Odkurzacz robotyczny to niewielkie urządzenie, które porusza się po domu i usuwa brud oraz inne cząstki. Jest to możliwe dzięki wbudowanym czujnikom, ruchowi i algorytmom sprzątania. W zestawie znajduje się również stacja dokująca, która pełni rolę ładowarki. Choć roboty sprzątające są obecne na rynku już od jakiegoś czasu, zyskały ogromną popularność. Są zarówno wydajne, jak i oszczędzają czas.

Ranking odkurzaczy robotycznych

 1. Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 S50
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny odkurzacz automatyczny wyposażony w filtr Sweep One. Oczyszcza wodę z wszelkich zanieczyszczeń i kontroluje przepływ, jednocześnie nawilżając mikrofibrę. Posiada zarówno funkcję mycia podłóg jak i odkurzania. Czujnik odległości pozwala mu na tworzenie map przestrzeni w czasie rzeczywistym. Produkt wyposażony jest w silnik NIDEC, który wytwarza ciśnienie 2000 Pa. Posiada baterię 5200 mAh, która może zapewnić 2,5 godziny ciągłej pracy.
 2. Odkurzacz iRobot Roomba 980

  Sprawdź aktualną cenę
  System czyszczenia AeroForce i funkcjonalny odkurzacz robotyczny. Automatycznie zwiększa swoją moc na dywanach. Posiada innowacyjny system nawigacji iAdapt 2.0 oraz wydajny filtr. Urządzenie może pracować bez przerwy do 120 minut. Następnie wraca do stacji dokującej, aby się naładować. Robotem można sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji.
 3. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

  Sprawdź aktualną cenę
  Ten biało-kolorowy robot może sprzątać różne przeszkody dzięki zastosowaniu 12 czujników. Laserowy czujnik odległości LDS wbudowany w robota skanuje pomieszczenie 1800x na sekundę w 360°, tworząc mapę. Cztery procesory śledzą ruchy robota. Algorytm SLAM oblicza najlepszą ścieżkę czyszczenia. Aplikacja Mi Home może sterować urządzeniem. Odkurzacz może pracować przez 2,5 raza bez konieczności ładowania baterii.
 4. Odkurzacz RoboJet DUEL 3

  Sprawdź aktualną cenę
  Odkurzacz o dużej mocy ssania z funkcją mapowania przestrzeni. Do wyboru odkurzacz z pojemnikiem na kurz oraz odkurzacz z pojemnikiem na kurz mieszany i wodę. To urządzenie jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Poradzi sobie z kurzem, pyłkami i sierścią zwierząt domowych. Poziom głośności wynosi zaledwie 55 dB. Pod tym względem ten robot jest praktycznie bezkonkurencyjny.
 5. Odkurzacz robotyczny Mamibot Grey 2 w 1.

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny robot hybrydowy, który odkurza i mopuje pomieszczenie. Można nim sterować za pomocą intuicyjnej aplikacji. Możliwe jest wcześniejsze zaplanowanie pracy tego urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w czujniki antyspadkowe, które chronią go przed upadkiem ze schodów. Ma niewielką wysokość, dzięki czemu może skutecznie sprzątać pod meblami. Odkurzacz wyposażony jest w silnik bezszczotkowy produkcji japońskiej.

Zobacz powiązane rankingi:

Ranking odkurzaczy akumulatorowych stojących
Odkurzacze workoweRanking
odkurzaczy bezworkowych.

Jaki odkurzacz robotyczny kupić?

Nie jest zaskoczeniem, że automatyczne odkurzacze zyskują coraz większą popularność. Pozwalają one na sprzątanie pomieszczeń praktycznie bez wysiłku. Dzięki nim sprzątanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Na co zwrócić uwagę wybierając robota sprzątającego do swojego domu?

 • System nawigacji Każdy robot sprzątający powinien mieć niezawodny algorytm sterowania. Wiele modeli zawiera kamerę, która oblicza wielkość pomieszczenia. Trasę sprzątania można pokonać na wiele sposobów. W systemach chaotycznych urządzenie może wpadać na ściany i zmieniać kierunek. Jest to metoda czasochłonna, ale skuteczna. Lepszy jest system uporządkowany, ponieważ odkurzacz porusza się w linii prostej.
 • Obsługa - Odkurzacze automatyczne mogą być obsługiwane za pomocą pilota lub panelu zamontowanego na urządzeniu. Nowoczesne modele mogą być sterowane za pomocą aplikacji mobilnych.
 • Czas ładowania - Czas pracy w pełni naładowanego akumulatora jest bardzo ważny, zwłaszcza przy sprzątaniu dużych powierzchni. W większości urządzeń trwa on od 60 do 240 minut. Czas ładowania jest mniej istotny.
 • Pojemnik Im większy pojemnik, tym rzadziej należy go opróżniać. Może on wynosić od 0,18 do 0,75 litra ze względu na niewielkie rozmiary robotów sprzątających.
 • Głośność pracy Odkurzacze robotów są bardziej ciche niż tradycyjne odkurzacze. Hałas, który wytwarzają, może czasem utrudniać prowadzenie rozmowy. Najniższy poziom hałasu wynosi poniżej 60 dB.
 • Filtry Najnowsze odkurzacze wyposażone są w filtry HEPA, które oczyszczają powietrze z kurzu, bakterii i grzybów. Jest to ważna uwaga nie tylko dla alergików, ale także dla innych osób.
 • Czujniki: Te czujniki obejmują czujniki brudu, czujniki zbliżeniowe i czujniki schodowe.
 • Akcesoria - akcesoria obejmują lampę UV i przystawkę do polerowania. Dostępna jest również stacja dokująca.

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego?

Odkurzacze robotyczne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy i miłym dodatkiem do nich. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i energię. Tym wszystkim zajmuje się bowiem robot.

Za pomocą nowoczesnych odkurzaczy robotycznych można znacznie skrócić czas sprzątania tradycyjnego modelu. Jest to świetna informacja dla osób, które nie lubią odkurzać i sprzątać. Robot sprzątający pozwala na posiadanie czystego mieszkania każdego dnia. Jest to również świetna opcja dla osób, które są na przykład uczulone na kurz. Robot znacząco poprawia jakość ich życia.

Odkurzacze te nie zajmują dużo miejsca i są łatwe w obsłudze. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać czystość w domu lub mieszkaniu.

Popularni producenci robotów sprzątających

 • Xiaomi
 • iRobot
 • Mamibot
 • Ecovacs
 • Electrolux
 • iLife
 • Samsung

Warto zwrócić uwagę na odkurzacze robotyczne w sklepach

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle