Telewizor 4K posiada rozdzielczość 4K. Nazwa tego standardu odnosi się do poziomej liczby pikseli. Wymiary telewizora o rozdzielczości 4K to 3840x2160 pikseli. Jest to czterokrotnie więcej niż w przypadku standardu Full HD. Dzięki temu obraz jest znacznie wyraźniejszy. Standard ten pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Wiele serwisów VOD, takich jak Netflix, oferuje rozdzielczość na tym poziomie.

Ranking telewizorów 4K

Telewizory o rozdzielczości 4K cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ponieważ wiele osób uwielbia wysoką jakość oglądanych obrazów, dlatego też telewizory o rozdzielczości 4K stają się coraz bardziej popularne. Konieczne będzie posiadanie odpowiedniego podłączenia, ale to nie wszystko. Jaki telewizor 4K powinienem kupić? Wybór odpowiedniego dla siebie telewizora 4K nie jest łatwym zadaniem, ponieważ rynek jest rozbudowany. Pomocnym źródłem może być nasz ranking telewizorów 4K.

 1. Samsung The Frame 2021 QE65LS03A4K TV.

  Wysokiej klasy telewizor 4K z wymiennymi ramami. Jego design można łatwo dopasować do każdego wnętrza. Za pomocą uchwytu można zamontować urządzenie na ścianie jako obraz. Dzięki uchwytowi obrotowemu można regulować kąt nachylenia telewizora. Zaletą tego modelu jest możliwość podłączenia do niego innych urządzeń za pomocą jednego kabla. Jest to możliwe dzięki modułowi One Connect. Telewizor może być również wykorzystywany jako monitor komputerowy.

 2. LG OLED55C11LB TV DVB-T2.

  Nowoczesny telewizor, który dostarcza niezwykłych wrażeń. Wykorzystuje technologię OLED, która jest innowacyjna i charakteryzuje się niesamowitym poziomem realizmu. Wyświetlacze te posiadają miliony samoświecących pikseli, które mogą być włączane i wyłączane niezależnie. Możliwe jest uzyskanie perfekcyjnej czerni i nieskończonego kontrastu. Telewizor można wykorzystać do grania w gry komputerowe.

 3. Philips 58PUS8535

  Wydajny telewizor 4K z trójstronnym Ambilightem. Wysokiej klasy procesor Phillips P5 Perfect Picture Processor pozwala uzyskać oszałamiający obraz. Idealnie nadaje się do grania w gry komputerowe. Posiada świetną jakość obrazu dzięki wyraźnemu kontrastowi i głębokim kolorom. Obsługuje wszystkie podstawowe formaty HDR. Urządzenie jest dostarczane z systemem Android i Asystentem Google. Jest bardzo proste w obsłudze. Współpracuje z usługą Alexa.

 4. TCL TV 55P615

  Smukły, efektowny wizualnie telewizor 4K. Korzysta z systemu Android i oferuje najlepszą jakość obrazu 4K HDR. Można go używać z Alexą i Asystentem Google. Zapewnia doskonałe wrażenia wizualne. Smart HDR poprawia treści HDR, wzmacniając ciemne i jasne sceny. Urządzenie jest łatwe w użyciu. Ponieważ ulubione treści są zawsze wyświetlane jako pierwsze, dlatego urządzenie jest tak łatwe w użyciu. Telewizor posiada również dźwięk Dolby Audio, który jest atutem wysokiej jakości.

 5. Xiaomi Mi LED TV 4S 43''

  Nowoczesny telewizor z 64-bitowym, czterordzeniowym procesorem MTK i 8 GB pamięci flash. Funkcje Smart TV działają płynnie, a obraz nie rozmywa się. Urządzenie oferuje najwyższej jakości rozrywkę dla całej rodziny. Można na nim zainstalować wiele gier i aplikacji. Dostępnych jest wiele platform streamingowych. Do telewizora można podłączyć odbiornik lub konsolę do gier za pomocą złączy HDMI, w tym jednego typu ARC. W telewizorze dostępne są również dwa porty USB.

