Tablet kreślarski może służyć do projektowania lub rysowania. Można go podłączyć bezprzewodowo do komputera lub za pomocą kabla USB. Tablety kreślarskie pozwalają na tworzenie obrazów, map i projektów CAD. Można ich również używać do rysowania odręcznych notatek. Nowoczesne tablety kreślarskie posiadają kolorowe wyświetlacze. Są pod tym względem podobne do standardowych tabletów, ale umożliwiają rysowanie.

Ranking tabletów do rysowania

Osoby, które nie lubią rysować za pomocą myszki, mogą skorzystać z tabletów graficznych. To świetna opcja dla tych, którzy chcą tworzyć i modyfikować cyfrowe obrazy różnego typu. Jaki tablet do rysowania warto kupić? Na rynku dostępnych jest wiele opcji. Pomocny może okazać się nasz ranking tabletów do rysowania. Wymieniliśmy w nim najpopularniejsze urządzenia wśród użytkowników sieci.

 1. Xiaomi Tablet rysunkowy Graphic Wcue Lcd Czerwony (10'').

  Wysokiej klasy tablet graficzny w kolorze zielonym z funkcjonalnym rysikiem. Posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 10 cali. Produkt ten świetnie nadaje się do rysowania, pisania i robienia notatek. Może być również używany jako zabawka przez starsze dzieci. Natychmiastowo na ekranie pojawia się napisany tekst. Model ten posiada przycisk, który jednym ruchem nadgarstka wymazuje całą zawartość.

 2. Pro Kids LCD Drawing Tablet B/O

  Tablet przeznaczony głównie dla dzieci, umożliwiający szkicowanie i rysowanie na ekranie o wymiarach 8,5 cala. Posiada specjalną warstwę LCD, która doskonale odwzorowuje pociągnięcia rysika. Ekran można błyskawicznie wyczyścić poprzez naciśnięcie przycisku. Tę zabawkę pokocha nie jedno dziecko. Jest to świetna opcja w podróży. W zestawie znajduje się również rysik do malowania i pisania. Do wyboru są dwie opcje kolorystyczne: jasnoróżowa lub jasnoniebieska.

 3. Tablica do rysowania w kolorze czarnym marki Kidea

  Jest również na tyle lekki i trwały, że można go używać do pisania i rysowania. Można go używać w domu lub podczas podróży. Cały zapis można wymazać naciskając przycisk i zacząć od nowa. Atutem sprzętu jest czuła matryca, która pozwala rysować rysikiem równie dobrze jak długopisem i ołówkiem. Nacisk wywierany na linię określa jej grubość. Aby zapobiec przypadkowemu wyjęciu, urządzenie posiada blokadę.

 4. Tablet Rysunkowy Graficzny Zeroskop dla Dzieci Rysowanie 12''.

  Niewielkich rozmiarów tablet rysunkowy, który posiada ekran o przekątnej 4,5 cala. Może służyć do zastąpienia tradycyjnego bloku rysunkowego lub zeszytu. Może być używany również przez dorosłych. Jest lekki i łatwy w obsłudze. Ekran wyczyści się automatycznie po naciśnięciu przycisku kosza na śmieci. Można wtedy rozpocząć pracę od początku. Sprzęt nie emituje promieniowania, które mogłoby być szkodliwe dla oczu. W zestawie znajduje się również rysik, bateria oraz tablet.

 5. Megashop Tablet graficzny Znip pen Lcd Wipeboard+ Stylus 8''

  Artystycznie zaprojektowany tablet do rysowania z ekranem LCD o przekątnej 8,5 cala. Dzięki dołączonemu rysikowi można na nim swobodnie rysować i pisać. Aby wyczyścić ekran wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Urządzenie to idealnie nadaje się do rysowania lub robienia notatek. To świetna zabawka, która spodoba się wielu dzieciom. Posiada wbudowany uchwyt na rysik. Zasilany jest za pomocą baterii litowo-jonowej.

Jaki rodzaj tabletu do rysowania kupić?

Tablet rysunkowy to świetny prezent dla dzieci. Tablet pozwala na rysowanie lub malowanie bez konieczności posiadania niekończących się zapasów kredek i bloków rysunkowych. Jaki rodzaj tabletu rysunkowego kupić dla dziecka?

 • Rozmiar Standardowe tablety rysunkowe występują w formatach od A6 do AA4. Można z nich korzystać intuicyjnie. Tablety bez wyświetlacza dają nieco gorsze wrażenia, ale można się do nich przyzwyczaić. Tablety, które są mniejsze i łatwiejsze w obsłudze, a także zużywają mniej prądu, starczają na dłużej.
 • Czułość na nacisk - Im lepszy tablet, tym będzie bardziej zróżnicowany. Płynne wyczuwanie zmian w nacisku rysika to cecha najlepszych tabletów.
 • Jakość rysika - Powinien być trwały i łatwy w użyciu. Warto sprawdzić, czy zużyty rysik można łatwo wymienić na nowszy. Ważne jest, aby wiedzieć, jak pióro układa się w dłoni. Jest to kluczowe, ponieważ określa, jak wygodnie pióro czuje się w dłoni. Niektóre długopisy wymagają ładowania.
 • Typ - Istnieje wiele rodzajów tabletów do rysowania. Urządzenia bezramkowe mogą być podłączone do komputera. Podłącza się je do komputera za pomocą kabla USB. Takie tablety są najdroższe, ale nie sprawdzają się w przypadku dzieci. Są też bardzo trudne w obsłudze. Tablety z ekranem to świetny wybór dla dzieci. Czasami można je podłączyć do monitora komputerowego lub komputera. Dzięki tabletowi można od razu zobaczyć efekty rysowania. Warto wspomnieć również o tabletach wielofunkcyjnych. Takie tablety pozwalają na rysowanie, malowanie, przeglądanie internetu, robienie zdjęć i tak dalej. Tablety te są niezwykle uniwersalne. Są one mniej wrażliwe na dotyk w przypadku pióra.
 • Bateria jest tym, co decyduje o żywotności urządzenia. Tablety do rysowania mogą wytrzymać od kilku godzin do całego dnia.
 • Waga jest bardzo ważna dla małych dzieci, które mogą nie być wystarczająco silne, aby podnieść ciężkie urządzenie.

Czy warto kupić tablet do rysowania?

Tablety kreślarskie pierwotnie były przeznaczone dla profesjonalnych artystów, takich jak malarze, graficy komputerowi czy architekci. Obecnie są one powszechnie dostępne i mogą być używane przez każdego, kto na co dzień rysuje lub maluje. Są łatwe do znalezienia i niedrogie. Tablet graficzny jest atrakcyjną alternatywą dla standardowej myszki. Jest jednak mniej dokładny niż rysik dołączony do tabletu kreślarskiego.

Urządzenie to pozwala na szybkie przenoszenie na ekran różnego rodzaju rysunków i dzieł sztuki. Jest to świetna alternatywa dla kartki papieru, kredek, ołówków czy papieru. Dzięki nim mogą szybko zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. Postrzegają urządzenia elektroniczne jako coś więcej niż tylko narzędzie do przeglądania Internetu, oglądania bajek czy grania w gry komputerowe. Można je wykorzystać także np. do rysowania i malowania.

Popularni producenci tabletu do rysowania

 • Xiaomi
 • Pro Kids
 • A Kidea
 • Kik
 • Megaszop

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu tabletów do rysowania

Niepozorne urządzenia, tablety rysunkowe, cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Nie chodzi tu tylko o profesjonalne tablety graficzne dla architektów i projektantów, ale również o proste tablety rysunkowe, które mogą być używane przez dzieci. Jest to świetna alternatywa dla bloku rysunkowego, ołówka i kredek. Dzięki temu dziecko może rysować do woli, nie musząc się o nic martwić. Nasz ranking tabletów do rysowania dla maluchów pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie.