(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Uchwyt do telewizora staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się tak, ponieważ w wielu domach znajdują się duże telewizory o przekątnej ekranu. Telewizory te wymagają solidnej szafki RTV. Jednak nie we wszystkich domach jest miejsce na taki mebel. Można zamontować uchwyt do telewizora na ścianie. Uchwyt do telewizora jest często lepszym rozwiązaniem niż standardowa szafka, ponieważ umieszcza odbiornik na najlepszej wysokości dla ludzkiego wzroku.

Najlepsze uchwyty do telewizora - ranking

Jaki uchwyt do telewizora kupić? Na pozór wydaje się to proste. W tym przypadku musisz wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów. Postanowiliśmy stworzyć kompleksowe zestawienie uchwytów do telewizorów. Zestawienie to oparte jest przede wszystkim na opiniach internautów. Zachęcamy do lektury oraz do dokonania zakupów.

 1. Hama Premium Vesa 400x400 Motion LCD/LED Mount (118055)

  Uchwyt do LCD, który jest solidny i wysokiej klasy. Wykonany jest z wytrzymałego aluminium i stali z chromowanymi elementami. Pozwala na ustawienie telewizora pod wygodnym dla widza kątem widzenia. Montaż uchwytu jest bardzo prosty. Za pomocą szablonu do wiercenia można zaznaczyć otwory do wywiercenia bez konieczności montowania uchwytu do ściany. Produkt ten nadaje się do wielu telewizorów.

 2. Uchwyt do telewizora Maclean MC-710

  Uchwyt do telewizorów o średnicy od 37 do 70 cali. Można w nim uporządkować kable. Można go wykorzystać do montażu zakrzywionych telewizorów. Całość utrzymana jest w uniwersalnej czarnej kolorystyce. Telewizor może ważyć nawet do 40 kilogramów. Uchwyt wykonany jest z wysokiej jakości metali i aluminium. Jest łatwy w montażu.

 3. Hama FullMotion XL LCD/LED uchwyt do telewizora Vesa 400x400 2 ramiona (118667)

  Funkcjonalny uchwyt do telewizora z systemem EasyFix Ta obudowa pozwala na dowolne ustawienie odbiornika. Dzięki zwijaczowi kabli łatwo utrzymać porządek. Uchwyt ten może służyć do mocowania telewizorów z płaskim ekranem. Dzięki niemu można zaoszczędzić cenną przestrzeń. Jest idealny do sprzętu o przekątnej ekranu od 32 do 65 cali. Utrzymany jest w standardowej czarnej kolorystyce.

 4. Uchwyt do telewizora Gembird MA DA2

  Dwa ramiona dla dwóch monitorów. Wysokiej jakości uchwyt biurkowy. Ramiona tej obudowy mogą się obracać, pochylać, wysuwać, a nawet chować. Dzięki temu można ustawić ekrany w zależności od potrzeb. Uchwyt ten może być używany z niemal każdym monitorem LCD, którego maksymalna przekątna wynosi 27 cali. Produkt ten ma pewną zaletę: wykorzystuje wytrzymałe sprężyny gazowe, które można dostosować do monitorów o wadze do 7 kg.

 5. Uchwyt ścienny do telewizorów ART UX150

  Uchwyt ścienny wykonany z wysokiej jakości materiałów z podwójnym ramieniem. Posiada klasyczny design, który będzie pasował do każdego wnętrza. Uchwyt ten dostępny jest również w wersji do montażu narożnego. Możesz regulować odległość od ściany od 6,5 cm do 35 cm. Płyta ścienna jest dość szeroka, co zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru. To doskonały wybór dla posiadaczy telewizorów o przekątnej ekranu od 23 do 60 cali.

Jaki uchwyt do telewizora kupić?

Specjalne uchwyty do telewizora stają się bardziej popularne niż tradycyjne szafki RTV. Jest to świetny wybór, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni model. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora.

