Sterowanie roletami to niewielkie urządzenie, które pozwala na sterowanie roletami okiennymi zarówno w wersji przewodowej jak i bezprzewodowej. Rolety mogą być uruchamiane centralnie lub lokalnie. Można nimi sterować za pomocą specjalnych nadajników radiowych, jeśli są one podłączone do odpowiedniego sterownika. Aby cieszyć się wygodą całego systemu, warto zainwestować w sterowniki do rolet od cenionych marek.

Ranking najlepszych sterowników do rolet

Jakie sterowniki są najlepsze do rolet? To pytanie najczęściej zadawane jest pod koniec budowy domu lub mieszkania. Inteligentne systemy i automatyka stają się coraz bardziej popularne. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie sterowniki są najlepsze do rolet? Nie jest to łatwe pytanie dlatego stworzyliśmy kompleksowy ranking sterowników do rolet. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi opiniami na ten temat.

 1. Supla Wi-Fi Roller Shutter Controller 3-Rolls + 1 Channel Srw-03

  Wysokiej klasy system sterowania roletami in-box. Za pomocą smartfona lub tabletu można podnosić lub opuszczać rolety zewnętrzne. Jeden sterownik może sterować trzema roletami jednocześnie. Jest łatwy w montażu. Jest również bardzo łatwy do skonfigurowania. Wszystkie elementy systemu SUPLA komunikują się za pomocą sieci bezprzewodowej. Nie ma potrzeby dokupowania osobno sterowników automatyki budynkowej.

 2. STEROWNIK ROLET ZAMEL WIREDBOX SUPLA SRW-01

  Nowoczesny przewodowy sterownik rolet. Można go podłączyć bezprzewodowo do sieci internetowej. Jest łatwy w obsłudze. Z urządzeniem tym można pracować za pomocą darmowej aplikacji, która dostępna jest w App Store i Google Play. Nowoczesna technologia umożliwia zdalne otwieranie i zamykanie rolet. Można również ustawić własny harmonogram, aby podnosić i opuszczać rolety w określonych porach tygodnia.

 3. Blebox Sterownik do rolet elektrycznych- 230Vac 5A Żaluzja

  To niewielkie urządzenie pozwala na otwieranie i zamykanie rolet lub żaluzji. Wszystko to można zrobić za pomocą smartfona lub tabletu. Działa w każdym miejscu na świecie. Korzysta z darmowej aplikacji wBox. Można go podłączyć do domowej sieci WiFi. To proste urządzenie, które ułatwia życie. Może być stosowane w wielu domach i mieszkaniach.

 4. Zamel Exta Free sterownik do rolet SRP-02

  Innowacyjna centrala do rolet, która współpracuje z bezprzewodowym systemem sterowania EXTA Free. Posiada dwa tryby pracy: górny i dolny. Pozwala zapamiętać położenie rolet na dowolnej wysokości. Jest łatwy w montażu. W obudowie sterownika lub w puszce podtynkowej można umieścić sterownik. Produkt ma znaczny zasięg działania, do 250m. Zasięg działania można zwiększyć poprzez zastosowanie specjalnego nadajnika.

 5. F&F Sterownik rolet do silników 230V Ac STR-3P

  Sterownik ten nadaje się do montażu rolet w puszce podtynkowej. Może sterować roletami góra-dół oraz innymi obiektami napędzanymi przez jednofazowe silniki elektryczne. Produkt może być stosowany z szerokim zakresem napięć. Zielona dioda LED sygnalizuje zasilanie. Silnik jest włączany w ustalonym wcześniej czasie. Można to wcześniej zaprogramować.

Jaki typ sterownika do rolet powinienem kupić?

W nowoczesnych mieszkaniach i domach rolety są obecnie obsługiwane za pomocą specjalnych sterowników. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Jaki produkt będzie najlepszy w tej sytuacji? Na co zwrócić uwagę przy zakupie sterownika do rolet?

 • Kompatybilność: Odnosi się to do kompatybilności z konkretnym modelem rolet lub z silnikiem wewnątrz.
 • Jest to metoda sterowania roletami. Można wybierać spośród modeli, które działają przewodowo, radiowo, zdalnie lub poprzez aplikację mobilną. Sterowniki radiowe wykorzystują fale radiowe do sterowania swoimi urządzeniami. Zdalnie sterowane sterowniki rolet, sterowniki rolet WiFi (obsługiwane przez aplikację lub przeglądarkę internetową), sterowniki Bluetooth (wykorzystują technologię Bluetooth), są niedrogie, ale mają ograniczony zasięg działania, oraz sterowniki rolet GSM (wykorzystują standard GMS, umożliwiają zdalne sterowanie roletami w miejscach bez internetu). Przewodowe sterowniki rolet mogą służyć do sterowania roletami poprzez umieszczenie modułu lokalnego w pobliżu okna lub modułu centralnego. Odpowiednie przewody pozwalają na komunikację nadajnika i odbiornika. Sterowniki zdalne wykorzystujące fale IR nazywane są sterownikami rolet na podczerwień. Są one wrażliwe na zakłócenia, ale mają ograniczony zasięg.
 • Zasięg Ten parametr jest szczególnie ważny w przypadku większych budynków.
 • Jakość wykonania jest najważniejsza. Nie jest dobrym pomysłem posiadanie w domu czy mieszkaniu zestawu awaryjnego, który cały czas się psuje.
 • Dodatkowe funkcje Nowoczesne sterowniki do rolet oferują wiele dodatkowych funkcji. Najbardziej podstawową jest sterowanie grupowe, które pozwala na podnoszenie i opuszczanie wszystkich rolet jednocześnie, np. na noc. Za pomocą timera można zaprogramować rolety, aby otwierały się i zamykały o określonej godzinie. Nowoczesne odbiorniki mogą działać jednocześnie jako nadajniki radiowe i zwiększają zasięg całego systemu. Dodatkowo, niektóre sterowniki mogą być również zintegrowane z innymi elementami systemu inteligentnego domu, np. czujnikami zmierzchowymi.

Czy warto zainwestować w sterownik do rolet

Sterowniki do rolet automatycznych dają wiele korzyści. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak ręczne podnoszenie i opuszczanie rolet każdego dnia może być uciążliwe i sprawiać dużo więcej problemów osobom starszym i niepełnosprawnym dzieciom.

Nie musisz myśleć o sterowaniu roletami za pomocą aplikacji lub urządzenia. Możesz zaprogramować żaluzje tak, aby otwierały się i zamykały rano lub odwrotnie. Zwiększy to bezpieczeństwo i zapobiegnie włamaniom. Ponieważ żaluzje będą się automatycznie zamykać, gdy nadejdzie odpowiednia pora,

Należy pamiętać, że zasłanianie okien w nocy może zmniejszyć zużycie energii, ponieważ ogranicza ucieczkę ciepła przez szyby. Dotyczy to zarówno jesieni, jak i zimy. Z kolei rolety sprawiają, że latem wnętrze jest chłodne. Dzięki temu zmniejsza się koszt klimatyzacji.

Popularni producenci sterowań do rolet

 • Supla
 • Zamel
 • Blebox

Podsumowanie rankingu dla sterowników rolet

Zautomatyzowane rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne w mieszkaniach i domach. Zautomatyzowane rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne w mieszkaniach i domach. Sterowniki rolet cieszą się ostatnio dużą popularnością. Sterowniki rolet pozwalają zapomnieć o żmudnym podnoszeniu rolet rano i zamykaniu ich na noc. Zajmuje się tym osobny system. Ten ranking sterowników do rolet może pomóc w wyborze odpowiedniego produktu. Wzięliśmy pod uwagę najbardziej popularne opcje na rynku.