(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Radio internetowe to odbiornik radiowy umożliwiający słuchanie i odtwarzanie audycji radiowych przez Internet. Zazwyczaj jest to urządzenie elektroniczne z wbudowanym Wi-Fi lub możliwością połączenia z Internetem. Posiada głośniki lub wyjście audio do słuchania radia internetowego. Urządzenia te umożliwiają użytkownikom słuchanie różnych stacji radiowych, a także treści audio w Internecie. Ten typ urządzenia może być obsługiwany przez słuchacza za pomocą pilota, panelu sterowania lub aplikacji mobilnej.

Najlepsze radio internetowe - ranking

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o to, jakie radio internetowe kupić. Opcji na tym rynku jest więcej, niż większość osób zdaje sobie z tego sprawę. W ten sposób powstał nasz kompleksowy ranking radia internetowego. Prezentujemy w nim najciekawsze urządzenia tego typu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

 1. Radio internetowe DAB+ FM Teufel 3sixty

  Wysokiej klasy sprzęt łączący tradycyjny design radia z nowoczesnymi technologiami. Można nim sterować za pomocą aplikacji, pilota lub komend głosowych. Posiada wiele źródeł dźwięku, w tym radio internetowe DAB+, Amazon Music, Spotify i DAB+. Technologia Teufel Dynamore (r) zapewnia dźwięk 360 stopni. Wysokowydajne głośniki z subwooferem i głośnikiem wysokotonowym, a także bass reflex, zapewniają mocny, czysty dźwięk.

 2. Radio internetowe Philips TAR8805/10 DAB+FM.

  Nowoczesne radia oferują dostęp do wielu pasm radiowych, w tym cyfrowego DAB+, FM i radia internetowego. Urządzenie jest zasilane z sieci i zapewnia dźwięk stereo. Umożliwia słuchanie tysięcy stacji radiowych z całego świata za pośrednictwem radia internetowego. Cyfrowy tuner zapewnia krystalicznie czysty dźwięk. Urządzenie umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki przez Bluetooth i Spotify Connect.

 3. Radio internetowe Grundig DTR 7000

  Funkcjonalne urządzenie typu "wszystko w jednym". Zintegrowany, skierowany w dół głośnik niskotonowy i 32 W całkowitej mocy wyjściowej RMS zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Rdio posiada szereg opcji łączności, w tym strumieniowanie Bluetooth, odtwarzacz CD, port USB (do ładowania smartfonów i odtwarzania muzyki) oraz radio DAB+ i FM. Może przechowywać 40 stacji radiowych FM i DAB+. Spotify Connect umożliwia sterowanie muzyką bezpośrednio z aplikacji.

 4. Grundig DTR 6000 AM, DAB+, FM, radio internetowe

  To urządzenie jest bardzo wszechstronne i oferuje różnorodną rozrywkę. Może odbierać stacje radiowe FM, radio internetowe i cyfrowe DAB+, co pozwala słuchać ulubionych programów niemal bez końca. Można również przesyłać strumieniowo dźwięk Bluetooth z urządzenia mobilnego. Radio posiada kolorowy wyświetlacz, który ułatwia jego obsługę oraz system głośników 2.1, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

 5. Radio internetowe Medion MD44100

  System audio o doskonałej jakości dźwięku. Moc 80 W RMS. Obsługuje radio internetowe, stereo DAB+ i radio PLL FM z pamięcią 40 stacji. Odbiera ponad 25 000 stacji radia internetowego i cyfrowego z technologią DAB+. Posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 2,8 cala, który można przyciemnić do czterech poziomów. System obsługuje Amazon Music, Spotify Connect, pliki z pamięci USB i DLNA. Może odtwarzać płyty CD, CDMP3 i pamięci flash USB.

 6. Radio internetowe Camry

  To nowoczesne urządzenie oferuje dostęp do ponad 20 000 stacji radiowych na całym świecie za pośrednictwem WiFi. Jest łatwe w obsłudze i ma prostą konfigurację (WPS) z radiem DAB i Internetem. Urządzenie umożliwia otrzymywanie powiadomień pogodowych i sprawdzanie prognozy pogody. W zestawie znajduje się gniazdo słuchawkowe do prywatnego słuchania muzyki, a wejście AUX umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku.

 7. Opticum TON6 sieć FM, radio internetowe.

  Urządzenie z wieloma funkcjami. Obejmuje odtwarzanie radia FM w zakresie od 87,5 do 108 MHz, RDS, dostęp do stacji pogodowej na dziś i jutro oraz zegar z funkcjami uśpienia, alarmu i timera. Urządzenie wyposażone jest w czytelny kolorowy wyświetlacz TFT, który umożliwia łatwy dostęp do menu i ogromnej liczby stacji radiowych dostępnych w sieci. Wbudowane Wi-Fi pozwala na słuchanie stacji radiowych w sieci z dowolnego miejsca, o ile jest ono połączone z bezprzewodowym Internetem.

Jaki typ radia internetowego powinienem kupić?

Radia internetowe to bardzo ciekawe urządzenia, które w Polsce wciąż są niedoceniane. Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Jaki sprzęt wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie radia internetowego?

 • Funkcjonalność - upewnij się, że radio posiada pożądane przez Ciebie funkcje. Wymienia się tu np. odtwarzanie radia internetowego, radia FM, dostęp do podcastów, odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych i przeglądanie tematycznych stacji radiowych.
 • Jakość dźwięku jest bardzo ważna. Wybieraj radia internetowe, które mają czysty dźwięk i pozwalają na dostosowanie ustawień dźwięku do Twoich preferencji.
 • Sprawdź opcje łączności radia. Czy obsługuje ono WiFi i Bluetooth? Umożliwia to łatwe łączenie się z Internetem i odtwarzanie muzyki na urządzeniu mobilnym.
 • Obsługiwane usługi - subskrybenci niektórych usług streamingowych muszą upewnić się, że wybrane radio obsługuje te usługi. Niektóre radia integrują się ze Spotify, Tidal i Apple Music.
 • Ekran powinien być łatwy w obsłudze i czytelny. Jest to główny czynnik wpływający na komfort korzystania z dowolnego urządzenia. Niektóre radia internetowe są kontrolowane przez dedykowaną aplikację.
 • Radia internetowe oferują szereg dodatkowych funkcji. Do najpopularniejszych należą budzik, zegar oraz obsługa aplikacji mobilnych. Ich wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.
 • Rozmiar i wygląd radia zależeć będzie od miejsca, w którym zostanie ono umieszczone. Dostępne są zarówno mniejsze, przenośne radia internetowe, jak i większe, stacjonarne modele.
 • Ważne jest, aby znać dostępne opcje źródła zasilania. Czy radio jest zasilane z sieci? Czy ma opcję zasilania bateryjnego lub akumulatorowego?

Czy warto kupić radio internetowe?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Dzięki radiu internetowemu można słuchać tysięcy stacji na całym świecie. Możesz słuchać muzyki, audycji, wiadomości lub programów rozrywkowych z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Radio internetowe zapewnia dostęp do innych źródeł, takich jak podcasty i muzyka strumieniowa (np. Spotify), a także do własnych plików audio na komputerze lub telefonie komórkowym.

Internetowe stacje radiowe mają znacznie wyższą jakość dźwięku niż radio FM. Dostępna jest opcja DAB+ (Digital Audio Broadcasting), która zapewnia jakość dźwięku zbliżoną do CD. Dzięki funkcji Wi-Fi można słuchać radia internetowego bez konieczności łączenia się z siecią. Urządzenie można przenosić po całym domu lub biurze.

Niektóre radia internetowe oferują własne aplikacje mobilne, które ułatwiają sterowanie nimi i słuchanie ulubionej stacji radiowej ze smartfona. Trudno o lepsze rozwiązanie.

Popularni producenci radioodbiorników internetowych

 • Philips
 • Grundig

Podsumowanie rankingu radia internetowego

Radia internetowe to fascynujące urządzenia, o których wiele osób wciąż ma niewielką wiedzę. W praktyce radia internetowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych radioodbiorników. Zapewniają dostęp do wielu stacji radiowych na całym świecie. Zapewniają również dostęp np. do streamingu muzyki. Postanowiliśmy stworzyć powyższy ranking radioodbiorników internetowych. Wybraliśmy urządzenia, które internauci ocenili wysoko. Zapraszamy do lektury.