Zestawy głośnomówiące są niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu. Szczególnie kierowcy zawodowi uwielbiają z nich korzystać. Dzięki nim można legalnie prowadzić rozmowy podczas jazdy. W tym przypadku można wybierać pomiędzy zestawami stacjonarnymi i mobilnymi. Pierwsze z nich wymagają użycia kabli, natomiast drugie komunikują się z telefonem za pomocą Bluetooth. Zestawy przenośne oferują również coraz więcej dodatkowych funkcji. Ich popularność jest coraz większa.

Ranking zestawów głośnomówiących

 1. Jabra Speaker Speak 510 ( 100-43100000-60 )
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny zestaw głośnomówiący z funkcją plug & play. Posiada kompaktową konstrukcję, w zestawie znajduje się etui podróżne. Doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Urządzenie posiada wielokierunkowy mikrofon oraz mocny głośnik. Dzięki pakietowi Jabra PC Suite można obsługiwać połączenia zdalnie za pomocą zestawów słuchawkowych i systemów UC.
 2. Zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT Neo HD BLACK

  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości zestaw głośnikowy Bluetooth, który posiada sterowanie głosem. Standard HD voice jest najlepszym dostępnym obecnie standardem komunikacji telefonicznej. Wytwarza on dźwięki o wysokiej rozdzielczości. Ten model jest kompatybilny z telefonami, które obsługują Voice HD. Zestaw słuchawkowy może być sterowany głosowo. Jest to wygodne rozwiązanie.
 3. Zestaw głośnomówiący Jabra Freeway (100-46000-60)

  Sprawdź aktualną cenę
  Głośnik z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym. Trzy głośniki. Wytwarzają bardzo czysty dźwięk, dzięki któremu odgłosy otoczenia są praktycznie niesłyszalne. Podwójne mikrofony usuwają wszystkie dźwięki oprócz głosu użytkownika. Zestaw słuchawkowy aktywuje się automatycznie. Jest to urządzenie obsługiwane głosem. Urządzenie wyłączy się automatycznie po opuszczeniu pojazdu.
 4. Zestaw głośnomówiący Xblitz X1000

  Sprawdź aktualną cenę
  Zestaw głośnomówiący, który jest wykonany w estetyczny sposób. Emituje głośny, czysty dźwięk. Mikrofon wyposażony jest w funkcję redukcji szumów. Urządzenie jest kompaktowe i wygląda bardzo nowocześnie. Czarna obudowa została wykonana z gumowanego tworzywa sztucznego. Produkt jest gotowy do natychmiastowego użycia. Komunikuje się za pomocą technologii Bluetooth. Posiada dwa głośniki o mocy 3W.
 5. Zestaw głośnomówiący Jabra DRIVE (100-49900001-60)

  Sprawdź aktualną cenę
  Samochodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth, który można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie. Za krystalicznie czysty głos i dźwięk odpowiadają procesory sygnałowe. Urządzenie pozwala na prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym, słuchanie muzyki czy wysyłanie głosowych wskazówek dojazdu za pomocą aplikacji GPS w smartfonie. Urządzenie powiadomi Cię o niskim poziomie baterii lub o zakończeniu parowania.
 6. Zestaw głośnomówiący Xblitz X600

  Sprawdź aktualną cenę
  Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący Bluetooth, który jest łatwy w obsłudze i idealny dla kierowców. Sprawdzi się w każdym samochodzie. Posiada kompaktowy i nowoczesny design. Obudowa wykonana jest z gumowanego polimeru. Urządzenie można zamontować w dowolnym miejscu pojazdu. Umożliwia to funkcjonalny klips.

Jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący?

Zestaw głośnomówiący można zaliczyć do standardowego wyposażenia kierowców zawodowych. Urządzenia te są popularne wśród osób, które jeżdżą samochodem do pracy lub na zakupy. Jak wybrać odpowiedni zestaw? Na co należy zwrócić uwagę?

 • Interfejs: Obecnie najpopularniejsze zestawy to te, które komunikują się z telefonami za pomocą Bluetooth. Dostępne są również modele przewodowe, ale są one mniej wygodne w użyciu i stają się mniej popularne. Zestawy Bluetooth są uniwersalne, ponieważ można je podłączyć do każdego smartfona lub telefonu.
 • Sposób montażu: Na początku należy zastanowić się, gdzie zamontujesz urządzenie. Większość producentów zaleca montaż zestawu w kokpicie lub osłonie przeciwsłonecznej. Niektóre zestawy montowane są na kierownicach. W tym przypadku wiele zależy od preferencji kierowcy i potrzeby ładowania urządzenia.
 • Wyświetlacz: Zestawy głośnomówiące dostępne są z wyświetlaczem lub bez. Te pierwsze są łatwiejsze w obsłudze i zapewniają lepszą kontrolę nad urządzeniem. Ważna jest również wielkość wyświetlacza i jego rozdzielczość. Zestawy z ekranem są droższe. Coraz większą popularnością cieszą się modele z ekranem dotykowym.
 • Zasilanie Większość zestawów samochodowych dostarczana jest z bateriami lub akumulatorami. Trzeba je regularnie ładować. Warto sprawdzić, jak długo wytrzymują baterie.
 • Liczba obsługiwanych telefonów. Osoby, które mają dwa telefony, jeden służbowy, a drugi do użytku osobistego, powinny wybrać taki zestaw, który pozwoli im na jednoczesną komunikację z obydwoma telefonami.
 • Dodatkowe funkcje - Nowoczesne zestawy głośnomówiące oferują szereg dodatkowych funkcji. Należą do nich m.in. redukcja szumów oraz automatyczna aktywacja po wejściu do pojazdu. Dzięki temu nie trzeba będzie za każdym razem ręcznie włączać zestawu.

Czy warto kupić zestaw głośnomówiący?

Wiele osób korzysta z telefonów podczas jazdy samochodem. Prowadzenie samochodu ze słuchawką w uchu podczas jazdy jest nielegalne i niebezpieczne. Za takie wykroczenie można zostać ukaranym mandatem i otrzymać pięć punktów karnych. Zestawy głośnomówiące zostały stworzone z myślą o osobach, które z racji wykonywanego zawodu lub osobistych preferencji, zawsze rozmawiają przez telefon podczas jazdy.

Zestawy głośnomówiące to najprostszy i najwygodniejszy sposób na rozmowę podczas jazdy. Są to niewielkie urządzenia, które automatycznie łączą się ze smartfonami za pomocą Bluetooth. Klips montuje się na osłonie przeciwsłonecznej lub na kokpicie. Urządzenia te są łatwe w montażu i użytkowaniu. Nowoczesne modele włączają się automatycznie, gdy kierowca wchodzi do samochodu i wyłączają się automatycznie, gdy z niego wychodzi. Takie rozwiązanie jest idealne dla kierowców zawodowych.

Popularni producenci zestawów głośnomówiących

 • Jabra
 • Xbltiz
 • Papuga

Sklepy z zestawami głośnomówiącymi, o których warto wspomnieć

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle