Zraszacz ogrodowy może służyć do podlewania ogrodu. Za jego pomocą można zautomatyzować podlewanie kwiatów, trawy i krzewów. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i dużej ilości energii. Zraszacz ogrodowy można również dostosować do aktualnych warunków klimatycznych i temperaturowych. Można też wziąć pod uwagę wymagania wodne konkretnych gatunków roślin.

Ranking zraszaczy ogrodowych

Warto poświęcić czas na zastanowienie się, jaki zraszacz ogrodowy zakupić wraz ze zbliżającą się cieplejszą pogodą. Jest to sprzęt, który sprawdzi się w każdej wielkości ogrodzie. Dzięki niemu można bez większego wysiłku pielęgnować roślinność. Ten obszerny ranking zraszaczy ogrodowych pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

  1. Gardena Comfort AquaContour automatyczny zraszacz ogrodowy

    Ten wysokiej klasy zraszacz ogrodowy jest idealny do powierzchni do 350m2. Pierścienie regulacyjne pozwalają ustawić kąt nawadniania dla konkretnego obszaru. Za pomocą sprzętu można również zaprogramować niezależnie dwa obszary nawadniania o różnych kształtach. Zraszacz może być umieszczony w każdym ogrodzie.

  2. Zraszacz wahadłowy Cellfast Opti Ideal

    Ten zraszacz ogrodowy jest bardzo przydatny i może być używany do podlewania upraw, trawników i ogrodów. Można podlewać rośliny o powierzchni do 320 metrów kwadratowych. Jest łatwy w użyciu i ma płynnie regulowany przepływ wody. Może pomieścić do 20 trwałych dysz (6 z nich jest konfigurowalnych). Można je włączać i wyłączać. Całość wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

  3. Gardena Sprinklersystem - zraszacz wynurzalny wahadłowy OS 140.

    Jest łatwy w obsłudze i może być stosowany do nawadniania prostokątnych obszarów o powierzchni do 140 m2. Jest to model wahadłowy, który idealnie nadaje się do małych i wąskich powierzchni. Jest łatwy w montażu. Posiada wbudowane urządzenie, które pozwala na podzielną instalację i jest odporne na szkodliwe działanie mrozu. Elastyczne tworzywo sztuczne pozwala na zastosowanie aż 16 dysz zraszających. Atutem zraszacza jest filtr o drobnych oczkach.

  4. Zraszacz ogrodowy oscylacyjny Bradas Compact - metalowe ramię.

    Ten wydajny zraszacz ogrodowy ma kompaktowe rozmiary. Jest to model oscylacyjny z 16 wysokiej jakości dyszami. Posiada solidne aluminiowe ramię i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pozwala na łatwą regulację zasięgu zraszania. Za pomocą igły można szybko oczyścić zabrudzone dysze. Urządzenie może zraszać do 324 metrów kwadratowych.

  5. Cellfast Professional Pulsujący Showerr Lux Ideal

    Wysokiej jakości, trwały metalowy zraszacz ogrodowy pulsacyjny. Cała konstrukcja wsparta jest na dodatkowych ramionach. Zaletą modelu jest możliwość regulacji obszaru zraszania od 20 do nawet 360 stopni. Model ten może zraszać powierzchnię do 530 metrów kwadratowych. Można również połączyć szeregowo dodatkowe zraszacze.

Jaki typ zraszacza ogrodowego kupić?

To oczywiste, że wysokiej jakości zraszacz ogrodowy może ułatwić pielęgnację trawnika lub ogrodu. Może również zaoszczędzić czas i energię. Który model powinieneś wybrać? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie zraszacza ogrodowego

  • Powierzchnia zraszania to obszar, na którym zraszacz ogrodowy regularnie wypuszcza wodę. Ten parametr jest bardzo ważny, ponieważ decyduje o tym, jak wydajny jest sprzęt i ile urządzeń trzeba zainstalować na danej przestrzeni. Do użytku domowego idealnie nadają się modele o zasięgu 20 metrów lub więcej. Większy zraszacz najlepiej sprawdzi się na większych działkach. Jednak większe zraszacze są droższe i wymagają więcej wody.
  • Wydajność Ten parametr określa zapotrzebowanie na wodę dla danego ciśnienia. Klasyczne zraszacze domowe wymagają 10-13 litrów na godzinę przy ciśnieniu 2 barów. Zapotrzebowanie na wodę będzie większe, jeśli ciśnienie będzie wyższe. Na wydajność zraszacza wpływa również liczba dysz. Choć nie musi być ich dużo, warto zainwestować w modele z dodatkowymi dyszami wylotowymi. Dzięki temu można efektywniej skonfigurować nawadnianie.
  • Materiał Jakość wykonania jest bardzo ważna. Zraszacze zazwyczaj wykonywane są z plastiku, który jest materiałem trwałym i tanim. ABS jest również odporny na działanie żywiołów. Czasami stosuje się droższą stal. Musi być ona zabezpieczona przed korozją.
  • Zraszacze typu prostego mogą być sterowane ręcznie przez człowieka. Są tanie i mogą być podłączone do węża ogrodowego jako nakładka. Są idealne do małych ogrodów, ponieważ mają bardzo krótki zasięg. Strumień wody płynie tylko w jedną stronę. Zraszacze pulsacyjne wyposażone są w obrotową głowicę i dyszę. Są bardzo uniwersalne. Najlepiej sprawdzają się w średniej wielkości ogrodach. Urządzenia wahadłowe występują z prętem i dyszami wylotowymi. Mogą pokryć duży obszar. Wiele obszarów może być opryskiwanych jednocześnie przez modele obrotowe. Urządzenie emergentne jest częścią zautomatyzowanego systemu nawadniania trawnika. Wyłaniają się one z ziemi w określonym czasie i podlewają dany obszar.

Czy warto kupić zraszacz ogrodowy.

Zraszacze ogrodowe rozpylają wodę pod określonym kątem i ciśnieniem. Skutecznie podlewają, ale nie szkodzą kwiatom, trawie i innej roślinności. Zraszacze mogą być wykorzystywane do wielu upraw. Wykonane są z tworzywa sztucznego, które jest odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Są doskonałym rozwiązaniem dla wielu ogrodów.

Większość zraszaczy ogrodowych dostępnych na rynku można regulować, aby dostosować ich ustawienia. Można je dopasować do każdego miejsca. Fabryczne ustawienie ma zakres roboczy 25 stopni, ale można to łatwo zmienić. Zraszacz, który obejmuje całą posesję powinien mieć zasięg 360 stopni. Zraszacze w narożnikach działki powinny być ustawione pod kątem 90 stopni. Jest to spowodowane tym, że rośliny nie mogą być nadmiernie podlewane.

Popularni producenci zraszaczy ogrodowych

  • Gardena
  • Cellfast
  • Bradas

Godne uwagi sklepy

  • Allegro
  • Media Expert
  • Media Markt
  • RTV Euro AGD
  • Empik
  • Avans
  • OleOle

Podsumowanie rankingu zraszaczy ogrodowych

Zraszacze ogrodowe mogą być bardzo przydatne i sprawdzają się w wielu ogrodach. Można je również łatwo zainstalować na niewielkiej powierzchni działki. Wszystkie rośliny wymagają odpowiedniego podlewania. Na rynku dostępnych jest wiele zraszaczy ogrodowych. Istnieją dwie opcje zraszaczy ogrodowych: ręczne lub automatyczne. Automatyczne systemy nawadniania oferują wyjątkową opcję. Sprawdź nasz kompleksowy ranking zraszaczy ogrodowych.