Najprostszym urządzeniem do robienia soków jest sok owirówka. Jej działanie polega na przecieraniu owoców. Jest szczególnie dobra do miękkich owoców. Są ciche i wydajne. Szybko można uzyskać pyszny sok. Są łatwe w obsłudze i proste w czyszczeniu. W razie potrzeby można je łatwo zdemontować. Niektóre z nich można myć w zmywarce.

Ranking sokowirówek

 1. Sokowirówka Philips Avance Collection H1922/20.

  Sprawdź aktualną cenę

  Do produkcji tej wysokiej klasy sokowirówki wykorzystano technologię FiberBoost. Urządzenie produkuje doskonały sok dzięki swojej szybkości i innowacyjnej konstrukcji siatki. Nie trzeba kroić warzyw czy owoców przed włożeniem ich do sokowirówki. Duży otwór wlotowy ma średnicę 80 mm. Jednorazowo można wycisnąć do 3 litrów. Sokowirówka zasilana jest silnikiem o mocy 1200W. Poradzi sobie również z twardymi owocami i warzywami.

 2. Kenwood


  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna sokowirówka, która jest łatwa w obsłudze. Dzięki szerokiej tubie można w niej wycisnąć sok z owoców i warzyw. System APEX zapewnia, że 90% jest zużywane zanim trafi do dużego pojemnika na miąższ. Pojemnik na sok może pomieścić 1,5L napoju. Urządzenie może pracować na poziomie mocy do 1500W i posiada dwie prędkości. Radzi sobie również z twardymi owocami. Pozwala na zrobienie soku z całych jabłek. Funkcja ANTI DRIP zapobiega kapaniu.

 3. Sokowirówka Bosch MES3500


  Sprawdź aktualną cenę

  Elementy tej funkcjonalnej sokowirówki nadają się do mycia w zmywarce. Posiada ceramiczne noże i duży otwór, który pozwala na umieszczenie w środku całych owoców i warzyw. Jest łatwa w obsłudze i wydajna. Jednorazowo można odprowadzić do 1,5L soku. Godne uwagi cechy to mocny silnik 700W, oraz dwie prędkości. Blokady DripStop zapobiegają kapaniu. Ta sokowirówka jest świetna dla wielu gospodarstw domowych.

 4. Philips Viva Collection HD1832/02


  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna sokowirówka, która może wyprodukować 500W z blokadą kapania. Ma kompaktowe rozmiary, dzięki czemu sprawdzi się w małej kuchni. Można ją postawić na blacie, a następnie przechowywać w szafce do późniejszego wykorzystania. Można wyciskać sok bezpośrednio do szklanki o wymiarach 12 cm wysokości. Funkcja QuickClean pozwala wycisnąć do 1,5L soku na minutę bez konieczności opróżniania pojemnika na miąższ. Wszystkie zdejmowane części sokowirówki można myć w zmywarce.

 5. Sokowirówka Bosch MES25A0.


  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości sokowirówka o efektownej wizualizacji wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu, że jest kompaktowa, stanowi idealne rozwiązanie dla małych kuchni. Funkcja blokady kapania DripStop zapobiega wydostawaniu się soku podczas wymiany pojemnika. Silnik o mocy 700W. Posiada dwie prędkości oraz duży otwór wlotowy. Sitko wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dobrze radzi sobie z dużymi owocami i warzywami. Jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zdejmowane części możesz myć w zmywarce.

Jaką sokowirówkę powinienem kupić?

Sokowirówka to urządzenie, które szybko wyciska sok z owoców i warzyw. Można ją wykorzystać w wielu kuchniach. Jednak który model jest najlepszy? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie sokowirówki

 • Moc: Modele o mocy znamionowej 400W są lepsze do miękkich owoców, natomiast modele o mocy znamionowej 700W lub więcej sprawdzą się w przypadku warzyw korzeniowych. Zmienna kontrola prędkości to cecha, którą można znaleźć w większości sokowirówek dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu można dostosować moc sokowirówki do swoich potrzeb. Sok z wolnej prędkości zachowuje więcej miąższu i składników odżywczych. Tryb szybkiej prędkości zapewnia klarowny sok w krótszym czasie.
 • Głośność- Oczywiście większa moc oznacza większy hałas podczas pracy.
 • Wielkość i jakość sitka to kluczowe czynniki wpływające na szybkość pracy i trwałość urządzenia. Dobra przepuszczalność powinna być cechą charakterystyczną sitka. Do wykonania noży należy użyć wysokiej jakości materiałów. Elementy z tworzyw sztucznych nie są zbyt trwałe. Małe sitka często mogą się zapychać i są mniej wydajne. Noże środkowe ze stali nierdzewnej to znak rozpoznawczy wysokiej jakości sitek. Rodzaj sitka określa sposób budowy ścianek, które oddzielają ciecz od cząstek stałych. Element ten najczęściej wykonany jest ze stali perforowanej. Do wykonania wysokiej jakości sitek wykorzystuje się ścianki z mikrosiatki. Jest to materiał przepuszczalny, który pozwala na zatrzymanie dużej ilości soku.
 • Otwór wlotowy "s średnica określa, jak duże owoce i warzywa mogą zmieścić się w nim. Większe otwory pozwalają na umieszczenie w środku owoców i warzyw, co pozwala na szybsze przygotowanie soku.
 • Ostrza powinny być gęsto rozmieszczone, ponieważ są bardziej wydajne i skuteczne.
 • Wielkość pojemnika na miąższ ma duży wpływ na to, ile soku można przygotować za jednym razem. Można zrobić sok dla większej ilości osób, jeśli pojemnik jest większy.

Czy warto kupować sokowirówki?

Sokowirówki to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia, które robią soki. Soki przygotowywane ze świeżych owoców i warzyw są pyszne i zdrowe. Są bogate w witaminy i minerały. Przy ich robieniu można wybierać spośród różnych mocy i funkcjonalności. Im większa prędkość przygotowywania soku w danym urządzeniu, tym większa jest jego moc. Lepiej też radzi sobie z twardszymi owocami i warzywami, np. warzywami korzeniowymi. Ważne jest również uwzględnienie wielkości zbiornika na miąższ, który określa, ile soku może wyprodukować jedna sokowirówka za jednym razem.

Sokowirówki pozostają bardzo popularne. Mają one bowiem wiele zalet. Można je schować w szafce lub postawić na blacie. Urządzenia te są bardzo atrakcyjne cenowo, wydajne i funkcjonalne. Urządzenia te są doskonałym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Są stabilne i łatwe w użyciu. Są łatwe w czyszczeniu, gdyż wiele ich części można myć w zmywarce. Sokowirówki to również bardzo atrakcyjne urządzenia.

Sokowirówki znanych producentów

 • Philips
 • Kenwood
 • Bosch

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle