Żarówka samochodowa H7 to jedna z najczęściej stosowanych żarówek w oświetleniu głównym do samochodów. Od 1993 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiły się na rynku, ich popularność nie maleje. Halogeny są bardzo wydajne i długo działają. Działają znacznie dłużej niż żarówki żarowe. Żarówki monofilamentowe H7 mają wysoką skuteczność świetlną, a ich żywotność sięga nawet 550 godzin pracy. W Unii Europejskiej można stosować żarówki o mocy znamionowej 55W.

Ranking samochodowych żarówek H7

 1. Żarówki Osram H7 DuoBox + 150% Night Breaker Laser
  Sprawdź aktualną cenę
  Żarówka halogenowa H7 wykorzystująca innowacyjną technikę ablacji laserowej. Są do 150% jaśniejsze w stosunku do minimalnych wymagań homologacyjnych. Mogą skutecznie oświetlać drogę do 150 metrów przed samochodem. Ich światło jest o 20 % bielsze od tego, co przewidują minimalne wymagania. Halogeny wyróżniają się również nowoczesnym designem. Ich moc wyjściowa to zaledwie 58W, a żywotność to zaledwie 250 godzin.
 2. Żarówki Philips H7 WhiteVision ultra 4200K

  Sprawdź aktualną cenę
  Żarówka samochodowa H7 o białym, jasnym świetle. Żarówki te są idealne dla osób, które lubią jasne światło podczas jazdy i posiadają samochody wykorzystujące technologię halogenową. Żarówki są jasne i mają nietypowy wygląd dzięki innowacyjnej formule zastosowanej na szkle. Produkt posiada certyfikat ECE. Żarówki nie są oślepiające dla kierowców nadjeżdżających z przeciwka i zapewniają doskonałą widoczność. Zmniejszają również zmęczenie oczu i pozytywnie wpływają na kierowcę. Ich żywotność wynosi około 200 godzin.
 3. Żarówki TUNGSRAM H7 Megalight ULTRA +120%.

  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy żarówka halogenowa H7 zapewniająca doskonałą widoczność drogi w nocy lub w trudnych warunkach. Zapewniają 120% więcej światła niż żarówki żarowe. Wypełnione są w 100% ksenonem. Emitują jasne i intensywne światło. Posiadają homologację E1, dzięki czemu mogą być stosowane na drogach publicznych w UE. Posiadają moc 55W. Są bezpieczne do stosowania ze wszystkimi reflektorami samochodowymi.
 4. Philips H7 Xtreme Vision+100% żarówka 12972XVB1

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesne żarówki halogenowe H7 wykorzystujące technologię Gradient CoatingTM. Wytwarzają światło jaśniejsze nawet o 130% bez skracania żywotności żarówki nawet o 450 h. Wytwarzają jasne, białe światło. Wysoka temperatura barwowa powoduje lepszą ostrość widzenia. Jazda samochodem staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Halogeny oferują o 45 metrów większą widoczność niż klasyczne żarówki. To o 2 sekundy dłużej na ewentualną reakcję.
 5. Osram Oryginalne żarówki samochodowe PX26d H7 12V 55W (64210)

  Sprawdź aktualną cenę.
  Samochodowe żarówki halogenowe H7 są cenione na rynku i nadają się do przednich świateł pojazdów. Ich moc znamionowa wynosi 65W, a żywotność 550 godzin. Są niezawodne i dają optymalne światło nawet wtedy, gdy zapadnie zmrok. Zasilane przez nie lampy mają bardzo dobry rozkład światła ze względu na pojedynczy żarnik.

Jaką żarówkę samochodową h7 kupić?

Żarówki samochodowe H7 mimo upływu czasu są nadal popularne. Mają one moc znamionową 1500 lumenów i moc 55W. Ich średnia żywotność to 350 godzin. Na co zwrócić uwagę wybierając żarówkę halogenową H7 do swojego samochodu?

 • Kolor światła - halogeny H7 mogą być używane jako światła drogowe lub światła mijania w reflektorach. Ich temperatura barwowa mierzona jest w Kelwinach. Większość modeli ma barwę pomiędzy 4300 a 6000K. Im wyższa temperatura barwowa żarnika, tym jaśniejsze światło emituje. Światło wytwarzane przez słońce ma temperaturę 4300K.
 • Strumień świetlny wyrażany jest w lumenach. Im wyższa liczba, tym więcej światła powstaje po pełnym rozgrzaniu żarówki. W tym przypadku jest to około 1500 lumenów. Jest to świetny wynik w porównaniu z innymi żarówkami. Można bowiem oświetlić drogę zarówno w dzień, jak i w nocy.
 • Napięcie - Żarówki montowane w samochodach mają obowiązek posiadania określonej mocy i napięcia. Wartości te są dokładnie takie same dla większości żarówek H7. Żarówki halogenowe dostępne są w wersji 12V/55W dla samochodów osobowych oraz 24V/70W dla ciężarówek.
 • Żywotność to parametr określający czas, przez jaki żarnik będzie pracował z maksymalną wydajnością. Wyraża się go w godzinach. Dobry efekt można osiągnąć już po 250 godzinach. Najlepsze H7 na rynku mają żywotność nawet 650 h. Im wyższa wartość żarówki, tym rzadziej trzeba będzie ją wymieniać. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze.
 • Kolorystyka: Nie każdy zdaje sobie sprawę, że żarówki H7 występują w szerokiej gamie kolorów. Nie wszystkie modele kolorystyczne są stworzone jednakowo. Żarówki te nie odwzorowują dobrze kolorów i szybko męczą wzrok kierowcy. Z kolei żarówki barwione wyglądają oszałamiająco.

Czy zakup dobrej żarówki h7 ma sens?

Odkąd żarówki samochodowe H7 po raz pierwszy pojawiły się na rynku, odniosły ogromny sukces. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku świateł drogowych, jak i mijania. Ich moc świetlna wynosi około 1500 lumenów, a moc znamionowa 55W. Ich żywotność wynosi co najmniej 300-350 godzin. Charakteryzują się więc doskonałymi parametrami, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi żarówkami.

Podobnie jak inne halogeny żarówki H7 wypełnione są gazem halogenowym. Są to głównie brom, oraz jod. To one odpowiadają za długą żywotność halogenów i doskonałe właściwości świetlne. Producenci nie są zadowoleni ze swoich osiągnięć i wciąż pracują nad udoskonaleniem żarówek samochodowych.

Co ciekawe, dobrej jakości żarówki H7 wcale nie muszą być drogimi produktami. Części te można kupić w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym. W tym przypadku nie warto oszczędzać. Lepsza żarówka będzie działać dłużej, co pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Popularni producenci świateł samochodowych H7

 • Philips
 • Osram
 • Bosch

Żarówki samochodowe H7 dostępne są w wielu sklepach.

 • Allegro
 • Empik