Ładowarka samochodowa może służyć do ładowania smartfonów, nawigacji i wideorejestratorów w samochodzie. Te popularne sprzęty ułatwiają podróżowanie. Jednak po kilku godzinach intensywnego użytkowania mogą się rozładować lub wymagają ponownego podłączenia do prądu. Najpopularniejszymi ładowarkami samochodowymi są modele USB. Można je umieścić w gnieździe zapalniczki.

Ranking ładowarek samochodowych

 1. Samsung Super Fast Charge 45W Dual Port Car Charger.

  Sprawdź aktualną cenę

  Ta wysokiej klasy ładowarka samochodowa posiada port USB-C o mocy 45W. Ładuje ona urządzenia z dużą prędkością z dużą prędkością. Posiada również port USB-A, który może dostarczyć maksymalną moc 15W. Obsługuje wiele standardów ładowania. Ładuje smartfony, tablety, smartwatche, laptopy i smartwatche. Obsługiwana jest technologia szybkiego ładowania Super Fast Charge. Może ładować do dwóch urządzeń jednocześnie.

 2. Ładowarka samochodowa Huawei SuperCharge


  Sprawdź aktualną cenę

  Ta ładowarka samochodowa obsługuje technologię Huawei SuperCharge. Ładowanie smartfona trwa zaledwie 30 minut. Może jednocześnie ładować dwa urządzenia, ponieważ posiada dwa porty USB. Może być również używana z technologią Qualcomm. Ta ładowarka jest uniwersalna. W zestawie znajduje się również kabel USB, który umożliwia ładowanie najnowszych smartfonów i zmniejsza czas ładowania baterii.

 3. Xiaomi RoidMi 5in1


  Sprawdź aktualną cenę

  Ta ładowarka samochodowa jest prosta w obsłudze i potrafi błyskawicznie ładować różnego rodzaju urządzenia. Posiada również specjalny transmiter, który pozwala na słuchanie i odtwarzanie ulubionej muzyki. Dzięki niemu można się nią cieszyć nawet ze starszymi modelami głośników samochodowych. Obsługuje technologię szybkiego ładowania, posiada dwa wejścia USB. Współpracuje ze wszystkimi samochodami.

 4. Ładowarka samochodowa Rock B300


  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna ładowarka samochodowa z wyświetlaczem LED. Pozwala na monitorowanie stanu baterii i ustawianie częstotliwości. Wykorzystuje technologię Bluetooth 4.2 z cyfrowymi algorytmami redukcji szumów. Dzięki temu zapewnia dźwięk najwyższej jakości. Za pomocą tego pendrive'a można również odtwarzać muzykę. Potencjometr posiada zintegrowany przycisk wielofunkcyjny. Jest to świetne rozwiązanie. Ładowarka posiada dwa porty USB, jeden na 1A i jeden na 2,4A. Ma ona bardzo nowoczesny wygląd.

 5. Baseus Ładowarka samochodowa 2 w 1 2 portowa


  Sprawdź aktualną cenę

  Dwa porty USB zapewniają prąd o natężeniu 3,4A.Ładowarka samochodowa w kolorze czarnym. Może ładować do dwóch urządzeń mobilnych jednocześnie. Posiada inteligentny obwód zarządzania, który dostosowuje napięcie do podłączonego sprzętu i aktualnego poziomu naładowania. Dzięki temu zmniejsza pobór prądu. Układ chroni urządzenia przed przeładowaniem, przegrzaniem i ewentualnymi zwarciami. Ładowarka jest niewielka i lekka. Wykonana jest z aluminium najwyższej jakości.

Jaką ładowarkę samochodową kupić?

Ładowarki samochodowe to obecnie niezbędne wyposażenie wielu kierowców, zwłaszcza tych, którzy często podróżują. Jaka ładowarka samochodowa będzie dla Ciebie najlepsza? Weź pod uwagę te rzeczy przy wyborze ładowarki samochodowej.

 • Natężenie prądu 2000 mA sprawdzi się dobrze.
 • Liczba gniazdek . Im więcej masz gniazdek, tym więcej urządzeń ładowarka może ładować jednocześnie. Dwa wejścia to standard.
 • Kompatybilność pozwala na wybór pomiędzy urządzeniami uniwersalnymi a dedykowanymi. Oznacza to, że możesz pracować z urządzeniami wyprodukowanymi przez jednego producenta. Pierwsze z nich są łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie trzeba wymieniać ładowarki do każdego urządzenia czy smartfona.
 • Długość przewodu zasilającego . Warto sprawdzić, gdzie w samochodzie znajduje się gniazdo zapalniczki. Przewód powinien być widoczny na tle otoczenia, aby można było podłączyć urządzenie do ładowarki i przechowywać je w bezpiecznym miejscu.
 • Funkcje bezpieczeństwa: Najlepsze ładowarki samochodowe posiadają zabezpieczenia przed przeciążeniem, przepięciem i zwarciem.
 • Dodatkowe funkcje Nowoczesne ładowarki samochodowe oferują więcej funkcji, np. moduł szybkiego ładowania QuickCharge. Dzięki niemu ładowanie urządzeń zajmuje mniej czasu. W każdej chwili możesz mieć w pełni naładowany smartfon.
 • Typ Najpopularniejsze ładowarki samochodowe to adaptery w formie ładowarki. Choć od jakiegoś czasu dostępne są ładowarki indukcyjne, to działają one tylko z niektórymi urządzeniami.
 • Moc wyjściowa - Jest to stosunek wartości ładunku elektrycznego do całkowitego czasu jego przepływu. Jest ona wyrażana w amperach. Im większa prędkość ładowania urządzenia, tym większa moc.

Czy warto kupić ładowarkę samochodową?

Ładowarka samochodowa to niewielkie, dyskretne urządzenie, które powinien mieć każdy kierowca, niezależnie od tego, jakim pojazdem jeździ. Można ją stosować zarówno w samochodzie osobowym, jak i w ciężarówce, łodzi czy kamperze.

Ładowarka samochodowa może być niezbędnym narzędziem, gdy na co dzień korzystasz z różnych urządzeń mobilnych, w tym smartfonów, tabletów, laptopów i kamer cyfrowych. Dzięki podstawowej ładowarce możesz błyskawicznie naładować swoje urządzenie, dzięki czemu będzie ono działać jeszcze przez co najmniej kilka minut. Ładowarki samochodowe mogą ładować co najmniej dwa urządzenia jednocześnie.

Ładowarki samochodowe, które są dobrej jakości posiadają system zabezpieczeń. Chroni on różnego rodzaju urządzenia mobilne przed przepięciami i uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas ładowania. Ładowarki samochodowe są łatwe w obsłudze i niedrogie. Właściciele smartfonów z wyższej półki powinni rozważyć funkcję szybszego ładowania i model o większej mocy.

Popularni producenci ładowarek samochodowych

 • Samsung
 • Huawei
 • Xiaomi
 • Baseus

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle