Kołpaki samochodowe osłaniają felgę samochodu. Spełnia on dwie funkcje: osłania obręcz koła oraz częściowo chroni śruby i elementy zawieszenia. Kołpaki wykonane są głównie z tworzywa sztucznego i metalu. Montaż kołpaków odbywa się poprzez przymocowanie ich do felg za pomocą śrub lub haków. Kołpaki wysokiej jakości są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wykonywane są zazwyczaj do konkretnego rozmiaru felgi. Bywa, że wychodzą z mody, ale nadal są bardzo popularne.

Ranking najlepszych kołpaków do samochodów osobowych

Wielu kierowców zastanawia się, jakie kołpaki samochodowe powinni kupić. Wybór jest naprawdę duży. Aby ułatwić Wam podjęcie ostatecznej decyzji, przygotowaliśmy kompleksowy ranking kołpaków samochodowych. W dużej mierze oparliśmy się na opiniach internautów, którzy udzielili nam wskazówek. Zachęcamy do lektury i zakupu, także online.

 1. Kołpaki samochodowe Unitec 14'' Daytona srebrno-czarne (75567)
  Sprawdź aktualną cenę

  Te kołpaki samochodowe są efektowne wizualnie i mogą być stosowane na kołach o średnicy 14 cali. Produkt ten wykonany jest z dbałością o szczegóły i cechy. Dostępny jest w srebrno-czarnej kolorystyce. Są solidne i łatwe w montażu. Kołpaki są podwójnie malowane, dzięki czemu z daleka wyróżniają się błyszczącą powierzchnią. Nadają się do wielu samochodów osobowych. Wykonane są z materiału, który nie będzie pękał i odpryskiwał.

 2. Compass SPIDER 15'' Lid Caps (sada).

  Sprawdź aktualną cenę

  Znana polska firma produkuje wysokiej jakości kołpaki samochodowe. Kołpaki te są wysokiej jakości i precyzyjnie wykonane. Będą pasowały do większości felg stalowych. Wykonane są z plastikowych zatrzasków i nie porysują felgi. Ich zewnętrzna powierzchnia pokryta jest farbą. Zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do wentyli z konkretnym wycięciem i nie sprawiały problemów podczas montażu. Nie wymagają dodatkowych narzędzi.

 3. Kołpaki do samochodu 10060 NC 16 cali Silver&Black z chromem VERSACO R O

  Sprawdź aktualną cenę

  Montaż wysokiej jakości kołpaków samochodowych w kolorze czarnym lub srebrnym jest bardzo prosty. Mają one efektowny wygląd wizualny i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być stosowane do wielu samochodów z 16-calowymi kołami i są wyposażone w chromowane śruby. Jest to propozycja dla najbardziej wymagających klientów.

 4. Kołpaki samochodowe Unitec Daytona Black & Silver

  Sprawdź aktualną cenę

  Te trwałe czarno-srebrne kołpaki samochodowe zostały wykonane dla kół o średnicy 15 cali. Są efektowne wizualnie i zostały starannie wykonane. Są stabilne i zostały dwukrotnie pomalowane. Nadają się do wszystkich typów samochodów osobowych. Wykonane są z twardego materiału, który nie będzie pękał i odpryskiwał. Istnieje możliwość ich lakierowania.

 5. Kołpaki Versaco Aviator Carbon Rc15'' srebrne Carbon.

  Sprawdź aktualną cenę

  Renomowana marka ze Słowacji wykonuje kołpaki samochodowe do kół o średnicy 15 cali. Dostępne są one w srebrnej kolorystyce i posiadają karbonowy wzór. Wykonane są w całości z trwałego, odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Pokryte są elastycznym, trwałym lakierem. Mogą być montowane na felgach stalowych. Są również wzmocnione metalową obręczą dla zapewnienia stabilności. Kołpaki objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Jaki typ kołpaków samochodowych powinienem kupić?

