Transmiter FM pozwala na odtwarzanie muzyki z innych nośników w samochodowym systemie audio. Niektóre modele mogą łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Inne wykorzystują gniazdo USB lub gniazda kart pamięci. Większość dzisiejszych transmiterów FM ma wewnętrzne baterie. Można je ładować za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej.

Ranking nadajników FM

 1. Nadajnik Rock FM (B300)
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości transmiter FM ze zintegrowanym systemem redukcji szumów i nowoczesnym wyświetlaczem LED. W zestawie znajduje się funkcja inteligentnego ładowania oraz funkcjonalne diody sygnalizacyjne. Obsługuje technologię Bluetooth 4.2 i jest kompatybilny z systemem iOS lub Android. Model ten posiada również dwa porty USB i obsługuje pamięci flash. Można go podłączyć jednocześnie do dwóch urządzeń. Z urządzeniem można korzystać z różnych formatów audio.
 2. Xiaomi Roidmi 3S Charging FM Transmitter (ROIDMI3S)

  Sprawdź aktualną cenę.
  Nowoczesny transmiter FM, który działa we wszystkich samochodach. Możesz słuchać swojej ulubionej muzyki podczas jazdy samochodem. Pełni również rolę inteligentnej ładowarki samochodowej z dwoma portami USB. Obsługuje aplikacje Android V4.2 oraz iOS V8.0, a także ich najnowsze wersje. Można ją podłączyć do gniazda zapalniczki w każdym samochodzie. Ciekawostką jest monitor baterii, który wyświetla poziom naładowania.
 3. Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp

  Sprawdź aktualną cenę
  Samochodowy transmiter FM z pilotem zdalnego sterowania. Możesz słuchać swojej ulubionej muzyki podczas jazdy samochodem. Posiada wysokiej jakości wyświetlacz LCD oraz intuicyjne menu. Możesz dostosować przyciski i panel do swoich potrzeb. Umożliwiają to elastyczne złącza. Urządzenie zasilane jest z gniazda zapalniczki samochodowej. Model posiada również slot na karty pamięci. Łączy się bezprzewodowo z odbiornikiem samochodowym.
 4. Gotze & Jensen Transmiter FM FT002

  Sprawdź aktualną cenę.
  Wysokiej jakości transmiter FM pozwalający na słuchanie ulubionej muzyki podczas jazdy samochodem. Istnieje możliwość bezprzewodowego przesyłania rozmów komórkowych dzięki technologii Bluetooth. Urządzenie jest niewielkie i nie zajmuje dużo miejsca. Posiada wejście na kartę Micro SD, wejście AUX oraz port USB. Model ten jest prosty w montażu.
 5. Baseus FM Transmitter TM01

  Sprawdź aktualną cenę
  Utrzymany w czarnej kolorystyce transmiter FM z technologią Bluetooth podłączany do ładowarki samochodowej. Dzięki niemu można słuchać muzyki ze smartfona lub tabletu poprzez system audio samochodu. Posiada również mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Do urządzenia można podłączyć jednocześnie dwa różne urządzenia. Dwa porty USB pozwalają na jednoczesne połączenia. Ten model może być również używany do wzmocnienia głosu dla nawigacji. Czasami może być on zbyt cichy. Na uwagę zasługuje również cyfrowy wyświetlacz.

Jaki transmiter FM kupić?

Coraz większa liczba kierowców sięga po transmiter FM. Pozwala on na słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem za pośrednictwem transmitera FM w smartfonie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie? Na jakie najważniejsze rzeczy należy zwrócić uwagę?

 • Najważniejsza jest jakość dźwięku. Warto zainwestować w model z redukcją szumów.
 • Zasięg działania Najlepsze modele potrafią wychwycić sygnał nawet z odległości kilku metrów. W praktyce nie jest to zazwyczaj konieczne.
 • Wyświetlacz LCD Modele z wyświetlaczem są bardziej funkcjonalne. Ponieważ wyświetlacz pozwala śledzić bieżące pliki, jest to świetna funkcja. Choć ekran nie musi być duży, to i tak będzie czytelny.
 • Zasilanie Większość urządzeń może być zasilana z gniazda zapalniczki samochodowej. Warto zainwestować w mały przetwornik, który nie będzie przeszkadzał w pracy. Ważne jest również zwrócenie uwagi na rodzaj zasilania. Akumulatorki przed użyciem muszą zostać naładowane. Nadajniki FM mogą pracować przy napięciu 12V lub 24V. Te pierwsze mogą być stosowane w samochodach osobowych, a drugie w ciężarówkach. Dostępne są również urządzenia, które mogą jednocześnie obsługiwać dwa napięcia.
 • Funkcjonalność Istnieje wiele elementów, które mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonalność transmitera FM. Warto sprawdzić, czy urządzenie posiada gniazdo USB (przynajmniej jedno), slot na karty pamięci, czy moduł Bluetooth. Za pomocą modułu Bluetooth możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie plików muzycznych. Pendrive, czy inne urządzenie można podłączyć do transmitera za pomocą gniazda USB. Nowoczesne transmitery coraz częściej wyposażone są w piloty, co jest wygodną opcją.

Czy warto kupić transmiter FM?

Po polskich drogach wciąż jeździ mnóstwo starszych samochodów. Ich właściciele nie muszą jednak słuchać muzyki na płytach CD czy kasetach. Aby przesyłać muzykę do radia samochodowego, można zakupić dobrej jakości transmiter FM. Może on łączyć się z nim np. za pomocą technologii Bluetooth.

Transmitery FM, które są niewielkich rozmiarów, są znacznie bardziej przystępne cenowo niż zakup nowego samochodowego systemu muzycznego. Można je podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej. Po ich podłączeniu pozostaje już tylko ustawienie częstotliwości radiowej dla nadajnika i włączenie Bluetooth w telefonie. Jest to konieczne, aby móc słuchać muzyki na obu urządzeniach.

Transmiter FM przydaje się również do prowadzenia rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem. Dzięki temu dyskretnemu urządzeniu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy, aby prowadzić rozmowę telefoniczną, co jest nielegalne.

Popularni producenci transmiterów FM

 • Rock
 • Xiaomi
 • Hyundai
 • Gotze & Jensen
 • Baseus

Godne uwagi sklepy z nadajnikami FM

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle