(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Panele podłogowe AC6 to panele podłogowe o najwyższej ścieralności. Często stosowane są w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak biblioteki, gabinety lekarskie, biura. Panele te mogą być również stosowane w mieszkaniach lub domach, w których mieszkają zwierzęta domowe. Panele mogą zostać uszkodzone przez zwierzęta domowe lub psy. Czasami gwarancja na panele podłogowe jest określana na podstawie ich stopnia ścieralności. Zdarza się, że panele AC6 objęte są 40-letnią gwarancją.

Ranking najlepszych paneli podłogowych AC6

Jakie panele podłogowe AC6 kupić? To pytanie często zadawane jest zarówno w przypadku obiektów użyteczności publicznej, jak i domów i mieszkań. Właśnie dlatego stworzyliśmy nasz kompleksowy ranking paneli podłogowych AC6. Znalazły się w nim najpopularniejsze produkty na rynku. W tym zestawieniu znalazły się panele podłogowe renomowanych marek, na które warto zwrócić uwagę.

 1. Panele podłogowe Quick Step Dąb Piknikowy ciepły naturalny Pucp40094

  Wysokiej jakości panele podłogowe w kolorze dębu jedwabistego. Produkt ten wniesie do Twoich wnętrz naturalność i przytulność. Jest łatwy w utrzymaniu czystości i posiada właściwości antypoślizgowe. Panele są odporne na promieniowanie ultrafioletowe, plamy i wgniecenia. Przez wiele lat będą wyglądać jak nowe. Są odporne na działanie wilgoci. Można je stosować w kuchniach i łazienkach. Posiadają 25-letnią gwarancję producenta.

 2. Panele AC6 Arbiton Amaron Dąb Georgetown CA147

  Winylowe panele podłogowe z rdzeniem mineralnym są łatwe w montażu. W dotyku są ciepłe i miękkie. Posiadają fakturę starego drewna. Produkt wykonany jest z naturalnych minerałów i nowoczesnych tworzyw sztucznych. Panele są wodoodporne i trwałe. Są kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym dzięki rdzeniowi mineralnemu o dużej gęstości. Idealnie nadają się do otwartych przestrzeni. Posiadają 20-letnią gwarancję producenta.

 3. Panele podłogowe AC6 Swiss Krono Aurum Fiori Dąb Tulipan D4587

  Praktyczne panele podłogowe AC6 o właściwościach wodoodpornych. Wykonane są z gęstej płyty HDF i posiadają zamek Aqua Pearl. Wykonane są z solidnego rdzenia, który chroni przed brudem, wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami. Panele można myć za pomocą mopa lub gąbki. Produkt ten idealnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach.

 4. Panele Kronostep Dąb Sundance K326

  Panele podłogowe o klasycznym wzornictwie, które zachwycają wizualnie. Mogą być wykorzystane jako element w wielu różnych aranżacjach. Są łatwe w montażu i zapewniają piękne wykończenie podłogi. Charakteryzuje się wysoką klasą ścieralności AC6. Nadaje się zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i publicznych. Doskonale sprawdza się we wnętrzach o dużym natężeniu ruchu.

 5. Weninger Panele podłogowe Dąb Kalifornia AC6 1,651 M2

  Renomowany producent produkuje wysokiej jakości panele podłogowe AC6. Są one objęte minimum 30-letnią gwarancją. Mogą być stosowane w wielu różnych aranżacjach i łatwo utrzymać je w jasnej kolorystyce. Panele są łatwe w montażu i posiadają powłokę antybakteryjną. Można je stosować z ogrzewaniem podłogowym. Posiadają również właściwości antypoślizgowe.

Jakie panele podłogowe AC6 powinienem kupić?

Panele o najwyższej ścieralności to panele podłogowe AC6. Są one pod tym względem niedoścignione. Sprawdzają się bez zarzutu nawet w najbardziej eksploatowanych pomieszczeniach. Które z nich powinieneś wybrać? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie paneli podłogowych AC6?

 • Design - Panele podłogowe w jasnych kolorach to świetny wybór do mniejszych pomieszczeń. Mogą być stosowane w miejscach o niewielkim nasłonecznieniu. Można je stosować z niemal każdą aranżacją. Do większych pomieszczeń dobrym wyborem są panele ciemne. Najlepiej sprawdzają się w stylach dekoracyjnych. Takie panele podłogowe są popularne, ponieważ imitują naturalne drewno. W tej dziedzinie rynek się rozwija.
 • Grubość - Można wybrać panele o grubości od 6 do 10 milimetrów. Są one tym bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, im są grubsze. Ten parametr związany jest również z rodzajem ścieralności.
 • Klienci cenią sobie wodoodporność. Wodoodporne panele możesz zastosować w swoich łazienkach i kuchniach.
 • Antybakteryjne - Specjalna powłoka antybakteryjna pozwala na dłuższe utrzymanie paneli podłogowych w czystości od mikroorganizmów. Rodzice małych dzieci doceniają tę cechę.
 • Antypoślizgowość - to bardzo ważny parametr przy montażu podłogi w łazience i kuchni. Rozlana woda może spowodować nieodwracalne poślizgnięcie się. Bezpieczeństwo i komfort zapewniają panele antypoślizgowe.
 • Rodzaj - Rdzeniem paneli laminowanych są płyty HDF. Płyta ta ma dużą gęstość i doskonałe parametry wytrzymałościowe. Jest w stanie wytrzymać obciążenia statyczne i uderzenia. Nowoczesne panele winylowe są dziś bardziej funkcjonalne. Ich popularność z roku na rok rośnie.
 • Panele winylowe królują pod względem stabilności wymiarów. Ponieważ nie ulegają zmianom temperatury, można je montować w ogrodach zimowych. Panele winylowe nie wymagają dylatacji między pomieszczeniami.
 • Panele winylowe są doskonałe pod względem izolacji akustycznej. Ten panel podłogowy docenią rodzice z małymi dziećmi i właściciele zwierząt domowych, a także osoby, które na co dzień cenią sobie ciszę.

Czy warto kupić panele podłogowe o klasie AC6?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Panele podłogowe wykonane z AC6 są niezwykle twarde. Posiadają najwyższe klasy ścieralności. Mogą być używane przez wiele lat bez pęknięć, pod warunkiem, że są zabezpieczone przed uszkodzeniami. Wiele z nich posiada 30-letnią gwarancję od swojego producenta. Cieszą się one coraz większą popularnością.

Takie panele podłogowe o klasie AC6 świetnie sprawdzają się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Można je stosować na przykład w przedpokojach. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, ale nie zaleca się ich stosowania w korytarzach. Najczęściej montuje się je w szkołach, biurach, sklepach. Tego typu miejsca są często intensywnie użytkowane i podłoga musi być odporna na ścieranie.

Mimo to panele podłogowe AC6 są zazwyczaj nieco grubsze od tradycyjnych paneli. Ich grubość może wynosić nawet 12 mm. Nowoczesne produkty mogą być stosowane z modnym ogrzewaniem podłogowym.

Popularni producenci paneli podłogowych AC6

 • Szybki krok
 • Swiss Krosno
 • Arbiton

Podsumowanie rankingu panelu podłogowego AC6

Panele podłogowe o klasie ścieralności AC6 są naprawdę wyjątkowe. Trudno znaleźć panele, które są bardziej trwałe i długowieczne. Są niezastąpione w obiektach użyteczności publicznej. Można je jednak zamontować w mieszkaniu lub domu. Można je wykorzystać na przykład w przedpokojach i korytarzach. Ten kompleksowy ranking paneli podłogowych AC6 pomoże w wyborze odpowiedniego produktu. Przy tworzeniu tego zestawienia wzięliśmy pod uwagę najpopularniejsze produkty wśród internautów.