OLED TVisjeden z najnowocześniejszych typów telewizorów dostępnych na rynku. OLED to skrót od Organic Light Emitting Diodes. OLED to skrót od Organic Light Emitting Diodes. Telewizor OLED nie wymaga dodatkowego oświetlenia, ponieważ sam emituje światło. Telewizor OLED może zaoferować użytkownikom niemal nieskończony kontrast, co przekłada się na żywe i wierne kolory oraz głębokie czernie.

Ranking telewizorów OLED

Choć w naszym rankingu opisaliśmy modele w rozmiarze 55 cali, to ranking jest uniwersalny, więc nie powinniście zwracać zbyt dużej uwagi na rozmiar, ale na typ. Jeśli chcecie kupić lidera naszego rankingu, Philipsa 55OLED903, ale decydujecie się na rozmiar 65'', możecie wpisać w wyszukiwarkę Philips 65OLED903. Producent poda liczbę cali pod numerem "55".

 1. Philips 55OLED903 TV
  Sprawdź najniższą cenę
  Telewizor OLED 55 cali z dźwiękiem Bowers&Wilkins i procesorem obrazu P5. Technologia Ambilight zapewnia wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Procesor obrazu P5 Perfect Picture drugiej generacji, który zawiera technologię Perfect Natural Reality, sprawia, że obraz jest żywy, a ruch niezwykle płynny. Urządzenie oferuje również rozdzielczość 4K i technologię HDR. Można nim także sterować głosowo za pomocą Google Assistant.
 2. TELEWIZOR LG OLED55C9

  Sprawdź najniższą cenę
  Telewizor OLED z procesorem a9 drugiej generacji i algorytmem AI. Wiele czynności można wykonać za pomocą komend głosowych dzięki technologii Ai ThinQ. Na uwagę zasługuje technologia HDR oraz Dolby Vision/Atmos. LG Cinema HDR 4K dokładnie odwzorowuje obraz i obsługuje wszystkie formaty HDR. Możesz także uporządkować kable i przewody dzięki funkcjonalnemu organizerowi w telewizorze, który ułatwi Ci uporządkowanie pokoju.
 3. Sony Bravia OLED TV KD-55AF8

  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesny telewizor OLED wyposażony w procesor X1 Extreme. Zapewnia to znakomity kontrast obrazu. Wszystko co jest wyświetlane na ekranie zostało przeskalowane do jakości niemal 4K HDR. Technologia Acoustic Surface sprawia, że dźwięk jest odbijany ze wszystkich stron ekranu. Dzięki temu powstają niezwykłe wrażenia. Wyświetlacze TRILUMINOS zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów. Telewizor obsługuje platformę Android TV. Pozwala to na komunikację z aplikacjami za pomocą komend głosowych.
 4. LG OLED55E8 TV

  Sprawdź najniższą cenę
  Telewizor OLED wyposażony w sztuczną inteligencję AI ThinkQ. Możesz sterować urządzeniem, wyszukiwać treści i dostosowywać ustawienia za pomocą komend głosowych w języku polskim. Technologia Cinema HDR obsługuje wszystkie rozwiązania HDR. Dzięki temu uzyskujemy wysoką jakość obrazu. Do dyspozycji użytkownika jest Dolby Vision i HDR10 Pro. Dolby Atmos dodaje do całości najwyższej jakości dźwięk.
 5. Telewizor Panasonic TX-55FZ800E

  Sprawdź najniższą cenę
  Telewizor OLED z procesorem wideo Studio Colour HCX, stworzonym we współpracy z ekspertami z Hollywood. Urządzenie dobrze odwzorowuje kolory i wyświetla głębokie czernie. Jest to możliwe dzięki temu, że telewizor posiada system luminescencyjny, który kontroluje każdy z osobna 8 milionów pikseli. Telewizor obsługuje wiele formatów HDR, w tym Hybrid Log Gamma (HDR10). Istnieją specjalne tryby wyświetlania, które można stosować w zależności od treści, takie jak. Sport czy Gra. Do sterowania urządzeniem za pomocą mowy można wykorzystać Amazon Alexa lub Google Assistant.

Który telewizor OLED powinienem kupić?

Technologia OLED istnieje już od blisko 20 lat. Jednak dopiero od niedawna jest wykorzystywana w produkcji telewizorów. Telewizory OLED cieszą się ogromną popularnością mimo swojej wysokiej ceny. Oferują żywe i wierne kolory oraz głębokie czernie. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

 • Rozdzielczość Dostępne są trzy główne technologie wyświetlania: Full HD, HD Ready i 4K. Telewizory OLED mają rozdzielczość HD Ready. Lepiej z niej zrezygnować. Te urządzenia powoli znikają z rynku. Technologia 4K oferuje najlepszą jakość obrazu. Oferuje prawie dwukrotnie większą rozdzielczość niż Full HD. Poza serwisami VOD, bardzo niewiele programów jest nadawanych w tej rozdzielczości.
 • Przekątna ekranu To w dużej mierze zależy od warunków przestrzennych. Ponieważ większy telewizor wymaga większej odległości od widza, wynika to z tego, że zajmuje on więcej miejsca. Optymalna wielkość przekątnej powinna wynosić 1/3 długości odległości między krawędzią ekranu a kanapą lub sofą. Wielkość telewizora będzie determinowała jego cenę.
 • Częstotliwość odświeżania: Im częściej ekran jest odświeżany, tym wyświetla więcej klatek na sekundę. Skutkuje to płynniejszym ruchem i mniejszym smużeniem. Telewizory OLED korzystają z częstotliwości odświeżania 120 lub 100 Hz. Matryce 60 Hz pozostają standardem, ale telewizory OLED mogą być używane jako alternatywa. Najlepsze odbiorniki mogą zaoferować częstotliwość odświeżania do 600 Hz.
 • Technologie- Warto zwrócić uwagę na technologie, które zwiększają funkcjonalność telewizora. HDR - High Dynamic range jest jedną z nich. Pozwala to na uzyskanie doskonałej płynności obrazu. Urządzenia te są świetne dla graczy, którzy lubią gry wideo. Ambilight to kolejny rodzaj technologii. Ambilight to technologia, która wykorzystuje diody do podświetlenia przestrzeni za telewizorem, dzięki czemu obraz wydaje się szerszy niż jest w rzeczywistości. Jakość obrazu poprawia się dzięki diodom, które dostosowują się do treści na ekranie. Quantum Dot pozwala na uzyskanie szerszej palety kolorów i większego nasycenia.

Czy warto kupić telewizor OLED?

Telewizory OLED z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jakość wyświetlanego obrazu to główny powód, dla którego telewizory OLED są tak popularne. Żadna inna technologia nie oferuje obecnie tak wysokiego poziomu kontrastu i czerni. Telewizory OLED oferują również szerokie kąty widzenia. Telewizory OLED są pod tym względem bezkonkurencyjne.

Zauważysz również doskonałe odwzorowanie szerokiej gamy kolorów. Telewizory OLED korzystają również z efektu HDR. Zdaniem ekspertów telewizory te mogą sprawić, że poczujesz się jak w kinie. Oferują obraz o wysokiej jakości niezależnie od tego, co oglądasz - filmy, seriale czy wydarzenia sportowe. Telewizory OLED mogą być wykorzystywane w wielu różnych ustawieniach. Są idealne dla osób, które lubią sport, kino, a także gry komputerowe. Są propozycją, która skierowana jest przede wszystkim do najbardziej wymagających widzów.

Popularni producenci telewizorów OLED

 • Philips
 • LG
 • Sony
 • Panasonic

Sklepy z telewizorami OLED, o których warto wspomnieć

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle