Pasta polerska znana jest również jako pasta ścierna. Jest to połączenie drobnych materiałów ściernych i środków wiążących. Jest to środek, który może być stosowany w każdej sytuacji. Może być stosowany do odnawiania lakieru lub do usuwania rys o różnej głębokości. Pasty od dawna znane są jako regeneratory lakieru. Dzięki nim można faktycznie usunąć drobne uszkodzenia karoserii samochodu i sprawić, że znów będzie on atrakcyjny wizualnie.

Ranking past polerskich

Każdemu może zdarzyć się zarysowanie samochodu. Brelok do kluczy lub małe kamyki mogą zrobić drobną rysę. Aby usunąć drobne rysy czy zadrapania, nie trzeba malować samochodu. Aby naprawdę odnowić lakier swojego samochodu, jaką pastę polerską należy zakupić? Możesz skorzystać z naszego rankingu past polerskich, który pomoże Ci wybrać tę najlepszą. Uwzględniliśmy w nim tylko najbardziej cenione produkty na rynku.

 1. Sonax ProfiLine 05-05 One-Step pasta polerska 250ml.

  Ta pasta polerska jest wysokiej klasy i przeznaczona do stosowania w maszynach Dual Action. Zawiera unikalną substancję ścierną. Jest to pasta bardzo ścierna, ale pozostawia doskonałe wykończenie lakieru samochodowego dzięki odpowiednim cząsteczkom polerującym. Produkt ten może być stosowany do szlifowania uszkodzonej lub porysowanej warstwy lakieru samochodowego. Przywraca powierzchni blask i usuwa zmatowienia.

 2. Menzerna Power Finish PF2500 pasta polerska 250ml.

  Pasta polerska o umiarkowanej mocy i skutecznie usuwająca defekty lakieru. Można nią usunąć szlif do 2500 granulacji i nie zawiera silikonu. Zmniejsza pylenie podczas polerowania maszynowego. Produkt przeznaczony jest do stosowania z piankowymi padami polerskimi. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy użyć specjalnej pasty wykończeniowej tego samego producenta. Pasta może być stosowana zarówno ręcznie jak i maszynowo.

 3. Farecla Pasta polerska G3 250g

  Pasta polerska o średniej ścieralności, która jest skuteczna do polerowania karoserii samochodowych. Może usunąć zarysowania powstałe w wyniku użytkowania pojazdu. Może również usunąć smugi z lakieru oraz efekt skórki pomarańczowej. Produkt należy nakładać za pomocą gąbki lub szmatki polerskiej. Nie zawiera silikonu i jest łatwy w użyciu. Jest kompatybilny zarówno ze starszymi, jak i nowymi powierzchniami lakierniczymi.

 4. K2 Q1 Luster Polishing Paste - Strong Abrasive 200g

  Ta mocna pasta polerska jest idealna do polerowania lakieru i innych powierzchni. Może również usunąć duże zarysowania. Może wyeliminować różne defekty lakieru. Nie wytwarza zbyt dużo ciepła podczas pracy, więc nie przegrzewa powierzchni. Może być stosowany z twardymi plamami. Aby zweryfikować stan przedmiotu po uszyciu, można również użyć specjalnego preparatu do usuwania lakieru.

 5. K2 Chrome - Pasta polerska do felg chromowanych Chrome - 120g.

  Pasta przeznaczona jest do czyszczenia, polerowania i nabłyszczania chromu. Pasta przywraca powierzchni połysk i blask. Nadaje się do aluminium i nielakierowanych powierzchni metali szlachetnych i ozdobnych. Dzięki delikatnemu ścierniwu usuwa rysy, brud drogowy, zmatowienia i rdzę. Tworzy na powierzchni metalu warstwę ochronną, która odpycha brud i wodę. Dzięki temu chroni powierzchnię przed utlenianiem lub korozją. Pasta ta może być nakładana ręcznie lub maszynowo. Jest łatwa w użyciu.