Jaki telewizor 4K powinienem kupić?

Telewizory 4K cieszą się coraz większą popularnością wśród kupujących. Telewizory te pozwalają cieszyć się obrazem w najlepszej jakości. Jakie telewizory 4K warto kupić?

 • Jasność to wbrew pozorom ważny parametr każdego telewizora. Wpływa ona bowiem na wyrazistość treści. Jest to szczególnie ważne w słoneczne dni. Ponadto telewizory 4K posiadają efekt HDR, który jest wzmacniany przez wydajne podświetlenie. Podstawowe ekrany mają podświetlenia, które sięgają 250 cd/m2. W przypadku ekranów OLED wartości te są znacznie wyższe.
 • System operacyjny - Decyduje o łatwości obsługi i płynności działania aplikacji. Android TV to najpopularniejsza opcja. Jest to również najbardziej rozwinięty system. Posiada własny sklep z aplikacjami i współpracuje często z Chromecastem czy Google Assistant tj. sterowaniem głosowym. Tizen w telewizorach Samsunga i WebOS dla telewizorów LG to dwa inne systemy. Systemy te są proste w obsłudze.
 • Rozmiar telewizorów 4K oferuje bardzo dużo szczegółów, co przekłada się na bardzo szczegółowy obraz. Aby jednak zobaczyć wszystkie te elementy, nadal potrzebny będzie duży ekran. Kluczowa jest odległość między telewizorem a użytkownikiem. Ekran powinien mieć co najmniej 43 cale przekątnej, jeśli jest mniejsza niż 2 metry. Rozmiar telewizora można zwiększyć w zależności od tego, jak daleko od ekranu znajduje się użytkownik.
 • Złącza - Doskonały ekran to nie wszystko. Potrzebne są również złącza, które pozwolą na podłączenie do telewizora urządzeń takich jak komputer czy konsola do gier. Każdy sprzęt wymaga własnego złącza HDMI. W nowoczesnych telewizorach 4K standardem są trzy porty HDMI. Ta liczba jest wystarczająca w większości przypadków. Złącza te można wykorzystać do podłączenia pendrive'ów i dysków zewnętrznych w celu odtwarzania wideo.

Czy warto wydać pieniądze na telewizory 4K?

Telewizory 4K początkowo były bardzo drogie. Obecnie technologia ta staje się bardziej przystępna cenowo. Programy telewizyjne nadawane są w jakości HD. Jednak dzięki odtwarzaczom Blu-ray lub platformom streamingowym, technologią 4K można cieszyć się w domu.

Telewizory 4K Smart TV są wyposażone we własny system operacyjny. Dzięki temu na ekranie urządzenia można uruchomić wiele przydatnych aplikacji. Może to być Android TV, Tizen lub webOS. Urządzenia te, oprócz aplikacji, oferują wiele dodatkowych funkcji. Nowoczesne telewizory można obsługiwać za pomocą gestów i komend głosowych.

Telewizor 4K pozwala cieszyć się najlepszą jakością obrazu w domu. Nadal potrzebne będzie odpowiednie łącze internetowe. Dostępnych jest wiele rozmiarów i typów urządzeń. Istnieje wiele rozmiarów i stylów do wyboru, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie telewizor 4K. Tym bardziej, że wkrótce na rynek trafią urządzenia 8K.

Popularni producenci telewizorów 4K.

 • Samsung
 • LG
 • Philips
 • TCL
 • Xiaomi

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu telewizorów 4K

Telewizory 4K mają niesamowity potencjał, to oczywiste. Zapewniają wysoką rozdzielczość i wiele więcej. Na uwagę zasługuje ich rozbudowana funkcjonalność. Można z nich korzystać na przykład z Alexy czy Google Assistant. Więcej osób nie wyobraża sobie domu bez telewizora 4K. Dotyczy to zwłaszcza kinofilów. W domu można oglądać programy telewizyjne i filmy w rozdzielczości 4K. Nasz ranking telewizorów 4K pomoże Ci wybrać najlepszy sprzęt.