 • Rodzaj standardu VESA - Dzięki standaryzacji wprowadzonej przez VESA problem zakupu uchwytu do montażu telewizora został rozwiązany. W większości przypadków stosowany jest bowiem system VESA, który określa rozstaw otworów montażowych w telewizorach. W praktyce rozstaw ten jest uzależniony od dwóch czynników: wagi sprzętu oraz przekątnej ekranu. Duże telewizory mają większy rozstaw, ponieważ zapewnia on lepszą stabilność. Uchwyty mogą być dostosowane do współpracy z wieloma formatami w ramach standardu VESA.
 • Udźwig uchwytu - jest to maksymalny udźwig. Producenci często określają nie tylko kompatybilność systemu mocowania VESA, ale także maksymalny udźwig. Największe telewizory potrafią ważyć kilkadziesiąt lub więcej kilogramów. Jest to znacząca ilość, dlatego ważne jest, aby nie przekraczać zalecanych wartości. Dobrym wyborem są uchwyty wykonane z trwałych, solidnych materiałów.
 • Odległość od ściany - Odległość telewizora od ściany jest ważna zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Do wyboru są uchwyty płaskie, uchylne lub ruchome. Wizualnie najlepiej prezentuje się telewizor umieszczony blisko ściany. Najlepszą opcją są uchwyty płaskie lub uchylne. Dla niektórych modeli telewizorów dostępne są uchwyty bez szczeliny. Zmniejszają one do minimum odległość odbiornika od ściany. Modele ruchome mogą być rozwiązaniem dla osób, którym nie zależy na odległości od ściany. Oferują one więcej możliwości regulacji.
 • Opcje regulacji - Dobrym rozwiązaniem jest ruchomy uchwyt z telewizorem umieszczonym na wysięgniku. Odległość od ściany może być regulowana. Można również regulować nachylenie telewizora w poziomie lub w pionie. Jest to szczególnie ważne, gdy telewizor może być oglądany z różnych miejsc w pokoju. Uchylne uchwyty mogą być jednak regulowane w pionie. Są one idealne dla telewizorów, które są zamontowane przed kanapą i których środek nie znajduje się powyżej linii wzroku. Płaskie uchwyty z drugiej strony nie mogą być regulowane, ale mają swoich zwolenników. Czasami odbiornik jest tak umieszczony, że nie potrzebuje żadnej regulacji.

Czy warto kupić uchwyt do telewizora?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Uchwyt do telewizora to świetna alternatywa dla szafek RTV. Niektóre osoby łączą obie te opcje. Odbiornik jest wtedy zawieszony na ścianie, a mebel pełni rolę miejsca do przechowywania odtwarzacza DVD lub amplitunera. W praktyce wygląda to świetnie.

Oczywiste jest, że uchwyty do telewizorów sprawdzają się przy większych odbiornikach. Uchwyty są lepsze w przypadku telewizorów większych niż 55 cali. Uchwyty w tym przypadku oferują szeroki zakres regulacji telewizorów.

Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego uchwytu do telewizora. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę i wymiary przekątnej uchwytu TV. Uchwyty do wszystkich typów telewizorów można znaleźć w większości sklepów. Aby mieć pewność, że sprzęt RTV jest bezpieczny, warto zainwestować w produkty zaufanych marek.

Popularni producenci uchwytów do telewizorów

 • Hama
 • Maclean

Podsumowanie rankingu wierzchowców telewizyjnych

Mimo całego postępu technologicznego, wiele osób nadal nie wyobraża sobie życia w domu lub mieszkaniu bez telewizora. Dzięki temu można cieszyć się ulubionymi serialami i filmami w bardzo komfortowych warunkach. Okazuje się, że telewizor wcale nie musi stać na komodzie czy szafce RTV. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest specjalny uchwyt do telewizora. Uchwyty te pozwalają na zawieszenie sprzętu na ścianie. To świetny wybór do mniejszych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr. Zapraszamy do obejrzenia naszego pełnego rankingu uchwytów do telewizora.