Jaką pastę polerską do samochodu kupić?

Pasta polerska to produkt, który można wykorzystać do odnowienia i nabłyszczenia lakieru samochodowego. Zyskuje on coraz większą popularność. Jaką pastę polerską kupić?

 • Abrazja Co wydajne - pasty polerskie można podzielić ze względu na rodzaj i stopień ziarna polerskiego. Pasty polerskie agresywne mają niezwykle wysoki wskaźnik ścieralności. Pasty te służą do usuwania głębokich rys i dużych powierzchni. Pasty uniwersalne mają niższy wskaźnik ścieralności. Używane są przede wszystkim do polerowania po usunięciu rys. Poradzą sobie również z mniejszymi zarysowaniami. Mogą być również stosowane do przygotowania lakieru do dalszego polerowania. Pasty polerskie wykończeniowe mogą być stosowane do prac wykończeniowych. Nie usuwają one niedoskonałości, ale nadają im połysk.
 • Wielkość ziaren polerskich - gruboziarniste nadają się do usuwania głębokich rys, mogą być również stosowane do usuwania najtrudniejszych defektów z lakieru samochodowego. Pasty te mogą pozostawić po sobie matową powłokę i okrągłe zarysowania. Wymaga to zastosowania innego produktu. Umiarkowany materiał ścierny może być również skuteczny i pozostawia lepsze wykończenie. Drobne materiały ścierne, wręcz przeciwnie, są produktem wykończeniowym, który usuwa tylko drobne rysy lub hologramy. Nadaje on lakierowi samochodu błyszczące wykończenie. Ten materiał ścierny jest używany w ostatnim etapie polerowania. Używa się go również do szybkiego odświeżenia lakieru.
 • Jest to ważny element. Pasty wykańczające lub uniwersalne mogą być stosowane do leczenia drobnych zarysowań w nowych lakierach. Pasty o większej sile ścierania służą jedynie do usuwania dużych rys i mogą być stosowane do starszych, bardziej zniszczonych lakierów. Następnie należy wypolerować powierzchnię za pomocą pasty wykańczającej.
 • Czas oczekiwania na wykończenie - Najszybciej działają pasty wykończeniowe i uniwersalne. Inne produkty mogą wymagać dodatkowego czasu.

Czy warto wydać pieniądze na pastę polerską do samochodu?

Każdy kierowca chciałby codziennie jeździć pięknym, zadbanym samochodem. Niestety, kilkuletnie samochody posiadają wiele niedoskonałości spowodowanych warunkami drogowymi i innymi czynnikami środowiskowymi. Błędy w myciu samochodu również mogą powodować zarysowania. Sytuację tę można łatwo rozwiązać, kupując profesjonalnej jakości pastę polerską.

Przy wyborze pasty polerskiej należy wziąć pod uwagę swoje aktualne umiejętności i potrzeby. Wszystko zależy od stanu powłoki lakierniczej i pożądanego efektu, który próbujesz osiągnąć. Niektóre pasty polerskie mogą posłużyć do szybkiego odświeżenia samochodu, inne natomiast przeznaczone są do dokładniejszej renowacji lakieru. Bardzo popularne są również pasty AIO, które łączą w sobie wiele funkcji. Stanowią one świetne rozwiązanie.

Popularni producenci past polerskich

 • Sonax
 • K2

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu past polerskich

Pasty polerskie to produkt, który coraz częściej wykorzystywany jest w branży motoryzacyjnej. Za ich pomocą można szybko i tanio odświeżyć lakier samochodowy. Możesz odnowić swój pojazd, nawet jeśli jest on starszy niż kilka lat. Masz możliwość wyboru materiałów ściernych gruboziarnistych, uniwersalnych lub drobnoziarnistych. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich osobistych preferencji. Nasz ranking past polerskich obejmuje te, które są najpopularniejsze na rynku i zostały docenione przez internautów. Są cenione za swoją skuteczność, oraz wysoką jakość.