Lampa do miejsca pracy pełni dwie główne funkcje. Pełni dwie główne funkcje: zapewnia dodatkowe światło lub oświetlenie podstawowe, a także podkreśla wyjątkowy charakter przestrzeni poprzez swój design. Powinna być dopasowana do specyfiki danego obszaru. Istnieją dwie opcje: lampy klasyczne lub nowoczesne. Coraz większą popularnością cieszą się lampy o większej funkcjonalności. Każdy model jest wyjątkowy pod względem wyglądu, koloru i kształtu.

Topowa lampa do biura: ranking

Jaką lampę kupić do swojego biura? Wiele osób zadaje sobie to pytanie podczas urządzania swojego biura. Wybór jest tak duży, że trudno się zdecydować. W związku z tym powstał nasz kompleksowy ranking lamp biurowych. Zestawienie powstało w dużej mierze w oparciu o opinie internautów. Zapraszamy do przejrzenia rankingu i dokonania zakupu.

 1. LIGHT PRESTIGE LAMPA SNOW 6XGU10 BLUE (LP7316PBK).
  Sprawdź aktualną cenę.

  Nowoczesna lampa sufitowa, która może pełnić funkcję zarówno dekoracyjną jak i praktyczną. Można ją wykorzystać jako element w wielu różnych aranżacjach. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można ją skierować w dowolne miejsce, wykorzystując jej ruchome ramiona lub rurki, w których znajduje się źródło światła. Efektowna czarna kolorystyka jest elegancka.

 2. Lampa biurowa Nowodvorski White L5455

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa lampa wisząca, która może być wykorzystana w wielu pomieszczeniach, nawet w biurze. Wymaga tylko jednego źródła jasnego światła. Utrzymana jest w uniwersalnej białej kolorystyce. Można ją wykorzystać w niemal każdej aranżacji. W zestawie podstawowym nie znajduje się żarówka. Należy ją dokupić osobno. Lampa wykonana jest z wysokiej jakości stali lakierowanej.

 3. Emibig Szklana lampa biurowa Tofi 3A Bl/Transparent Premium Em776/3Aprem (Em7763Aprem)

  Sprawdź aktualną cenę

  Ta efektowna lampa może być uzupełnieniem zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego stylu. Można ją zawiesić w różnych pomieszczeniach, także w biurze. Tworzy we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Duży abażur zapewnia dużo światła. Wysokość lampy można regulować, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Oprawka E14 daje szerokie możliwości zastosowania żarówek. Istnieją cztery źródła światła, które mogą być stosowane z lampą.

 4. Lampa biurowa Argon Ontario 2pll. 654

  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lampa, idealna do użytku biurowego. Ma kwadratowy i minimalistyczny kształt. Występuje w eleganckiej czarnej kolorystyce, którą można zaaranżować na wiele różnych sposobów. Wykonana jest z wytrzymałej stali lakierowanej, oraz szkła. Może pomieścić dwa źródła światła o maksymalnej mocy 15W każde. Można w niej zastosować również energooszczędne żarówki LED, które pomogą zmniejszyć rachunki za prąd.

 5. Zuma Line Spot Ip44 Rondip Sl Mega Lampa biurowa Do wszystkich produktów (Acgu10158)

  Sprawdź aktualną cenę.

  Lampa ta jest funkcjonalna i efektowna wizualnie, będzie się świetnie prezentować w wielu pomieszczeniach, w tym w biurze. Wykonana jest z wytrzymałego aluminium i wysokiej jakości szkła. Uniwersalna biała kolorystyka mimo upływu wielu lat nadal cieszy się dużą popularnością. Lampa posiada klasę szczelności IP44, co oznacza, że wytrzyma większą wilgotność i zapylenie. W oprawie jest wystarczająco dużo miejsca na jedno źródło światła o mocy 50W.

Jaki typ lampy kupić do swojego biura?

Każde biuro potrzebuje odpowiedniego oświetlenia, zarówno głównego, jak i bocznego. Lampy odgrywają ważną rolę w tym miejscu pracy. Jakie lampy są najlepsze do tego zadania? Jaki typ lampy wybrać do swojego biura?

 • Luminancja jest miarą intensywności światła odbitego w określonym kierunku. Parametr ten opisuje stosunek intensywności i trzymania na danej powierzchni. Zależy od rodzaju pracy i pomieszczenia. Ma bezpośredni wpływ na efektywność funkcji oczu, ostrość widzenia i wrażliwość na kontrast. Zmęczenie oczu może być spowodowane źle rozłożoną luminancją. Zbyt niska luminancja może prowadzić do monotonnego środowiska pracy. Zbyt wysoki poziom luminancji w polu widzenia może powodować olśnienie. Może to przeszkadzać w pracy i zmniejszać zdolność do identyfikacji obiektów w okolicy. Istnieją dwa rodzaje olśnienia: przeszkadzające i nieprzyjemne. Powodują one rozdrażnienie i zmniejszają zdolność widzenia na krótki czas.
 • Intensywność oświetlenia - wraz z rozkładem światła w dużej mierze wpływają na szybkość i precyzję pracy wzrokowej. Jak dobrać odpowiednie natężenie światła do wykonywanej pracy? Wszystko zależy od wykonywanej pracy i stopnia jej trudności. Ważne jest również uwzględnienie komfortu pracownika i ergonomii widzenia. 500 lux jest zalecane dla biurka, przy którym się pisze i pracuje przy komputerze. Dla jego otoczenia powinno być 300 lx. Lampy o natężeniu 200 lx stosuje się przede wszystkim w archiwach i magazynach.
 • Barwa światła - Parametr ten wyrażany jest w Kelwinach. Jest to temperatura barwowa. Kolory będą bardziej zbliżone do tych tworzonych przez płomień świecy, jeśli będą cieplejsze. Z kolei barwy zimne często porównywane są do bezchmurnego nieba. Ciepłe światło to takie, które ma temperaturę barwową niższą niż 3300K. Powyżej tej granicy uznawane jest za światło zimne i białe. W biurach najlepiej stosować barwy neutralne - 4000K -.
 • Design Nie jest to ważne, ale lampa w biurze powinna być dopasowana do aranżacji. Istnieją dwie opcje: klasyczna lub nowoczesna. Mogą być jednego z dwóch rodzajów: klasyczne lub nowoczesne.

Czy warto wydać pieniądze na mocną lampę do biura?

Niestety wiele osób zapomina, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie w biurze. Może ono wpływać na komfort pracy oraz zdrowie oczu. Praca w ciemnym wnętrzu może negatywnie wpłynąć na wzrok i wydajność. Osoba, która nadwyręża swój wzrok może się szybko zmęczyć. Może to prowadzić do bólów głowy, a nawet mdłości. Słabe oświetlenie może powodować bóle głowy, a nawet mdłości. Ważne jest, aby zainwestować w mocne lampy do swojego biura.

oświetlenie sufitowe to podstawa w tym przypadku. Mogą to być zarówno lampy wiszące, jak i plafony. Bardzo popularne stają się lampy podłogowe. Są one zarówno zachwycające wizualnie, jak i niezwykle funkcjonalne. Mogą również zapewnić światło sprzyjające relaksowi lub intensywnej pracy. Szczególnie polecane są modele regulowane, ponieważ można je dopasować do swoich potrzeb. Lampy biurowe powinny być nie tylko atrakcyjne, ale również praktyczne. W sklepach dostępnych jest wiele opcji.

Producenci lamp, którzy są znani z lamp do biura

 • Nowodvorski
 • Zuma

Podsumowanie rankingu lamp biurowych

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne do sprawnej i efektywnej pracy. Warto poświęcić czas na przemyślenie zakupu lamp do biura. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Na to pytanie może odpowiedzieć nasz kompleksowy ranking lamp do biura. Zestawienie to powstało w dużej mierze w oparciu o opinie internautów. Na te lampy warto zwrócić uwagę nie tylko w biurze, ale także w budynkach prywatnych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.