Pigment do farb ma proste zastosowanie. Służy do barwienia farb. Jego zadaniem jest stworzenie koloru, który trudno znaleźć w gotowych produktach. W zależności od ilości użytego pigmentu można uzyskać mniej lub bardziej intensywny kolor farby. Pigment do farb jest często określany jako substancja barwiąca. Można stworzyć nowy kolor dodając go do białej farby. Poprawi on również właściwości kryjące produktu.

Lista pigmentów do farb

Podczas remontu mieszkania lub domu często pojawia się pytanie, jaki pigment do farby kupić. Musisz zastanowić się, jakie kolory chcesz mieć na sufitach i ścianach. Postanowiliśmy sporządzić kompleksową listę pigmentów do ścian. Znalazły się w niej produkty, które cieszą się uznaniem internautów. Zwróciliśmy też uwagę na najważniejsze parametry przy wyborze pigmentów ściennych.

 1. Magnat Style Pigment do farb pirytowych P24 100ml

  Wysokiej jakości pigment barwiący do tynków dekoracyjnych i farb strukturalnych. Jest wodną dyspersją pigmentu, która zawiera środki pomocnicze. Charakteryzuje się uniwersalnym pH. Produkt należy przechowywać w temperaturze od 5 do 25 stopni Celsjusza w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Pigment należy chronić przed silnym mrozem.

 2. Primacol Pigment Colourant brązowy 40ml.

  Jest to bardzo skuteczny barwnik, który może być stosowany do barwienia bejc, past strukturalnych i wosków. Ze względu na swoje właściwości może być stosowany również wewnątrz pomieszczeń. Może być stosowany do malowania tynku, betonu i suchej zabudowy. Może być również stosowany do barwienia farb wodnych i kolorowych. Różne pigmenty mogą być mieszane ze sobą, aby stworzyć więcej odcieni.

 3. Śnieżka Colorex Pigment brązowy 74 100ml

  Uniwersalny koncentrat pigmentowy do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Może być stosowany zarówno z farbami rozpuszczalnikowymi jak i wodnymi. Może być stosowany do barwienia farb olejnych, emulsyjnych, ftalowych lub chlorowo-uretanowych. Przed użyciem produkt należy energicznie wstrząsnąć. Do wyboru jest aż 28 opcji kolorystycznych.

 4. Inchem Paint Pigment 80ml Słoneczny

  Wodna dyspersja pigmentów zawierająca środki zwilżające i regulatory lepkości to świetny sposób na uzyskanie bardzo uniwersalnego koncentratu pigmentowego. Produkt nie zawiera metali ciężkich, fenoli, lotnych związków organicznych ani glikolu etylenowego. Jest dobrze przystosowany do stosowania zarówno w systemach wodnych i rozpuszczalników. Jest to ekonomiczny pigment, który może być stosowany do osiągnięcia spójnych wyników kolorystycznych.

 5. Pigment Śnieżka Colourex czarny 90 100ml

  Wysokiej jakości koncentrat pigmentowy do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Jest wszechstronny i łatwy w użyciu. Istnieje wiele opcji kolorystycznych do wyboru. Pigment może być stosowany zarówno w farbach rozpuszczalnikowych jak i wodnych. Może być stosowany do barwienia farb ftalowych, olejnych i emulsyjnych, a także farb chlorokauczukowych. Przed użyciem należy go wstrząsnąć.

Jaki rodzaj pigmentu do farb powinienem kupić?

Pigmenty mogą być stosowane w celu nadania białej farbie określonej kolorystyki. Produkty te cieszą się niesłabnącą popularnością, pomimo tego, że w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych kolorowych farb. Na jaki pigment do farby warto postawić? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj Pod względem struktury można wyróżnić organiczne i nieorganiczne pigmenty malarskie. Te pierwsze są bardziej trwałe i mają wyrazisty kolor. Każdy pigment jest oczywiście rozpuszczony w bazie. Zazwyczaj tworzy ją rozpuszczalnik, który jest bardzo uniwersalny. Mimo że stężenie związku barwnego jest niewielkie, można nim zabarwić znaczną ilość białej farby bazowej. Istnieją dwa rodzaje pigmentów organicznych: syntetyczne i naturalne. Pigmenty naturalne są częściej stosowane w malarstwie artystycznym. Są wolne od metali ciężkich i innych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Są przyjazne dla środowiska. Mogą być stosowane jako wypełniacze lub pigmenty lakiernicze. Te ostatnie są mniej odporne na działanie promieni słonecznych i wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Charakteryzują się niską trwałością koloru. Pigmenty wypełniające są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wyróżniają się dużą siłą krycia.
 • Zastosowanie Zdecydowana większość pigmentów malarskich może być stosowana we wszystkich rodzajach farb. Tylko nieliczne pigmenty są produkowane z myślą o konkretnych rodzajach farb. Jest to coś, co należy sprawdzić przed zakupem. To dlatego, że nie wszystkie farby są tworzone równe.
 • Wygląd Farba pigmenty mogą być używane do tworzenia różnych kolorów. Istnieją również produkty, które są specjalnie wykonane dla farb strukturalnych. Produkty te mogą zawierać opiłki metalu. Są one znane jako pigmenty metaliczne. Pigmenty lustrzane to kolejna ciekawa opcja. Pigmenty lumenowe, które świecą w nocy, są mniej powszechne. Niektóre produkty na rynku zawierają również łuski, ziarna perłowe lub cząstki kwarcu. Dają one błyski światła, które trudno przeoczyć.

Czy warto kupić pigment do farby?

Mimo że na rynku istnieje wiele opcji kolorystycznych, standardowe pigmenty malarskie nadal cieszą się dużą popularnością. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których tak jest. Można uzyskać dowolny kolor, nawet spoza tradycyjnej palety. Jest to również tańsze niż kupowanie gotowych kolorowych farb. Można też przetestować na ścianie różne kombinacje kolorystyczne. Jest to możliwe, ponieważ bez problemu można przygotować próbki farb w różnych kolorach.

Czy pigmenty do farb mają jakieś wady? Są. Problemem jest to, że nie można wymyślić farby w tym samym odcieniu, jeśli go zabraknie. Będziesz też potrzebował specjalnych narzędzi do jej mieszania. Mieszanie ręczne jest mało prawdopodobne. Jednak pigmenty do barwienia farb są bardzo popularne i mają wielu zwolenników. Czy warto się na nie postawić?

Wybór koloru zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Specjalne pigmenty do farb dają wiele możliwości, jednak efekty nie zawsze są idealne. Warto zainwestować w wysokiej jakości pigmenty renomowanych marek. Są one trwałe i mają dużą siłę krycia. Istnieje wiele opcji kolorystycznych. Każdy powinien znaleźć odpowiedni produkt.

Popularni producenci kolorów farb

 • Magnat
 • Primacol
 • Śnieżka
 • Inchem

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu pigmentów do farb

W sklepach z farbami dostępnych jest wiele kolorów. Jednak pigmenty do barwienia białych farb są bardzo powszechne. Istnieją co najwyżej trzy powody, dla których tak się dzieje. Wynika to z atrakcyjnego kosztu takiego rozwiązania. W naszym rankingu znajdziecie Państwo najwyżej oceniane pigmenty do farb. Są to produkty cenione przez internautów ze względu na swoją skuteczność i wydajność.