Opony całoroczne klasy premium zrównoważą parametry potrzebne do utrzymania trakcji przez cały rok. Odpowiedni model można wybrać w sklepie internetowym oferującym opony całoroczne - https://www.sklepopon.com/opony/caloroczne. Ranking opon całorocznych klasy premium przedstawia modele, które otrzymały najwyższe noty w niezależnych testach opon.

1. Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2, opona całoroczna, otrzymała najwyższe noty za osiągi na śniegu w niezależnych testach opon. Ząbkowane krawędzie bieżnika są w stanie wgryźć się w warstwę śniegu dzięki technologii P-edge. Zapewnia to wysoką przyczepność w warunkach zimowych. Technologia V-Ramp pozwala bieżnikowi przylegać do asfaltu szeroką powierzchnią. Zwiększa to przyczepność na suchym asfalcie. Kierunkowy wzór bieżnika w kształcie litery V pozwala oponie skutecznie odprowadzać wodę na mokrych drogach i zachować bezpieczeństwo.

2 Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Premium oferuje zrównoważone osiągi w każdych warunkach. Bloki w środkowej części bieżnika mają zazębiające się lamele ze zwiększonym otworem zapewniającym przyczepność zimą. Sztywność samych bloków przekłada się na wysoką stabilność na suchej nawierzchni. Rowki bieżnika w tym modelu zaprojektowano tak, by dostosowywały się do poziomu zużycia. Zapewnia to bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji.

3 Continental AllSeasonContact

Model Continental AllSeasonContact 2 premium to model wielosezonowy, w którym zastosowano bieżnik w kształcie litery "V" z klockami "C" pośrodku. Takie rozwiązanie pozwala modelowi skutecznie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. Kształt klocków poprawia także precyzję prowadzenia. Model ten jest wykonany ze specjalnej gumy "Chili", która zawiera plastyfikatory tłumiące. Opony są elastyczne zarówno latem, jak i zimą. Zapewniają również wysoki poziom komfortu jazdy.

Pirelli Cinturato SF2 All Season

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Opony wielosezonowe Pirelli Cinturato SF2 wykorzystują specjalnie zaprojektowane lamele 3D, które są dopasowane pod względem głębokości i długości w celu ochrony przed poślizgiem w warunkach zimowych. Centralna strefa bieżnika ma zygzakowaty rowek i połączone ze sobą bloki, które pomagają przecinać warstwy wody i poprawiają bezpieczeństwo na mokrych ulicach. Mieszanka gumy zastosowana w tym modelu ma adaptacyjne komponenty, które dostosowują się do zmieniających się warunków pogodowych przez cały rok.

5 Bridgestone Turanza All Season 6

Bridgestone Turanza 6 All Season to model premium na wszystkie pory roku, który wykorzystuje technologię Enliten. Pomaga ona zapewnić przyczepność i prowadzenie przez cały rok. Otwarta konstrukcja w środkowej strefie bieżnika umożliwia skuteczne odprowadzanie wody podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Szerokie bloki bieżnika z długimi lamelami są również skuteczne w utrzymywaniu skuteczności hamowania na gorącym asfalcie latem lub na zaśnieżonych drogach zimą.

Jakie są najlepsze opony całoroczne klasy premium?

Wybierając opony całoroczne klasy premium, oczekujemy bezpiecznej jazdy przez cały rok i dobrych osiągów w każdych warunkach. Aby to osiągnąć, opony muszą być dobrze dopasowane do naszego pojazdu. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie opon całorocznych premium?

  • Rozmiar - właściwy rozmiar opony jest niezbędny do prawidłowego montażu w naszym samochodzie.
  • Indeks prędkości i nośności: Są to dwa najważniejsze parametry opon. Określają one prędkość i masę pojazdu, dla których opony są przeznaczone.
  • Wzmocnienia: Niektóre samochody, zwłaszcza SUV-y i większe modele, wymagają wzmocnionych opon. Jeśli producent pojazdu określił, że wymagane są wzmocnione opony z oznaczeniem XL, ważne jest, aby postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Czy zakup nowych opon wielosezonowych klasy premium ma sens?

Modele premium są warte dodatkowych pieniędzy przy wyborze opon całorocznych. Są one bardziej wyrafinowane niż modele niższych klas. Mogą zatem zapewnić bardziej zrównoważone osiągi w różnych warunkach, które występują w różnych porach roku. (function())();