Kołpaki są nieodłącznym elementem dla wielu osób w ich samochodach. Pytanie jednak brzmi: jaki model wybrać? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie kołpaków samochodowych

 • Rozmiar Ważne jest, aby dopasować rozmiar kołpaków samochodowych. Powinny być one dobrane wielkością do zewnętrznej średnicy stalowego koła. Pomiar ten podawany jest w calach. W przypadku samochodów osobowych wynosi on zazwyczaj od 13 do 18 cali. Odpowiednią informację można znaleźć na oponie lub na jej boku. Na przykład zapis "165/70 R13" oznacza, że kołpaki należy kupować do koła 13-calowego.
 • Styl - Dla wielu osób bardzo ważny jest aspekt wizualny. Należy wziąć pod uwagę model, kolor lub kształt samochodu, a dokładniej rodzaj i styl nadwozia. Można postawić na kołpaki, które wyglądają jak felgi aluminiowe, lub na modele w pełni zabudowane. Niektóre kołpaki mają wytłoczone logo.
 • Sposób montażu Warto zwrócić uwagę na sposób mocowania kołpaków samochodowych do felg. Najczęściej do kołpaków przymocowany jest metalowy pręt. To, dzięki odpowiedniemu naciskowi na felgę, stabilizuje koło. Sprawdza się to w przypadku większości standardowych felg stalowych dostępnych na rynku. Kołpaki, które są nieco droższe, posiadają system przykręcania. Potrzebna będzie również informacja o rozstawie i liczbie śrub mocujących. W tym celu można policzyć śruby na feldze. W instrukcji obsługi samochodu również powinny znaleźć się odpowiednie informacje.
 • Materiał Materiał, z którego wykonane są kołpaki samochodowe, będzie decydował o ich trwałości. Kołpaki wykonane z taniego plastiku są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, niż kołpaki wykonane z elastycznego tworzywa.

Czy warto wydawać pieniądze na kołpaki do samochodów?

Samochody są czymś więcej niż tylko środkiem transportu ludzi. Wiele osób traktuje je jako sposób na wyrażenie siebie. Ważne jest, aby odpowiednio wyposażyć swój samochód, co może być dość kosztowne. Na przykład felgi aluminiowe mogą być dość drogie. Warto rozważyć zakup wysokiej jakości kołpaków samochodowych.

Na rynku dostępnych jest wiele opcji kołpaków samochodowych. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Wysoka jakość wykonania może sprawić, że najlepsze modele będą wyglądały równie dobrze jak felgi samochodowe. Jest to ich główna zaleta. Choć kołpaki są często krytykowane za to, że są mniej atrakcyjne i bardziej efektowne niż felgi aluminiowe jest to nieprawda.

Wysokiej jakości kołpaki samochodowe chronią felgi, a także elementy zawieszenia przed uszkodzeniami mechanicznymi i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Akcesoria te są łatwe w montażu. Często wystarczy je po prostu przykręcić do felg. Niektóre modele mogą być nawet montowane za pomocą metalowej opaski dociskowej. Dzięki temu nie potrzebujesz żadnych narzędzi. Szansa na zgubienie kołpaków samochodowych jest bardzo mała. W przeszłości było to prawdą. Kołpaki w przeszłości były łatwo niszczone przez myjkę ciśnieniową. Nowoczesne kołpaki samochodowe są znacznie lepszej jakości.

Popularni producenci kołpaków samochodowych

 • Unitec
 • Rapide

Podsumowanie rankingu kołpaków samochodowych

Wiele osób nie wyobraża sobie swojego samochodu bez kołpaków. Jest to świetna alternatywa dla opon aluminiowych, na które nie każdy może sobie pozwolić. Kołpaki mogą być mocne, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także atrakcyjne wizualnie. Ten kompleksowy ranking kołpaków samochodowych może pomóc w wyborze odpowiedniego produktu. Przy tworzeniu tego zestawienia kierowaliśmy się opiniami internautów.