HDMI to kabel odpowiedzialny za przesyłanie multimediów w wysokiej jakości. Pozwala na jednoczesną transmisję dźwięku i obrazu. Jest to kabel wszechstronny. Kabel ten pozwala na połączenie telewizora lub monitora z konsolą do gier lub komputerem. Praktycznie wszystkie urządzenia multimedialne posiadają przynajmniej jeden port HDMI.

Ranking kabli HDMI

 1. Unitek HDMI 2.0 - Kabel HDMI 1,5m (C137W).
  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości kabel HDMI o długości 1.5m w kolorze czarnym. Kabel HDMI 2.1 został zaprojektowany w standardzie HDMI 2.1, który zapewnia jasny, ostry i wyraźny obraz w rozdzielczościach 8K i 4-K. Wiązka kabla wykonana jest z czystej miedzi. W celu wyeliminowania zakłóceń zastosowano wielowarstwowe ekranowanie. Aluminiowe zakończenia mają błyszczące wykończenie. Ten kabel HDMI jest przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników.
 2. Hama HDMI 8K 2m (00122186)

  Sprawdź najniższą cenę
  Ten kabel HDMI jest atrakcyjny wizualnie i zapewnia filmy w wysokiej rozdzielczości 8K. Dynamiczny standard HDR w tym przypadku pozwala na renderowanie każdego obrazu z jego maksymalnymi wartościami pod względem ostrości, jasności i głębi. Długość kabla wynosi 2 metry.
 3. Unitek Kabel HDMI 2.0 2m Lux (Y-C138RGY)

  Sprawdź najniższą cenę
  Ten kabel HDMI jest wykonany w technologii HDMI 2.0 i zapewnia wyraźny, jasny i ostry obraz Ultra HD. Jest kompatybilny z 3D IMAX i może wyświetlać obraz w formacie 21:9. Produkt oferuje do 32 kanałów dźwięku stereo 7.1 i częstotliwość próbkowania 1536 kHz. Dzięki temu dźwięk jest czysty i głęboki. Wiązki kabli składają się z czystej miedzi. Styki pokryte są 24-karatowym złotem. Kabel jest również pokryty nylonowym oplotem. Końcówki wykonano z wytrzymałego stopu cynku.
 4. Kabel Hama HDMI-HDMI 3m (00011965)

  Sprawdź najniższą cenę
  Wysokiej jakości kabel HDMI o długości 3m z pozłacanym złączem. Nadaje się do połączeń FullHD. Niska rezystancja zapewnia dobry kontakt ze złączem i poprawia transmisję sygnału. Kabel jest w kolorze czarnym. Nadaje się do HDTV i telewizorów wszystkich typów. Szerokość pasma wynosi około 340 MHz.
 5. Kabel Logilink Ultra HD HDMI 2.0, 4Kx2Kx3D, 3D, kabel Ethernet, 1m

  Sprawdź najniższą cenę.
  Kabel HDMI z kablem Ethernet, który przesyła dane i dźwięk. Obsługuje rozdzielczości do 4096x2160 60 Hz, a także Ultra HD i 4K x 2K. Złącza są również pozłacane. Poprawiają one transmisję sygnału i zapewniają optymalny kontakt. Kabel objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Jaki kabel HDMI powinienem kupić?

Kabel HDMI można znaleźć w prawie każdym mieszkaniu lub domu. Kabel HDMI jest niezbędny dla każdego, kto posiada nowszy telewizor, laptop lub komputer stacjonarny. Który kabel HDMI będzie najlepszy? Co należy wziąć pod uwagę w tym przypadku?

 • Standard jest podstawową kwestią w przypadku kabli HDMI. Przez lata technologia HDMI ewoluowała. Pojawiały się więc kolejne generacje tego interfejsu. Każda kolejna generacja miała nieco inne parametry transmisji. Obecnie najpopularniejszy jest standard HDMI 2.0 z 2013 roku. Obsługuje on wideo UHD przy częstotliwości 60 Hz. Ma przepustowość do 19 Gb/s i obsługuje format 21:9 oraz 32 kanały audio. Jest kompatybilny z telewizorami 4K. HDMI 2.0a został wydany w 2015 roku, a HDMI 2.0b w 2016 roku Standardy te są używane do obsługi HDR. Standard HDMI 2.1 z 2017 roku obsługuje 8K UHD z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez kable jest często określona na etykietach kabli. Standard HDMI jest najbardziej podstawowy i obsługuje rozdzielczości HD i Full HD. Istnieje również standard HDMI z Ethernetem, który wykorzystuje kanał sieciowy oprócz standardu HDMI. HDMI High Speed to najlepszy wybór do obsługi 3D. Jest to również kabel 4K. Jest również dostępny w wersji zawierającej Ethernet.
 • Długość jest ważnym parametrem. Przed zakupem należy sprawdzić odległość między urządzeniami. Lepiej kupić nieco dłuższy kabel niż zbyt krótki. Nie należy jednak przesadzać. Zbyt krótki kabel nie będzie wyglądał dobrze. Eksperci zalecają, aby kable HDMI nie przekraczały 15 metrów. W razie potrzeby stosuje się generatory sygnału, aby utrzymać jakość połączenia.
 • Jakość wykonania - ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania kabla HDMI. Od tego zależy stabilność działania kabla i jego zdolność do przesyłania danych. Zalecane są modele z pozłacanymi wtyczkami. Sprawdź materiał, z którego wykonany jest kabel. Miedź i aluminium to tańsze materiały na kable. Miedź i stal lub beztlenowe kable wykonane wyłącznie z miedzi są lepsze.

Czy warto kupić wysokiej jakości kabel HDMI?

Kabel HDMI jest ważnym komponentem, ale często jest pomijany. Istnieje dobry powód dla szerokiego zakresu cen na rynku. Kable niskiej jakości nie zapewniają stabilnego połączenia. Kable HDMI są podatne na zakłócenia zewnętrzne, podobnie jak każdy inny kabel. Kabel, który nie jest odpowiednio ekranowany, może powodować zanikanie obrazu lub dźwięku, a nawet pojawianie się różnych artefaktów. Może również powodować problemy podczas przełączania na wysoką rozdzielczość.

W rzeczywistości najlepsze są tylko kable HDMI o wysokiej przewodności wykonane z miedzi beztlenowej. Kable aluminiowe są nieco gorsze. Chociaż są tańsze, nie zdają egzaminu, jeśli chodzi o wysokiej jakości sprzęt kina domowego. Rozwiązaniem pośrednim jest kabel stalowo-miedziany.

Popularni producenci kabli HDMI

 • Unitek
 • Hama
 • Logilink

Warto wspomnieć o sklepach sprzedających waporyzatory

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle