Opony motocyklowe są często droższe od opon samochodowych. Ponieważ ich role są zupełnie inne, tylna i przednia oś mają inne koła i opony. Tylne koło napędza pojazd, podczas gdy przednie koło nadaje kierunek. Przednie koło jest również odpowiedzialne za hamowanie pojazdu. Nowoczesne motocykle mają opony bezdętkowe. Istnieją jednak wyjątki. Opony dętkowe mogą być stosowane w rowerach jednośladowych, które są tanie lub w wyprawach.

Ranking najlepszych opon motocyklowych

Jakie opony motocyklowe kupić? Takie pytania zadają sobie właściciele jednośladów. Entuzjastów motocykli jest wielu, a ich liczba stale rośnie. Aby ułatwić Wam podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie, stworzyliśmy kompleksowe zestawienie opon motocyklowych. Zestawienie to powstało w oparciu o opinie internautów. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

 1. Opony motocyklowe Pirelli Diablo Rosso Corsa 180/55R17 73W
  Sprawdź aktualną cenę

  Te wyczynowe opony motocyklowe zostały stworzone dla zawodników. Opona ta jest w stanie sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych. Bieżnik posiada specjalne nacięcia, które sprzyjają wysokim osiągom na suchych drogach. Poprawiają one również prowadzenie podczas deszczowych dni. Tylna opona składa się z trzech mieszanek gumy. Jest ona trwała i potrafi dobrze dostosować się do różnych warunków. Opony te mogą być stosowane w różnych typach motocykli.

 2. Michelin Pilot Road 2 opony 120/70R17 58W

  Sprawdź aktualną cenę

  Te opony motocyklowe są trwałe i mogą być stosowane w motocyklach sportowo-turystycznych. Oferują doskonałą przyczepność na powierzchni drogi. Są w stanie wytrzymać zarówno na mokrej, jak i suchej drodze. Opony te są stworzone dla najbardziej wymagających klientów. Sprawiają, że jazda na motocyklu staje się przyjemnością, niezależnie od pogody.

 3. Opony motocyklowe Dunlop D404 130/90R15 65P

  Sprawdź aktualną cenę

  Kultowa brytyjska marka stworzyła już kilka opon motocyklowych. Są to produkty premium i powstały z myślą o motocyklach typu chopper/cruiser. Mogą być używane zarówno na suchych, jak i mokrych drogach. Są w stanie wytrzymać większe obciążenia. Zapewniają stabilną i komfortową jazdę. Zawdzięczają to specjalnie wyprofilowanemu bieżnikowi. Zmniejszają możliwość wystąpienia aquaplaningu. Ich żywotność jest bardzo duża.

 4. Opony Pirelli Scorpion Trail II 130/80R17 65V

  Sprawdź aktualną cenę

  Znana włoska marka oferuje wyjątkowe opony motocyklowe. Nadają się one zarówno do motocykli sportowo-turystycznych, jak i szosowo-enduro. Są trwałe i zapewniają znakomite osiągi przez cały okres użytkowania. Posiadają nowoczesny bieżnik, który doskonale sprawdza się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Posiadają zdolność do odprowadzania wody. Są niezwykle trwałe i pozwalają na dynamiczną jazdę przy pełnym obciążeniu.

 5. Opona motocyklowa MICHELIN City Grip 2 110/90R13 56S

  Sprawdź aktualną cenę

  Opony motocyklowe klasy premium wykonane w najnowocześniejszej technologii. Zapewniają bezpieczną i dynamiczną jazdę. Szybko hamują w sytuacjach awaryjnych i pozwalają na sprawne omijanie wielu przeszkód. Słyną z doskonałej przyczepności do podłoża w każdych warunkach pogodowych. Są to wielosezonowe opony całoroczne, co jest bardzo wygodną opcją.

Jakie opony kupić do swojego motocykla?

Wiele osób uwielbia motocykle. Dużą rolę w tym przypadku odgrywają odpowiednie opony. Jakie opony motocyklowe warto kupić? O czym należy pamiętać przy ich zakupie?

 • Rozmiar Eksperci zalecają stosowanie się do zaleceń producenta. Nie należy zmieniać rozmiaru opony, ponieważ może ona ocierać o wahacz i łańcuch. W praktyce szerokość opony jest równa szerokości obręczy. Ważne jest również zwrócenie uwagi na profil opony. Może on mieć wpływ na charakterystykę prowadzenia i działanie ABS. Najlepiej jest zachować ustawienia fabryczne. Tylko najbardziej zaawansowane technologicznie motocykle sportowe można zmodyfikować tak, aby przyjmowały opony o różnych rozmiarach.
 • Typ Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. Opony sportowe świetnie sprawdzają się w pokonywaniu zakrętów w motocyklach sportowo-turystycznych, ale mogą się szybko zużywać. Opony turystyczne mogą być nieco mniej przyjemne dla motocykla sportowo-turystycznego. Opony szosowe do motocykli przygodowych nie sprawdzą się na drogach asfaltowych. Ciekawą opcją jest opona, która posiada wiele mieszanek.
 • Wiek- DOT jest reprezentowany przez 4 cyfry. Jest to data wyprodukowania opony. Pierwsza para cyfr oznacza numer tygodnia, a druga rok produkcji. DOT 4118 oznacza, że opona została wyprodukowana w 41 tygodniu 2018 roku. Kiedy opona jest uznawana za starą? Ważny jest nie tylko rok jej produkcji, ale także sposób przechowywania, takie warunki atmosferyczne. Opony motocyklowe mogą nadal osiągać najlepsze wyniki nawet pięć lat po ich wyprodukowaniu. O ile oczywiście są dobrze konserwowane. Im lepsza opona, tym lepiej,
 • Oznaczenia to liczby w ciągach na oponach motocyklowych. Na przykład stosuje się zapis 190/50 ZR17. Oznacza to, że opona mierzy 190 mm szerokości i 17 cali wysokości. 50 to wysokość opony jako procent jej szerokości. 50% z 190 równa się 95 mm. Konstrukcja radialna to najpopularniejsze obecnie oznaczenie. Na tym jednak nie kończą się jej zalety. Czasami w miejsce litery R można użyć B. Dotyczy to opon o konstrukcji diagonalnej. Opony TL są bezdętkowe, natomiast opony TT wymagają dętki.

Czy warto wydawać pieniądze na opony motocyklowe?

Wiele osób uwielbia jazdę na motocyklu. Wiele osób nie wyobraża sobie weekendu, którego nie spędza na jeździe na motocyklu. Choć jest to wspaniałe hobby, wiele osób uważa je za niebezpieczne. Jednak wcale nie musi się tak stać. Ważne jest, aby posiadać odpowiedni sprzęt. Ogromne znaczenie mają opony. Opony motocyklowe powinny być w dobrym stanie. Ważne jest, aby opony były dopasowane do posiadanego pojazdu. To właśnie od tego zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Warto zainwestować w opony od uznanych, renomowanych marek. Dobre opony nie powinny być zużyte ani uszkodzone. Zabronione jest zmienianie ustawień producenta. Fabrycznie zamontowane opony muszą mieć dokładnie takie same parametry jak opony. Eksperci w tej dziedzinie mogą pomóc w ustaleniu, czy jest to prawda. Ważne jest, aby regularnie kontrolować opony i wymieniać je w razie potrzeby.

Producenci opon motocyklowych, którzy cieszą się popularnością

 • Michelin
 • Pirelli

Podsumowanie rankingu opon motocyklowych

Zapotrzebowanie rynku skłoniło nas do stworzenia naszego rankingu opon motocyklowych. Pasjonatów motocykli jest wielu. Opony to najważniejsza część każdego motocykla. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Produkty w powyższym zestawieniu to te, które cieszą się największym uznaniem internautów. Są to opony motocyklowe renomowanych marek, które można dopasować do różnych pojazdów. Możesz być pewien, że znajdziesz coś, co odpowiada Twoim potrzebom i poznasz najlepsze praktyki kupowania opon motocyklowych.