Letni płyn do spryskiwaczy to, jak sama nazwa wskazuje, płyn do spryskiwaczy samochodowych, który przeznaczony jest do użytku letniego. Płyny letnie wymagają mniejszej konserwacji niż płyny zimowe. Dzieje się tak dlatego, że podstawowym zadaniem płynu jest oczyszczanie szyby z kurzu, smug i owadów w ciepłe dni. Nie ma znaczenia, w jakim upale następuje krystalizacja. Można więc postawić na produkty ulubionego producenta lub o wybranym przez siebie zapachu.

Sprawdź najlepsze letnie płyny do spryskiwaczy

 1. K2 nano letni płyn do spryskiwaczy

  Sprawdź aktualną cenę

  Perfumowany, wysokiej jakości letni płyn do spryskiwaczy. Produkt ten jest bezpieczny do stosowania na lakierze samochodowym, tworzywach sztucznych i gumie. Jest bezpieczny dla nowoczesnych reflektorów poliwęglanowych. Zabezpiecza pióra wycieraczek przed ewentualną utratą elastyczności. Może być stosowany z wieloma dyszami do spryskiwaczy. Posiada również lejek, który pozwala na łatwe wlanie produktu do zbiornika.

 2. Karcher Rm 672 koncentrat płynu do spryskiwaczy.


  Sprawdź aktualną cenę

  Koncentrat letniego czyszczącego płynu do spryskiwaczy, który jest bardzo skuteczny w działaniu. Zapewnia doskonałą widoczność bez smug i odblasków. Usuwa również odchody i pozostałości po owadach. Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Z 250 ml koncentratu można uzyskać nawet 25 litrów płynu do mycia szyb.

 3. Sonax Xtreme koncentrat do spryskiwaczy szyb 1100


  Sprawdź aktualną cenę

  Skoncentrowany letni płyn do spryskiwaczy, który jest niezwykle wydajny. Wyróżnia się wyjątkowym, świeżym zapachem, który został oparty na nanotechnologii. Błyskawicznie usuwa z szyb tłuszcz i brud, który ogranicza widoczność. Skutecznie usuwa pozostałości po owadach. Wygładza również drobne niedoskonałości na powierzchni szyby, ułatwiając spłukiwanie wodą. Z zaledwie 25 ml można uzyskać nawet 2,5 l płynu do spryskiwaczy.

 4. Letni płyn do spryskiwaczy Sonax


  Sprawdź aktualną cenę

  Letni płyn do spryskiwaczy, który jest natychmiast gotowy do użycia, oparty na nanotechnologii. Charakteryzuje się wysoką skutecznością działania. Już po kilku ruchach potrafi usunąć z szyb brud, olej, silikon, owady i inne pozostałości organiczne. Nie pozostawia za sobą smug ani zacieków. Produkt ten jest bezpieczny do stosowania na gumie, plastiku i lakierze samochodowym. Nie wpływa na woskowe powłoki ochronne. Płyn zawiera glicerynę, która sprawia, że pióra wycieraczek są bardziej elastyczne w użyciu.

 5. Płyn do spryskiwaczy Moje Auto


  Sprawdź aktualną cenę

  Skoncentrowany płyn do spryskiwaczy o wysokiej jakości. Z płynu do spryskiwaczy można zrobić aż 25 litrów rozcieńczając go w stosunku 100:1. Produkt skutecznie usuwa owady i inne zanieczyszczenia z szyb samochodowych, zapewniając dobrą widoczność. Płyn jest odporny na osadzanie się kamienia w przewodach i zbiornikach. Może być dodawany jako zimowy płyn do spryskiwaczy w celu zwiększenia możliwości czyszczących produktu.

Jaki letni płyn do spryskiwaczy kupić?

Ze względu na brak składnika zapobiegającego zamarzaniu, płyn letni różni się od zimowego. Tym składnikiem jest najczęściej alkohol metylowy, rzadziej etylowy. Składnik ten jest często dodawany do płynów letnich, ponieważ poprawia właściwości czyszczące produktu. Jaki płyn do spryskiwaczy jest najlepszy na lato? Czym się sugerować?

 • Zapach Z definicji płyn do spryskiwaczy powinien mieć neutralny zapach. Jednak wielu producentów stosuje różne substancje zapachowe, aby zamaskować lub usunąć zapach alkoholu. Nie jest to najprzyjemniejszy z zapachów. Zbyt duża ilość substancji zapachowych może negatywnie wpłynąć na jakość elementów gumowych, takich jak pióra wycieraczek. Nie warto stawiać na mocno pachnące płyny.
 • Certyfikaty , atesty - Warto zwrócić uwagę na certyfikaty i atesty jakie posiada płyn do spryskiwaczy. Przykładem jest znak bezpieczeństwa B lub Certyfikat Zgodności ITS. Preparaty te zostały przebadane i potwierdzone przez specjalistów jako niezawodne.
 • Skład Wysokiej jakości płyn do spryskiwaczy musi mieć odpowiedni skład. Bazą jest najczęściej alkohol, rzadziej metylowy lub izopropylowy. W przypadku płynów letnich jest to około 5% alkoholu. Składnik ten poprawia zdolności czyszczące preparatu i obniża napięcie powierzchniowe płynu. Gliceryna, czyli glikol etylenowy, to kolejny ważny składnik. Nadaje wycieraczkom lepszą przyczepność i pomaga je konserwować. Powinna być stosowana w odpowiednich ilościach. Letnie płyny do spryskiwaczy zawierają również wodę destylowaną lub demineralizowaną, bez twardych składników, środki powierzchniowo czynne i przeciwpieniące, biocyd zapobiegający rozwojowi grzybów i drożdży, środek regulujący pH, polimery oraz barwnik.
 • Temperatura zamrażania Niektóre letnie płyny mogą zamarzać w bardzo niskich temperaturach. Można je stosować od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Dobrej jakości płyny do spryskiwaczy są produkowane na bazie alkoholu i mogą być stosowane w temperaturze nawet -5 stopni Celsjusza.

Czy warto wydać na markowy letni płyn do spryskiwaczy

Warto kupować letnie płyny do spryskiwaczy renomowanych firm. Są one niezwykle wydajne i mogą służyć przez wiele kilometrów bez konieczności uzupełniania zbiornika. Spryskanie szyby przedniej zajmuje zaledwie kilka minut.

Droższe płyny do spryskiwaczy składają się nie tylko z wody, alkoholu, detergentów, ale także zawierają specjalne środki, które spowalniają lub blokują dysze. Skutecznie eliminują też problem zamarzania flasha płynu na szybach przy niewielkim mrozie. Na przykład płyny renomowanych marek zostały przebadane w laboratoriach pod kątem współpracy z reflektorami. Nie trzeba się więc martwić, że ulegną one uszkodzeniu.

Popularnym wyborem są skoncentrowane płyny do spryskiwaczy. Są one bezpieczne dla lakieru, wycieraczek i reflektorów.

Popularni producenci letnich płynów do spryskiwaczy

 • K2
 • Karcher
 • Sonax
 • Moje Auto

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle