Piekarnik jest urządzeniem niezbędnym w każdej nowoczesnej kuchni. Liczy się jego funkcjonalność i jakość. Równie ważny jest design. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest piekarnik zintegrowany, ponieważ może on pasować do wystroju całej kuchni. Można go zamontować w różnych miejscach, między innymi pod blatem, na ścianie czy w kolumnie. Nic dziwnego, że urządzenia do zabudowy wciąż zyskują na popularności.

Ranking piekarników do zabudowy

 1. Piekarnik do zabudowy BOSCH HBG633NB1
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny piekarnik elektryczny do zabudowy z termoobiegiem 4D i klasą efektywności energetycznej A. Jest łatwy w czyszczeniu dzięki powłoce EcoClean. Można również zdjąć drzwi piekarnika lub szybę, aby je wyczyścić. Urządzenie posiada aż 10 ustawień grzania, a front jest zawsze chłodny i bezpieczny. Maksymalna temperatura piekarnika to 40 stopni Celsjusza. Piekarnik wyposażony jest w nowoczesne prowadnice teleskopowe.
 2. Piekarnik Samsung Dual Cook NV66M3531BB

  Sprawdź aktualną cenę
  Pomysłowy piekarnik do zabudowy podzielony na dwie strefy, każda z własną regulacją temperatury i czasu. Funkcja Steam Clean zmiękcza zabrudzenia za pomocą pary. Brud można następnie łatwo usunąć za pomocą ściereczki. Tryb Pro-Roasting sprawia, że potrawy są smaczne i atrakcyjne. Urządzenie może przechowywać do 25 przepisów. Na uwagę zasługuje również czyszczenie katalityczne.
 3. Piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX SurroundCook

  Sprawdź aktualną cenę.
  Piekarnik do zabudowy z chowanymi pokrętłami i funkcjonalnym wyświetlaczem LED. Za ich pomocą ustawisz temperaturę, włączysz tryb gotowania lub aktywujesz funkcję odliczania czasu. Duży wentylator zapewnia równomierne efekty pieczenia, niezależnie od tego, gdzie umieścisz potrawę. Urządzenie posiada również grill, który posiada podwójny system grzewczy, dzięki czemu szybko przygotujesz pyszne dania. Drabinki Easy Entry ułatwiają wyjmowanie i wkładanie blach do pieczenia.
 4. Piekarnik BEKO BIE 24301B.

  Sprawdź aktualną cenę
  Piekarniki do zabudowy z funkcją Booster, która szybko nagrzewa urządzenie. Urządzenie wyposażone jest również w kratkę czy blokadę przed dziećmi. Czyszczenie parowe ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Produkt to minimalistyczny, nowoczesny design z doskonałą klasą efektywności energetycznej. Produkt utrzymany jest w czarnej kolorystyce.
 5. Piekarnik do zabudowy AMICA EB7541DB Fine

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny piekarnik do zabudowy z emalią Easy Clean. Front składa się z trzech szyb, które pozostają chłodne nawet podczas pracy urządzenia. Wyjmowane drzwi lub prowadnica teleskopowa z funkcją stop odzwierciedlają wygodę użytkowania urządzenia. Duża pojemność piekarnika pozwala na przyrządzanie dużych potraw. Do jego sterowania można wykorzystać programator sensorowy Ts.

Jaki jest najlepszy piekarnik do zabudowy?

W tym przypadku największe znaczenie ma częstotliwość użytkowania oraz przeznaczenie piekarnika. Na tej podstawie można określić, jakie podstawowe parametry użytkowe należy brać pod uwagę przy zakupie urządzenia zintegrowanego.

 • Wielkość- najpopularniejsze, a zarazem klasyczne modele, mają wymiary 60x60x60cm i pojemność 50-75l. W małych kuchniach można wybrać urządzenie kompaktowe, które ma szerokość około 50 cm i wysokość około 45 cm. Są to urządzenia idealne dla par lub singli. Dla większych rodzin przeznaczone są piekarniki, które mają 90 cm szerokości i 85 litrów pojemności.
 • Typ- Oprócz klasycznych piekarników, można wybrać bardziej rozbudowane urządzenia, np. takie, które łączą mikrofalę z piekarnikiem. Innym rozwiązaniem są piekarniki Dual Cook. Posiadają one dwie strefy. Mogą gotować dwie różne potrawy w tym samym czasie.
 • Czyszczenie -- najnowsze piekarniki wyposażone są w funkcje samoczyszczenia. Proces ten może być przeprowadzony na różne sposoby. Najpopularniejszą metodą jest piroliza. Polega ona na rozgrzaniu piekarnika do 500 stopni Celsjusza, a następnie spaleniu zabrudzeń. Inną opcją jest czyszczenie katalityczne, w którym wykorzystuje się specjalne wózki katalityczne. Niektórzy producenci stosują autorskie rozwiązania, takie jak systemy parowe, hydroliza itp.
 • Sposób otwierania drzwi. Drzwi mogą być otwierane w dół lub na jedną stronę. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej popularne i tańsze.
 • Zjeżdżalnie zastępują prowadnice drabinkowe ze względu na wygodę użytkowania. Bez problemu można wysunąć blachę z piekarnika. Czasami stosuje się specjalne wózki, które umożliwiają szybki dostęp do potraw. Zjeżdżalnie wyciskane są podobne do zjeżdżalni drabinkowych.
 • Moc podłączona to całkowita moc pobierana podczas pracy piekarnika, wyrażona w kilowatach. Zwykle mieści się ona w przedziale od 2 do 5kW.

Czy warto kupić mikrofalówkę do zabudowy?

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez piekarnika. Dotyczy to zwłaszcza osób, które regularnie dużo gotują lub pieką. Urządzenia do zabudowy są bardziej funkcjonalne i łatwiejsze do wkomponowania w aranżację kuchni niż tradycyjne urządzenia wolnostojące.

Piekarniki do zabudowy są bardzo energooszczędne, a także bardzo nowoczesne. Mogą być montowane pod blatem lub jako kolumna. Wiele z nich oferuje dodatkowe funkcjonalności. Ciekawym rozwiązaniem są modele, które łączą piekarnik z mikrofalą lub posiadają funkcję grillowania. Nowością na rynku są urządzenia Dual Cook. Pozwalają one na przygotowanie dwóch zupełnie różnych potraw w tym samym czasie, według różnych parametrów.

Nowoczesne piekarniki do zabudowy są również łatwe w czyszczeniu. Większość z nich posiada funkcje samoczyszczące lub specjalne powłoki, które ułatwiają zmycie tłustych pozostałości, które pozostają po pieczeniu.

Popularni producenci piekarników do zabudowy

 • Amica
 • Beko
 • Bosch
 • Samsung
 • Electrolux
 • Whirlpool

Sklepy z wbudowanymi piekarnikami, na które warto zwrócić uwagę

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle