Silikonowy żwirek dla kota zawiera duże ilości granulek krzemianu sodu. Jest bardzo chłonny na wodę - koci mocz. Jest to najczęściej spotykany rodzaj żwirku dla kotów. Niektórzy uważają, że wchłania on wilgoć nawet przez miesiąc. Lepiej jednak wymieniać go co dwa tygodnie. Granulki silikonowe można łatwo stosować i są bardzo lekkie. Dzięki temu czyszczenie kuwety i wymiana żwirku jest znacznie łatwiejsza. Żwirek silikonowy nie jest jednak przeznaczony dla wszystkich kotów.

Ranking silikonowych żwirków dla kotów

Jaki silikonowy żwirek dla kota kupić? To pytanie może zadawać sobie wielu właścicieli zwierząt domowych. Kot potrzebuje kuwety, która jest wypełniona odpowiednią ilością żwirku, aby utrzymać czystość w domu lub mieszkaniu. Stworzyliśmy listę silikonowych żwirków dla kotów. Znajdują się na niej najpopularniejsze produkty według głosowania internautów. Zapraszamy do poświęcenia czasu na lekturę.

 1. Silikonowy żwirek dla kota Chico Compact Flower 7,6L.

  Kwiatowy silikonowy żwirek dla kota wystarcza nawet na 60 dni. Jest to produkt przyjazny dla środowiska, który charakteryzuje się wysoką chłonnością. Mikroskopijne pory kryształków wchłaniają płyny jak gąbki i zamykają mocz. Skutecznie eliminują również nieprzyjemne zapachy. Żwirek nie przykleja się do łapek kotów i nie pyli. Jest prosty w użyciu.

 2. Super Benek Crystal żwirek silikonowy 3,8L.

  Wysokiej jakości silikonowy żwirek dla kotów. Posiada wysoką zdolność do wchłaniania płynów. Skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy. Żwirek nie zbryla się i wchłania wszystkie płyny, pozostawiając po sobie bezwonny ślad. Do tego dochodzi możliwość zmiany koloru żwirku. Jest to produkt bardzo wydajny, który nie wymaga częstej wymiany ani uzupełniania. Jest biologicznie neutralny i nie powoduje reakcji alergicznych. Nie przykleja się do łap zwierząt domowych.

 3. Bazyl Silicat Ściółka silikonowa 5L

  Jest to łatwy w użyciu silikonowy żwirek dla kota, który posiada doskonałe właściwości higroskopijne. Jest lekki i nie zbija się w grudki. Można go bez problemu wrzucać do toalety. Po zużyciu można go wyrzucić. Zaletą żwirku jest to, że nie zbryla się i doskonale wchłania wilgoć. Jest bezwonny, więc idealnie nadaje się do gospodarstw domowych z kotami.

 4. Calitti Crystals silikonowy żwirek dla kotów 3,8L

  Silikonowy żwirek dla kota, który charakteryzuje się wysoką wydajnością. Idealnie nadaje się dla zwierząt domowych z alergią. Nie pyli się i jest antyalergiczny. Jest niezwykle przyjazny dla higieny i nie pozwala na rozwój bakterii. Wykazuje dużą chłonność na ciecz. Natychmiastowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Granulki te są małe i łatwe w użyciu dla Twojego kota. Nie utrudniają mu poruszania się, a żwirek nie przykleja się do łapek.

 5. Hilton żwirek silikonowy 3,8L

  Jest bezzapachowy, nie kruszy się i nie pyli. Może wytrzymać nawet do 30 dni. Jest nietoksyczny, wydajny i antybakteryjny. Pochłania wilgoć w pięć sekund i zatrzymuje zapachy wewnątrz. Nadmiar płynu odparowuje w 30 sekund, a kuweta jest wolna od zapachu.

Jaki rodzaj silikonowego żwirku dla kota kupić?

Żwirek silikonowy dla kota jest dobrze znany właścicielom zwierząt domowych. To właśnie on często wypełnia kocią kuwetę. Na jaki produkt warto postawić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie silikonowego żwirku dla kota?

 • Skuteczność w pochłanianiu zapachów Ta cecha jest kluczowa, ponieważ w dużym stopniu wpływa na komfort domowników. Niektóre żwirki potrafią pochłaniać zapachy, ale tylko wtedy, gdy są regularnie zmieniane. Silikonowy żwirek dla kota jest tego przykładem.
 • Zapach Niektóre żwirki dla kotów mają wyraźny zapach. Żwirki silikonowe są z reguły bezwonne. Jest to dobra cecha, ponieważ wiele zwierząt domowych nie lubi perfumowanych produktów.
 • Wydajność Jest to główna obawa dla właścicieli kotów. Różne żwirki dla kotów mogą mieć różną wydajność. Należy to sprawdzić przed zakupem. Żwirki silikonowe są na ogół bardzo wydajne. Powszechne jest wymienianie żwirków silikonowych raz na miesiąc. Jednak w razie potrzeby można to robić częściej.
 • Tolerancja dla kotów - Każde zwierzę ma swoje własne preferencje i upodobania co do żwirków. Jeśli kot nie lubi danego produktu, może nawet odmówić korzystania z kuwety i wybrać życie na zewnątrz. Czasami żwirki silikonowe są nieakceptowane przez koty. Przestawianie żwirków z jednego na drugi może być niebezpieczne. Zmiana nie jest czymś, co koty lubią.
 • Clumping Żwirek, który się zbryla, jest łatwy do wydostania z kuwety. Dzięki temu możliwe jest usuwanie nieczystości z kuwety bez konieczności jej wymiany. Silikonowe żwirki dla kotów nie zbrylają się, co w ich przypadku nie jest problemem.

Czy warto kupić silikonowy żwirek dla kota?

Żwirek silikonowy dla kota może być w wielu przypadkach elementem obowiązkowym. Opiekun zwierzęcia musi zadbać o to, aby kuweta była dostosowana do jego potrzeb fizjologicznych. Sama kuweta nie jest wystarczająca. Jednak potrzebny jest jeszcze wysokiej jakości żwirek.

Ciekawostką jest, że to właśnie Ede Lowe, amerykański biznesmen, wynalazł żwirek dla kotów. Jego sąsiadka w 1947 roku poprosiła go o pożyczenie trochę piasku. Potrzebowała wymienić wkładkę do kuwety dla swojego kota. Zamiast piasku otrzymała ziemię Fullera z bentonitem. Lowe postanowił sprzedawać ją w postaci worków i szybko stała się ona popularnym pomysłem.

Silikonowy żwirek dla kotów jest wykonany z krzemianu, który odnosi się do żelu krzemionkowego. Silikonowy żwirek dla kota często jest kolorowy lub aromatyzowany, ponieważ są to bezbarwne i bezwonne kryształki. Silikonowy żwirek dla kota jest najbardziej wydajny. Blokuje wilgoć i genialnie ją pochłania. Jest również bardzo łatwy w czyszczeniu. Nie przykleja się do łapek i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Cieszy się dużą popularnością.

Żwirki krzemionkowe, czyli żele, to żwirki silikonowe, które zawierają najmniejsze cząsteczki. Zmiany koloru żwirku na żółty wskazują, że cały granulat wystarczy wymienić raz w miesiącu. Należy pamiętać, że żwirek silikonowy nie powinien trafiać do toalety. Można jednak pozbywać się stałych odchodów kota z dołączonymi kryształkami żwirku. Istnieją jednak produkty, które można bezpiecznie wyrzucać do toalety. Ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją producenta.

Popularni producenci silikonowych żwirków dla kotów.

 • Chico
 • Super Benek
 • Bazyl
 • Hilton

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu silikonowych żwirków dla kotów.

Każdy właściciel kota wie, że kuweta wypełniona wysokiej jakości żwirkiem jest niezbędna do utrzymania czystości w domu lub mieszkaniu. Żwirek silikonowy wykonany z krzemianu (żelu krzemionkowego), od wielu lat jest chętnie wybierany przez właścicieli kotów. Nie ma w tym nic dziwnego. Produkty te są niezwykle wydajne i z reguły bezbarwne oraz bezwonne. W podjęciu decyzji o zakupie pomoże Ci nasz ranking silikonowych żwirków dla kotów.