(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Kabel sieciowy Ethernet to kabel, który pozwala wielu urządzeniom komunikować się za pomocą wspólnego języka sieciowego. Kabel ten jest używany w biurach, przemyśle i domach prywatnych. Ethernet jest rozwiązaniem sieci LAN, które pozwala urządzeniom różnych typów komunikować się za pomocą protokołu - specyficznego języka sieciowego. W ten sposób komputery i laptopy łączą się z Internetem. Korzystają też z tych samych programów.

Ranking najlepszych kabli sieciowych RJ45 Ethernet.

Chociaż technologia LAN może być używana z kablami sieciowymi, nie jest to jedyna opcja. Chociaż WiFi jest opcją, internet kablowy jest często lepszy. Jaki kabel sieciowy Ethernet powinienem kupić? To pytanie może być mylące dla laików. Postanowiliśmy sporządzić kompleksowy ranking kabla sieciowego Ethernet. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 1. Lan Ethernet Network Cable Rj45 Ugreen Sp Cat.7 Flat 3M (11262)

  Wysokiej jakości kabel sieciowy wyposażony w pozłacane wtyczki. Jest kompatybilny ze starszymi standardami i reprezentuje Cat7. Został wykonany z czystej miedzi. Pokryty jest elastycznym, wytrzymałym płaszczem z PVC. Posiada nowoczesny i estetyczny wygląd. Można go wykorzystać do podłączenia laptopa do routera, switcha lub modemu. Jest kompatybilny z urządzeniami, które posiadają gniazda RJ45.

 2. Hama Cat6A s/Ftp 10 Gbit/s kabel sieciowy 5m (200682)

  Podwójne ekranowanie na warstwie osłonowej zmniejsza zakłócenia elektromagnetyczne. Wąska wtyczka może być używana zarówno z urządzeniami płaskimi jak i przenośnymi. Kabel jest niepodatny na uszkodzenia mechaniczne i niepodatny na przypadkowe zerwanie. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wysoką jakość transmisji.

 3. UGREEN CAT 8 ETHERNET NETWORK CABLE RJ4 S/FTP 3M BLACK (021543)

  Kabel Ethernetowy z pozłacanymi złączami. Jest kompatybilny ze starszymi standardami, ale także wykorzystuje standard Cst8. Produkt posiada elastyczny, giętki płaszcz z PVC z zatrzaskową osłoną, która zapobiega wyrywaniu się wtyczek. Kabel ten pozwala na podłączenie do komputera lub laptopa do modemu, routera, huba, przełącznika.

 4. Hama Cat5E U/Utp 1 Gbit/s 5m kabel sieciowy, Bin (200911)

  Ten wysokiej jakości kabel sieciowy umożliwia podłączenie komputera stacjonarnego, laptopa lub konsoli do gier do routera lub gniazdka ściennego. Zewnętrzna powłoka wykonana jest z materiału PVC i posiada mocną osłonę dla skręconych par. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zakłóceń.

 5. Lan Ethernet Network Cable Rj45 Ugreen Utp Category.6 Flat 10M (5178)

  Ten kabel sieciowy posiada pozłacane wtyczki i jest bardzo popularny na rynkach. Standard Cat6, ale kompatybilność wsteczna ze starszymi standardami. Jest to typ UTD ze skręconymi parami, idealny do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Płaszcz wykonany jest z trwałego tworzywa PVC, jest elastyczny, mocny. Wtyczki są chronione przed uszkodzeniem przez zatrzaskową osłonę.

 6. Lanberg RJ45/RJ45 kat.5e kabel Ethernetowy żółty, 0,5m (PCU5-10CC0050-Y).

  Wysokiej jakości kabel Ethernetowy w intensywnych żółtych kolorach. Należy do kategorii 5e UTP. Mierzy 0,5 m długości. Izolacja zewnętrzna tej obudowy została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego PVC. Kabel ten umożliwia połączenie laptopa lub komputera stacjonarnego ze switchem (modemem, routerem, hubem) itp.

Jaki kabel sieciowy RJ45 Ethernet powinienem kupić?

Kabel sieciowy RJ45 Ethernet jest wymagany w niemal wszystkich biurach i domach. Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez internetu. Jaki produkt warto kupić i na co zwrócić uwagę?

 • Długość - Jeśli router znajduje się w pobliżu, kabel nie musi być zbyt długi. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Istnieją kable, które osiągają znaczną długość, np. 20 metrów.
 • Kategoria - Zupełną podstawą jest 5e. Jednak kable 6 lub 6A zapewniają szybsze połączenie. Im wyższa kategoria, tym lepsza transmisja danych jest możliwa i może odbywać się na większą odległość. Kategoria 6 jest najlepszym wyborem dla kabla światłowodowego. Przyszłość to kable 6A.
 • Ekranowanie - Kabel może posiadać pewne zabezpieczenie w postaci ekranu, czy to ekranowanego czy foliowanego. Nieekranowany kabel UTP jest wykonany ze skręconych par. Kable te są przyjazne dla pomieszczeń i najbardziej ekonomiczne. Kable FTP foliowane są chronione przed zakłóceniami elektromagnetycznymi poprzez uziemienie ekranem foliowym. Zapewniają one duże bezpieczeństwo. Stosowane są jednak w przemyśle, ponieważ są w pełni ekranowane SSTP.
 • Kolor - choć jest to element drugorzędny, kable sieciowe mogą być produkowane w szerokiej gamie kolorów. Znalezienie produktu pasującego do wnętrza nie powinno być trudne. Dobrze dobrany kabel jest niemal niewidoczny.
 • Terminacje - Każde złącze RJ45 posiada dwie terminacje. To właśnie tutaj można rozróżnić kable RJ45 typu A i RJ45 typu B. Kable proste to takie, które mają dwa końce dokładnie tego samego typu. Są one najczęściej spotykane i szeroko stosowane. Kable krosowe (patchcordy) mają jeden koniec z każdej strony i jeden z drugiej. Kable te są przydatne do łączenia ze sobą dwóch komputerów.

Czy warto wydać pieniądze na wysokiej jakości kabel RJ45?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Należy zdawać sobie sprawę, że działanie sieci w dużej mierze zależy od jakości jej okablowania. Ponieważ pozwala on uzyskać jak najwięcej z połączenia internetowego, kabel sieciowy ma kluczowe znaczenie. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego kabla sieciowego RJ45 Ethernet dla Ciebie.

Kabel internetowy RJ45, skrętka używana do podłączenia różnych urządzeń, takich jak router, konsola do gier lub komputer stacjonarny do Internetu. Przesyła on informacje pomiędzy dwoma urządzeniami. Kabel LAN jest innym typem kabla niż kabel telefoniczny, który łączy się z Internetem. Oba łącza mają różne zakończenia i wewnętrzną budowę. Kable telefoniczne mają zakończenia RJ11, natomiast kable sieciowe mają zakończenie RJ45. Dodatkowo kable ethernetowe mogą być wykorzystywane do szybkiej transmisji danych. Pod tym względem przewyższają one kable telefoniczne.

Wybór odpowiedniego kabla ethernetowego jest ważniejszy niż ludzie zdają sobie sprawę. Aby zapewnić niezawodne i wydajne połączenie internetowe w domu, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników.

Popularni producenci kabli sieciowych

 • Hama
 • Ugreen

Podsumowanie rankingu kabli sieciowych RJ45 Ethernet

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez internetu. Jednak, aby było to możliwe, należy posiadać odpowiedni sprzęt. Jednym z przykładów są kable sieciowe ehthernet RJ45. Trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonujący Internet. Jak nie popełnić błędu? Mamy nadzieję, że nasz obszerny ranking kabli sieciowych Ethernet okaże się dla Państwa pomocny. Zapraszamy teraz do zapoznania się z poniższym zestawieniem.