Digitalframe to ramka na zdjęcia cyfrowe. Pozwala na oglądanie zdjęć cyfrowych bezpośrednio z pendrive'a. Wyposażona jest w cienkowarstwowy wyświetlacz LCD o różnych przekątnych. Wystarczy włożyć pendrive do odpowiedniego gniazda, aby obejrzeć zdjęcia. Można wtedy wybrać jedno zdjęcie lub pokaz slajdów. Czasami można też połączyć ramkę z telewizorem lub odtwarzać muzykę w formacie MP3. Ramka cyfrowa może być zasilana za pomocą akumulatorków lub baterii sieciowych.

Ranking ramek cyfrowych

 1. Intenso Media Digital Frame 8'' (3916800).

  Nowoczesna ramka cyfrowa, która sprawdzi się w każdym domu lub mieszkaniu. Posiada obszar wyświetlania 8 cali i rozdzielczość 800x600 pikseli. Współczynnik kontrastu wynosi 400:1. Można na niej odtwarzać muzykę i filmy. Wystarczy, że podłączysz do niej port USB 2.0 i pendrive do odtwarzania zdjęć, lub kartę pamięci do czytnika. Ramka pozwala również na wyświetlanie godziny. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Można ją wkomponować w nowoczesne aranżacje.

 2. Ramka cyfrowa Hama Podstawa stalowa 20,32cm 8,0'' (118560).

  Ramka cyfrowa w kolorze srebrnym wyposażona w wysokiej klasy ekran TFT LCD o rozdzielczości 1024x768 pikseli. Obsługuje format plików JPG. Za pomocą gniazda SD/SDHC/MMC można odtwarzać zdjęcia ze smartfona lub aparatu. Do ramki można podłączyć pendrive poprzez gniazdo USB 2.0. Całe urządzenie można obsługiwać za pomocą funkcjonalnego pilota. Inne funkcje to zoom, obrót obrazu, funkcja auto timer, tryb podzielonego ekranu, losowy pokaz slajdów i tryb podzielonego ekranu.

 3. Ramka Intenso8 Photobase

  Funkcjonalna ramka cyfrowa z podstawką, którą można postawić niemal wszędzie. Ramka może również wisieć na ścianie. Posiada wyświetlacz o przekątnej ośmiu cali o rozdzielczości 800x600 pikseli i współczynniku kontrastu w granicach 1:4. Aby wyświetlić cyfrowe zdjęcia, wystarczy podłączyć port USB 2.0 lub włożyć kartę pamięci do czytnika kart. Na ramce wyświetlana jest również godzina.

 4. Ramka cyfrowa Hama SLIMLINE BASIC 8'' 20,32 cm

  Ramka cyfrowa zaprojektowana tak, aby świetnie prezentowała się w każdym domu lub mieszkaniu. Produkt ten posiada ekran o przekątnej 8 cali. Posiada wyświetlacz TFT LCD w formacie 4:3 oraz wbudowany czytnik kart pamięci SDHC/MMC. Posiada gniazdo USB 2.0, które obsługuje formaty plików JPG i JPEG. Posiada funkcje pokazu slajdów, powiększania i obracania obrazu, a także tryb folderów, kalendarz, zegar, tryb podzielonego ekranu. Wykończony jest wysokiej jakości lakierem fortepianowym.

 5. Ramka Braun Phototechnik LED 7060

  Ta ramka cyfrowa wyposażona jest w 7-calowy ekran i objęta jest 2-letnią gwarancją producenta. Posiada wyświetlacz TFT z podświetleniem LED, który ma rozdzielczość 800x600 pikseli. Obsługuje format obrazu JPG. Posiada czarną akrylową obudowę. Posiada złącze USB 2.0 oraz gniazda na karty pamięci. Do obsługi urządzenia można użyć przycisków obudowy lub pilota. Posiada wiele funkcji takich jak zoom, obrót zdjęć oraz zegar, kalendarz, efekty przejścia między zdjęciami.

Jaką ramkę cyfrową kupić?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wykonane zdjęcia nie muszą być wywoływane i umieszczane w tradycyjnych albumach. Alternatywą są ramki elektroniczne, które wyświetlają zdjęcia jak prezentację. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej ramki cyfrowej?

 • Ekran Ramka musi być dopasowana do przestrzeni. W salonie zazwyczaj możliwy jest duży model. Można też znaleźć modele przenośne, które mają ekran o wielkości 1,1 cala. Najpopularniejsze ramki to te 7- i 8-calowe. Większość modeli wyświetla obraz w formacie 4/3. Rzadziej jest to format panoramiczny 16/9. Ważne jest również zwrócenie uwagi na rozdzielczość ekranu. Im wyższa rozdzielczość, tym lepiej. W praktyce różnica nie zawsze jest oczywista. Rozdzielczość powinna być wyższa, jeśli ekran ma większą przekątną. Standardowe 7-calowe ramki powinny mieć 800x600 pikseli.
 • Jakość obrazu Trzeba zwrócić baczną uwagę na jasność i kontrast. Najniższe modele mają współczynnik kontrastu 150:1, co może przekładać się na słabe kolory. W przypadku najlepszych modeli współczynnik kontrastu wynosi 600:1. Jasność ekranu również wpłynie na to, jak jasny będzie obraz w jasnych miejscach.
 • Obsługiwane formaty obrazu - Najpopularniejsze to JPEG lub JPG. Rzadziej można spotkać się z innymi formatami.
 • Sposób montażu Ramki można powiesić na ścianie lub postawić na meblach. Nie wszystkie ramki oferują taką opcję. Należy również pamiętać, że ramka cyfrowa wymaga stałego zasilania.
 • Ilość pamięci to rozróżnienie na pamięć wewnętrzną (wbudowaną) i zewnętrzną (karty pamięci). W tym przypadku pamięć wewnętrzna wynosi zazwyczaj od 128 MB do 2 GB.
 • Zasilanie- Ramki cyfrowe mogą być zasilane prądem z sieci, lub bezprzewodowo po naładowaniu baterii. W tym drugim przypadku można je ustawić w dowolnym miejscu.
 • Dodatkowe funkcje Nowoczesne ramki oferują wiele dodatkowych funkcji, takich jak możliwość odtwarzania muzyki, filmów, pełnienia roli budzika. Niektóre z nich mogą być sterowane zdalnie.

Czy warto wydać pieniądze na ramkę cyfrową?

W dzisiejszych czasach każdy robi zdjęcia cyfrowe. Ramka cyfrowa to świetny pomysł na prezent i rozwiązanie. Możesz przeglądać zdjęcia cyfrowe z tego sposobu. Ramki cyfrowe są wizualnie oszałamiające, a także służą celom dekoracyjnym. Mogą być używane jako dekoracja w sypialni lub salonie.

Ramki cyfrowe można określić jako urządzenia o dużej funkcjonalności. Niektóre modele mogą również odtwarzać muzykę i filmy. Zdalne sterowanie to opcja, która bardzo ułatwia ich obsługę. Taka ramka wymaga źródła zasilania, aby mogła funkcjonować. Masz możliwość wyboru pomiędzy modelami, które są zasilane z sieci elektrycznej lub tymi, które korzystają z akumulatorków. Modele te można umieścić w dowolnym miejscu.

Popularni producenci ramek cyfrowych

 • Intenso
 • Hama
 • Braun

Warto zwrócić uwagę na sklepy z ramkami cyfrowymi

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle