Lodówka samochodowa to urządzenie niezbędne do komfortowego podróżowania w czasie największych upałów. Za jej pomocą można mieć zawsze pod ręką schłodzone napoje. Przy pomocy takiego sprzętu można poza tym przewozić pożywienie w odpowiedniej temperaturze. Do wyboru są lodówki turystyczne zasilane z gniazdka zapalniczki samochodowej i takie, które wymagają podłączenia do zasilania standardowego. Czasem lodówki obsługują oba typy gniazdek. Ciekawym rozwiązaniem są poza tym lodówki turystyczne na wkłady.

Najlepsza lodówka samochodowa – ranking

Wraz z latem pojawia się pytanie – jaką lodówkę turystyczną kupić? W gorące, upalne dni dostęp do zimnych napojów podczas podróży jest na wagę złota. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które są na co dzień bardziej mobilne. Przygotowaliśmy kompleksowy ranking lodówek samochodowych, aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji w tym zakresie. Zachęcamy do lektury.

 1. Lodówka samochodowa Yeticool BX40 Grey

  Kompresorowa lodówka turystyczna wysokiej jakości. Idealnie nadaje się do schładzania produktów spożywczych. Cechuje się wysoką klasą izolacji i wyposażona jest w wydajny kompresor. Zasilana może być prądem stałym lub zmiennym. Atutem urządzenia jest wielopoziomowe zabezpieczenie akumulatora pojazdu przed rozładowanie i specjalne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, które chroni przed nagłymi skokami napięcia.

 2. Lodówka Teesa 32l TSA5001

  Praktyczna lodówka samochodowa o pojemności 32 l. To model o wysokiej jakości wykonania, który doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Wykorzystuje termoelektryczny system Ogniw Peltiera. Pozwala na chłodzenie i grzanie. Ma wbudowany system cyrkulacji powietrza, który zwiększa efektywność działania urządzenia. Transformator sprawia, lodówkę podpiąć można do gniazdka sieciowego i gniazdka zapalniczki samochodowej. Waga całego sprzętu to zaledwie 5 kg.

 3. Lodówka samochodowa MPM MPM-35-CBM-09Y

  Wysokiej jakości chłodziarka turystyczna wykonana z wytrzymałych materiałów. Jest energooszczędna i wyróżnia się dobrą izolacją termiczną. Mieści około 30 litrów żywności. Dlatego jest nieoceniona podczas podróży. Zasilana jest z gniazdka zapalniczki samochodowe, co pozwala na jej wykorzystywanie podczas jazdy autem. Ma także wbudowany zasilacz. Sprawdza się też w domu. W skład zestawu wchodzą przewody zasilania AC i DC.

 4. Lodówka Camry CR8065 24l

  Idealna dla podróżników lodówka turystyczna do chłodzenia napojów. Wyposażona jest w sporych rozmiarów komorę chłodzącą – ma 24 litry pojemności. Zamykana jest na funkcjonalne zatrzaski. Obudowa zapewnia doskonałą izolację termiczną. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany w tym przypadku przełącznik grzanie-chłodzenie. Urządzenie wyróżnia się estetycznym wykonaniem. Producent udziela na niego dwóch lat gwarancji.

 5. Lodówka samochodowa Ravanson Cs 24S 24 L

  Funkcjonalna lodówka samochodowa renomowanej marki. Zasilana jest ze zwykłego gniazdka elektrycznego lub z gniazdka zapalniczki samochodowej. Oferuje funkcję grzania i chłodzenia. Atutem urządzenia jest na pewno ergonomiczny uchwyt i możliwość zdemontowania pokrywy. Lodówka wyróżnia się nowoczesnym designem. Wykonana jest z materiałów najwyższej jakości i spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa.

Jaką lodówkę samochodową kupić?

Lodówka samochodowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień sporo podróżują, zwłaszcza latem. Przydaje się także podczas biwaków i wyjazdów pod namiot. Na jaki model warto się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki samochodowej?

