Szampon samochodowy może być stosowany do czyszczenia samochodu. Jest bezpieczny dla karoserii i może być często stosowany. Nie powoduje on blaknięcia lakieru. Szampon jest również bardzo łatwy w użyciu. Szampon może być używany do samodzielnego czyszczenia samochodu o każdej porze roku. Nie należy stosować domowych środków czystości w miejsce specjalnego szamponu samochodowego. Produkty te mogą jedynie zaszkodzić i nie poradzą sobie z zabrudzeniami typu drogowego.

Sprawdź ten ranking szamponów samochodowych

Samochody wymagają częstego mycia. Można zdecydować się na mycie samochodu w myjni dotykowej lub bezdotykowej. Jednak mimo wszystko wskazane jest samodzielne mycie samochodu. Do tego celu należy użyć odpowiednich kosmetyków. Jakiego szamponu samochodowego użyć, aby zwalczyć brud drogowy i zaschnięte owady? Stworzyliśmy listę najpopularniejszych szamponów samochodowych.

 1. Karcher 562 szampon samochodowy koncentrat 500ml

  Skoncentrowany szampon samochodowy, który jest niezwykle skuteczny i delikatny dla powierzchni. Szybko usuwa oleje i smary, zanieczyszczenia emisyjne, zimowe i drogowe. Może być stosowany na powierzchniach szklanych, chromowanych, lakierowanych. Z butelki 500ml po rozcieńczeniu można uzyskać do 5 litrów roztworu czyszczącego.

 2. ADBL PRO Shampoo 500ml

  Ten szampon samochodowy został stworzony z myślą o profesjonalistach. Posiada bardzo wysokie stężenie i wyjątkowe właściwości czyszczące. Szampon ten może być stosowany do czyszczenia i polerowania lakieru. Nie zawiera środków smarnych, nabłyszczających, woskowych ani polimerów. Szybko się spłukuje i nie pozostawia żadnych pozostałości. Jest idealny do stosowania na samochodach z powłokami ceramicznymi lub kwarcowymi.

 3. Karcher szampon samochodowy 3w1

  Jest to bardzo wydajny produkt, który może czyścić wszystkie rodzaje pojazdów. Charakteryzuje się unikalną formułą 3 w 1. Skutecznie usuwa trudne zabrudzenia i przyspiesza wysychanie powierzchni. Jest bezpieczny dla lakieru samochodowego. Może być stosowany do mycia delikatnych elementów w samochodach i motocyklach. W połączeniu z urządzeniem wysokociśnieniowym tego samego producenta daje doskonałe efekty. Urządzenie jest łatwe w użyciu do podawania detergentu.

 4. Szampon samochodowy Sonax - koncentrat

  Skoncentrowany szampon z wysokiej jakości woskiem. Skutecznie usuwa zabrudzenia i zabezpiecza lakier woskiem Carnauba. Produkt ten nadaje lakierowi połysk. Jest idealny do szybkiego czyszczenia i konserwacji. Zawiera aktywne detergenty, a także wspomniany wcześniej naturalny wosk. Nie wymaga polerowania.

 5. K2 Tako szampon do rąk 5 kg K2M242

  Ten szampon samochodowy jest idealny do nowych pojazdów. Można go stosować do mycia ręcznego. Łatwo się spłukuje i nie pozostawia smug ani zacieków. Nie uszkadza lakieru ani części gumowych, takich jak uszczelki czy wycieraczki. Jest łatwy do spłukania i nie zawiera fosforanów. Znany jest ze swoich silnych właściwości pieniących i emulgujących, które rozpuszczają zanieczyszczenia. Świetnie radzi sobie z tłuszczami i olejami. Może być również stosowany do czyszczenia innych powierzchni, w tym samochodów.

Jaki rodzaj szamponu samochodowego powinienem kupić?

Szampon samochodowy to kosmetyk, który ułatwia samodzielne mycie samochodu. Jest on również bardzo skuteczny. Jednak który szampon samochodowy jest wart Twojego czasu? Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przed jego zakupem.

 • Typ Rozróżnia się szampony neutralne, kwaśne i alkaliczne. Powłoki ochronne na samochodach nie są wymagane w przypadku szamponów kwasowych. Nadają się one również do twardej wody. Mogą one usuwać pozostałości minerałów i kamieni, ale mogą też uszkodzić woski. Silne szampony, takie jak alkaliczne, nie są zalecane dla samochodów niezabezpieczonych lub mocno eksploatowanych. Natomiast szampony neutralne są bezpieczne dla wszystkich powierzchni.
 • Bezpieczeństwo Należy wybierać szampony samochodowe, które są bezpieczne i delikatne dla lakieru samochodu. Warto zainwestować w produkty wyprodukowane przez renomowane firmy. Szampony samochodowe wysokiej jakości sprawią, że lakier będzie błyszczący i zabezpieczą go przed zarysowaniami. Na szampony do samochodów mogą być wydawane certyfikaty. Certyfikaty te wydawane są przez instytucje, które testują produkty na środowisku, ludziach i pojazdach.
 • Wydajność Duża pojemność opakowania NIE musi oznaczać wysokiej wydajności produktu. Na rynku jest wiele szamponów samochodowych. Wszystkie mają różne zdolności czyszczące. Producenci zwykle podają, ile produktu potrzeba do umycia jednego samochodu. Szamponami można umyć pojazd 20-60 razy na litr. Im wyższa cena, tym więcej myć można wykonać.
 • Dodatki Szampony samochodowe mogą zawierać inne dodatki niż wosk. Mogą one sprawić, że samochód szybciej wyschnie lub będzie bardziej odporny na brud, zarysowania i inne tego typu rzeczy. Szampon samochodowy nie powinien zawierać wosku. Możesz używać wosków oddzielnie.
 • Zapach jest bardzo ważnym parametrem. Dużą popularnością cieszą się szampony samochodowe o owocowym, świeżym zapachu.

Czy warto kupić szampon samochodowy?

Szampon samochodowy to najczęściej stosowany kosmetyk do pielęgnacji samochodu. Mają łagodny zapach i rozpuszczają brud. Można je łatwo zmyć z powierzchni lakieru. Produkty te można znaleźć niemal w każdym supermarkecie.

O każdy pojazd należy odpowiednio dbać. Regularne przeglądy techniczne są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Ale równie ważne są walory estetyczne i wizualne. Kosmetyki takie jak szampony samochodowe mogą być bardzo pomocne. Myjnie samochodowe mogą powodować uszkodzenia lakieru i innych delikatnych elementów karoserii pojazdu. Jednak szczotki zawsze powinny być bez skazy. Zdarza się to bardzo rzadko. Wynika to z faktu, że wiele samochodów jest mytych codziennie w myjniach samochodowych. W przypadku lakieru mikrouszkodzenia może spowodować nawet ziarenko piasku.

Popularni producenci szamponów samochodowych

 • Karcher
 • ADBL
 • Sonax
 • K2

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu szamponów samochodowych

Większość właścicieli samochodów zdaje sobie sprawę z tego, że ich pojazd wymaga konserwacji. Nie chodzi tu tylko o kwestie techniczne. Chodzi również o kwestie estetyczne i wizualne. Niestety, myjnie samochodowe nie zawsze są dobrym rozwiązaniem w przypadku lakieru. Warto kupić wysokiej jakości szampon samochodowy i samodzielnie umyć swój pojazd. Nie jest to trudne ani skomplikowane, wbrew pozorom. Ten ranking szamponów samochodowych pomoże wybrać odpowiednie produkty do mycia samochodu.