Suszarka do grzybów pozwala na szybkie suszenie grzybów. Konserwowanie żywności odbywa się w bardzo skuteczny sposób już od starożytności. Dzięki temu produkty spożywcze zachowują składniki odżywcze, smak i aromat. Dawniej grzyby były suszone na słońcu, a następnie w piekarniku. Coraz powszechniejsze staje się używanie do tego celu specjalnych suszarek do grzybów. W tym urządzeniu można suszyć owoce, warzywa i zioła.

Ranking suszarek do grzybów

 1. Suszarka do grzybów Zelmer ZFD1005.

  Ta suszarka spożywcza jest łatwa w użyciu i może suszyć owoce, warzywa, zioła, mięsa, a nawet grzyby. Posiada cztery regulowane tace, które można dostosować do różnych wysokości. Można je zdjąć, więc są łatwe do czyszczenia. Do urządzenia dołączone są również antypoślizgowe nóżki. Może utrzymać 10 kg, a jego moc wynosi 520W.

 2. Suszarka Concept SO 1060

  Wysokiej jakości suszarka do żywności z dziewięcioma sitami, dzięki którym można suszyć wiele produktów spożywczych jednocześnie. Model ten może regulować temperaturę od 35 do nawet 70 stopni Celsjusza. Skutecznie suszy owoce i warzywa, zioła i oczywiście grzyby. Posiada cyfrowy wyświetlacz oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Można myć w zmywarce

 3. Wiadow 972.04

  Suszarka, która może suszyć grzyby, owoce, warzywa i zioła. Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem, który pozwala na zarządzanie jego pracą. W odpowiednich warunkach wszystkie produkty są suszone równomiernie. Model ten posiada dwa poziomy mocy suszenia, oraz cztery przezroczyste sita. Posiada funkcjonalne nóżki oraz zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem. Moc urządzenia wynosi 300W.

 4. Suszarka do grzybów MPM-02.

  Funkcjonalna suszarka spożywcza do grzybów i owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Urządzenie to jest wszechstronne i przydatne. Suszarka to praktyczne narzędzie, które można wykorzystać do suszenia owoców i warzyw. Można również wykorzystać zioła do przygotowania herbatek ziołowych. Suszarka służy przede wszystkim do suszenia grzybów. W zestawie znajduje się pięć przezroczystych sitek, których wysokość można regulować. Istnieją trzy opcje mocy nadmuchu.

 5. Suszarka Esperanza EKD003 Delicatesse

  Jest to estetycznie wykonana suszarka spożywcza. Można w niej suszyć owoce, warzywa, mięso, kwiaty, owoce, zioła, mięso i inne produkty spożywcze. Może być również stosowana w małej kuchni. Model ten wyposażony jest w dmuchawę o mocy 50W, oraz specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Bez problemu wysuszy również większe kawałki żywności, np. mięso.

 6. Berdsen 250W 3L 5620

  Suszarka spożywcza o pojemności do 3 litrów i mocy 250W, w której można suszyć warzywa, owoce, mięsa i grzyby. Posiada funkcję regulacji temperatury, a także specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga montażu. Jest precyzyjna i może suszyć wszystkie rodzaje produktów spożywczych. Urządzenie to świetnie sprawdzi się w wielu gospodarstwach domowych.

Jaką suszarkę do grzybów kupić?

Suszarka spożywcza to przydatne narzędzie w każdej kuchni. Dzięki niej można suszyć grzyby i inne produkty spożywcze, a także owoce, warzywa, zioła i mięsa. Który model powinieneś wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie suszarki do grzybów?

 • Moc (zakres mocy ) - ten parametr decyduje o wydajności sprzętu. Choć suszarki o najmniejszym poborze mocy to zazwyczaj około 100W, to może to być nawet kilka razy więcej. Najpopularniejsze są modele o mocy 250-400W. Sama moc to jednak nie wszystko. Ma na nią wpływ grzałka i silnik elektryczny. Zbyt duża moc może wysuszyć powierzchnię grzybów, ale nie ich wnętrze. Natomiast zbyt duża moc może spowodować nadmierne wysuszenie.
 • Istnieją modele z 5-6 poziomami, ale minimum to cztery. Można je podnosić względem siebie, co pozwala na suszenie większych kawałków. Producenci nie zawsze podają wydajność suszenia swoich suszarek do grzybów.
 • Pobór mocy Ważne jest, aby mieć możliwość ustawienia mocy urządzenia. Użytkownik może decydować o tym, jak dużą moc wykorzystać do suszenia grzybów. Warto sprawdzić czasy suszenia. Można okresowo wyłączyć grzałkę w suszarce, aby zmniejszyć zużycie prądu. Jednak temperatura urządzenia pozostaje wysoka.
 • Regulowany nadmuch Opcja ta pozwala kontrolować prędkość przepływu gorącego powietrza. Możesz ustawić silny nadmuch dla warzyw, słabszy dla ziół itd.
 • Materiał wykonania - Wiele suszarek do grzybów jest wykonanych z przezroczystych materiałów. Dzięki temu można zobaczyć stan suszonej żywności bez otwierania pokrywy. Ciepło zgromadzone w suszarce uwalniane jest do powietrza, co powoduje znaczny spadek efektywności energetycznej. Suszarka jest zwykle używana tylko kilka razy w roku.
 • Dodatkowe funkcje Do najpopularniejszych należą: zabezpieczenie przed przegrzaniem i automatyczne wyłączenie, obrotowe sitka czy termostat.

Czy warto kupić piekarnik do grzybów?

Suszarka do grzybów to niewielkie urządzenie, które może znaleźć zastosowanie w wielu domach. Jest to cenne narzędzie dla osób, które uprawiają lub kupują grzyby. Suszenie elektryczne ma wiele zalet. Dawniej grzyby suszono na gazetach lub wieszano na nitkach. Jest to proces czasochłonny, żmudny i skomplikowany. Niedosuszone grzyby łatwo pleśnieją, dlatego suszenie ich na słońcu jest trudne. Suszenie w piekarniku jest jednak kłopotliwe. Choć nie zawsze daje dobre rezultaty, piekarnik można wykorzystać do pieczenia ciast lub odgrzewania potraw.

Elektryczna suszarka do grzybów może znacznie ułatwić życie. Niewielkie rozmiary urządzenia sprawiają, że jest ono łatwe w użyciu i nie zużywa dużo prądu. Jest to świetny sposób na przechowywanie żywności.

Producenci popularnych suszarek do grzybów

 • Zelmer
 • Koncepcja
 • MPM
 • Esperanza
 • Berdsen

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle