednicy, zalecane są sztywniejsze kubeczki. Mogą one mieć problem z przeciekaniem.
 • Łatwe wkładanie i wyjmowanie Wiele kobiet obawia się kubeczków menstruacyjnych, ponieważ trudno je włożyć i wyjąć. Nie jest to trudne, jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar i elastyczny produkt.
 • Mycie i dezynfekcja Kubeczek należy umyć wodą przed użyciem. Nie powinno to być trudne. Naczynie można zdezynfekować po zakończeniu okresu. Można je podgrzać w gorącej wodzie. Z najlepszych na rynku kubków można korzystać przez wiele lat.
 • Przechowywanie - Nie jest to zazwyczaj problem, ponieważ w zestawie zazwyczaj znajduje się pudełko lub etui. Kubek można również złożyć, aby zaoszczędzić miejsce.

Czy warto kupić kubeczki menstruacyjne?

Kubeczki menstruacyjne to alternatywa dla podpasek czy tamponów. Zbiera i zasysa płyn menstruacyjny, jeśli jest odpowiednio umieszczony. Nie trzeba go często zmieniać (nawet co 12h). Po wyjęciu zawartość należy wylać do toalety. Następnie naczynie należy przepłukać wodą i osuszyć przed ponownym wprowadzeniem do pochwy. Nie powinno to stanowić problemu, nawet w publicznej łazience.

Widać wyraźnie, że kubeczki menstruacyjne mogą być bardzo wygodne w noszeniu. Możesz w tym przypadku zapomnieć o miesiączce. Nie zauważysz żadnych nieprzyjemnych zapachów. Praktycznie nie ma szans na podrażnienia czy alergie.

Warto zaznaczyć, że kubeczki menstruacyjne nie wysuszają śluzówki tak jak tampony. Dlatego też ich wyjmowanie jest znacznie łatwiejsze. Możesz również użyć wody lub odrobiny lubrykantu, aby pomóc, jeśli tego potrzebujesz. Wysokiej jakości kubeczki menstruacyjne możesz używać przez wiele lat bez żadnych obaw.

Popularni producenci kubeczków menstruacyjnych

 • Intimina
 • Fun Factory
 • LUNETTE

Podsumowanie rankingu kubeczków menstruacyjnych

Choć kubeczki menstruacyjne są jeszcze stosunkowo nowe, to cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet. Trudno znaleźć lepszą alternatywę niż podpaski i tampony. Kubeczki są niealergiczne i nie powodują podrażnień. Są bardziej opłacalne i ekologiczne niż inne produkty do higieny kobiecej. Jeden produkt może wystarczyć nawet na 12 lat. Możesz mieć pewność, że korzystając z naszego rankingu kubeczków menstruacyjnych, znajdziesz produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się z nim.