 • Rodzaj – najprostszym rozwiązaniem są lodówki na wkłady. Utrzymują niską temperaturę za sprawą wkładów, które trzeba wcześniej schłodzić np. w zamrażarce. Są świetnym wyborem na krótkie wycieczki, bo wkłady szybko się ogrzewają. Lodówki tego typu muszą być także szczelnie zamknięte. Lodówki elektryczne to urządzenia zdecydowanie najpopularniejsze na rynku. Są zasilane z gniazdka zapalniczki samochodowej lub ze standardowego gniazdka elektrycznego. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania do pracy. Inną propozycją są lodówki gazowe. Chłodzenie odbywa się w tym przypadku poprzez cyrkulację amoniaku. Warto także wspomnieć o lodówkach sprężarkowych. Działają podobnie jak lodówki domowe.
 • Zasilanie – lodówki elektryczne samochodowe pobierają prąd z akumulatora. Podłączane są go gniazdka zapalniczki z napięciem 12V. Jednak większość producentów wyposaża swoje urządzenia także w zasilacz, który pozwala na ich podpięcie do gniazdka 230V.
 • Pojemność – to kwestia dość istotna, zwłaszcza w przypadku dłuższych podróży. Najpopularniejsze lodówki samochodowe na rynku mają 20-30 litrów pojemności. Są jednak i modele, zazwyczaj gazowe i sprężarkowe, o pojemności dochodzącej do 50 l. Większa pojemność to jednak także większe trudności w transporcie. Dlatego zakup dużego urządzenia warto dobrze przemyśleć.
 • Funkcje dodatkowe – co ciekawe, duża część lodówek elektrycznych wykorzystuje ogniwo Peltiera. Działa ono jak półprzewodnik – chłodzi i ogrzewa. Dlatego taki sprzęt może działać jak lodówka z niską temperaturą w środku bądź utrzymywać ciepło włożonych do środka potraw. Modele kompresorowe i sprężarkowe za sprawą dużej mocy systemu chłodniczego, pełnią niekiedy także funkcję zamrażalnika. Pozwalają na przechowywanie głęboko zamrożonych produktów spożywczych nawet przez kilka dobrych dni.

Czy warto kupić lodówkę do samochodu?

Lodówka turystyczna samochodowa to urządzenie wciąż niedoceniane, a szkoda. Jest w wielu przypadkach wręcz niezastąpione. Doceniają je przede wszystkim te osoby, które na co dzień sporo podróżują. Dzięki lodówce do samochodu mogą mieć zawsze pod ręką schłodzone napoje i nie tylko.

Lodówki samochodowe nie są urządzeniami drogimi i trudnymi w obsłudze. Największą popularnością na rynku cieszą się modele elektryczne np. zasilane ze standardowego gniazdka zapalniczki samochodowej. Do wyboru są także praktyczne lodówki na wkłady, które podczas krótszych wypadów sprawdzają się wręcz doskonale.

Standardowe lodówki samochodowe nie są zbyt duże, ale pojemność 30 litrów jest w większości przypadków wystarczająca. Modele elektryczne są w stanie nie tylko chłodzić, ale i ogrzewać. Przewozić w nich więc można także ciepłe potrawy. Lodówka turystyczna jest nieoceniona podczas różnego rodzaju kempingów i biwaków. W gorące dni trudno jest bowiem przechowywać żywność bez żadnego chłodzenia. Warto więc rozważyć zakup tego niepozornego sprzętu.

Podsumowanie rankingu lodówek samochodowych

Popularni producenci lodówek samochodowych

 • Teesa
 • Camry
 • MPM

Podsumowanie rankingu lodówek samochodowych

Lodówki samochodowe zwane także lodówkami turystycznymi to urządzenia, które latem są nieocenione. W upalne dni każdy chce mieć bowiem zawsze pod ręką zimne napoje. Dzięki praktycznej lodówce samochodowej jest to możliwe nawet podczas podróży autem. Urządzenie wystarczy wypełnić zimnymi wkładami lub podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej. W wyborze odpowiedniego modelu na pewno pomoże nasz kompleksowy ranking lodówek samochodowych opracowany na podstawie opinii internautów na ten temat. Serdecznik zapraszamy do lektury.