Rozgałęźnik gniazd a zapalniczki pozwala na podłączenie wielu gniazd do jednego gniazda zapalniczki samochodowej. W samochodzie zazwyczaj jest tylko jedno wejście, ale czasami trzeba podłączyć wiele urządzeń. Do takich urządzeń należą tablety, smartfony czy nawigacje GPS. Warto kupić rozgałęźnik, który z jednego gniazda zapalniczki samochodowej może zrobić trzy lub cztery gniazda. Rozgałęźniki mogą być również wykorzystywane jako przedłużacze.

Porównanie rozgałęźników gniazda zapalniczki

Coraz trudniej jest korzystać z różnorodnych urządzeń elektrycznych wymagających ładowania w samochodach. Warto zainwestować w dyskretne akcesorium zwane rozgałęziaczem gniazda zapalniczki. Jaki rozdzielacz gniazda zapalniczki kupić? Ten ranking rozgałęźników gniazda zapalniczki będzie dla Ciebie bardzo pomocny. Zawiera on najpopularniejsze modele na rynku.

 1. Rozgałęźnik gniazda zapalniczki Maclean Mce218

  Ten wysokiej jakości rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej ma piękny wygląd. Świetnie prezentuje się w każdym samochodzie. Wyposażony jest w zintegrowany woltomierz, który umożliwia regulację napięcia akumulatora. Posiada trzy gniazda, które mogą być wykorzystywane do dostarczania energii w zakresie 12-24 V. W urządzeniu znajdują się cztery porty USB. Urządzenie posiada również funkcję plug and play.

 2. Rozgałęźnik Hama 88436 1-2/12V

  Nowoczesny rozgałęźnik do gniazda zapalniczki samochodowej 12V. Posiada możliwość regulacji kąta nachylenia gniazda od 0 do 180 stopni. Urządzenie pozwala na podłączenie dwóch urządzeń do jednego gniazda zapalniczki samochodowej. Maksymalny pobór prądu wynosi 10A. Rozgałęźnik jest w klasycznej czarnej kolorystyce, która będzie pasowała do wielu samochodów.

 3. Savio SA-024

  Solidny producent wykonuje funkcjonalny rozdzielacz gniazda zapalniczki samochodowej. Obudowa ta może zasilać prądem o mocy do 120W. Urządzenie jest zabezpieczone przed przepięciem i zwarciem. Dioda sygnalizująca jego działanie jest niewielka. Rozgałęźnik utrzymany jest w klasycznej, czarnej kolorystyce. Posiada trzy gniazda USB oraz dwa gniazda ładowarki. Sprawdzi się w wielu samochodach.

 4. LTC Car Fire cigarette light socket splitter 3x gniazda 2x 1A White.

  Dzielnik gniazda zapalniczki samochodowej utrzymany jest w nietypowej białej kolorystyce. Posiada on trzy gniazda zapalniczki, a także dwa gniazda USB. Dzięki temu można do niego podłączyć niemal każde urządzenie elektroniczne, które korzysta z takiego zasilania. Są to między innymi zasilacze do laptopów, ładowarki do telefonów, a także ładowarki do tabletów. Urządzenie prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Jaki typ rozgałęziacza gniazda zapalniczki kupić?

Rozgałęźnik gniazda zapalniczki może być świetnym towarzyszem długich przejażdżek samochodowych. Pozwala on na ładowanie wielu urządzeń jednocześnie. Jaki typ rozdzielacza gniazda zapalniczki kupić? Co należy wziąć pod uwagę w tym przypadku?

 • Liczba gniazd - Warto postawić na modele z co najmniej dwoma gniazdami. Jeszcze lepsze są splittery z trzema lub więcej portami. Nie muszą być one często używane, ale warto mieć zapas na wszelki wypadek.
 • Średnice wewnętrzne portów wyjściowych mogą być różne - co jest ciekawe, bo mogą się nieznacznie różnić. Nie ma możliwości dopasowania ich do podłączanych urządzeń. Gniazda mają domyślnie 21 mm średnicy.
 • Do wyboru mamy rozgałęziacze podłączane bezpośrednio do gniazda zapalniczki lub urządzenia z kablem. Zdarza się, że te pierwsze mogą być trudne w montażu. Bywa, że nie mieszczą się w ograniczonej przestrzeni, jaką zapewnia kokpit. W przypadku dystrybutorów bardzo ważna jest długość kabla. Może on plątać się wewnątrz samochodu, jeśli jest zbyt długi. Zbyt długi kabel nie będzie zbyt funkcjonalny.
 • Napięcie wejściowe jest ważnym parametrem technicznym. Większość dystrybutorów do samochodów klasycznych obsługuje dwa napięcia. Jest to napięcie stałe 12 lub 24V płynące z akumulatora samochodu. Niektóre dystrybutory mogą nie działać poprawnie na 12 lub 24V.
 • Natężenie to prąd ładowania. Im wyższa wartość, splittery mogą wydajniej ładować urządzenia elektroniczne po podłączeniu ich do prostowników. W praktyce wartość prądu ładowania jest bardzo różna. Istnieją modele, które mogą ładować przy natężeniu prądu tak niskim jak 5 Amperów lub tak wysokim jak 30 Amperów. Należy pamiętać, że prąd jest zawsze dzielony w zależności od liczby gniazd. Jeśli są trzy gniazda, a prąd wynosi 30, to na każdym z nich będzie tylko 10A.

Czy warto kupić rozdzielacz gniazda zapalniczki?

Rozgałęźniki do zapalniczek, zwłaszcza tych z portami USB, przydają się w wielu sytuacjach. Takie gadżety są niezwykle przydatne, zwłaszcza gdy podróżujesz z wieloma urządzeniami elektrycznymi naraz. Dzięki portom USB i zapalniczce możesz mieć pewność, że Twój sprzęt jest zawsze zasilany.

Okazuje się, że rozgałęźniki gniazd do zapalniczek przydają się również rodzicom z dziećmi. Długie podróże mogą być wyczerpujące i nie da się temu zaprzeczyć. Trzeba zapewnić dzieciom rozrywkę, korzystając ze smartfona lub tabletu, na którym można puszczać kreskówki. Nie można się przemieszczać, jeśli nie ma się rozdzielacza gniazda zapalniczki.

Ale rozdzielacze gniazda zapalniczki mogą być używane przez każdego. Czasami urządzenia elektroniczne mogą być blokowane przez kurierów i przewoźników. Może to być kłopotliwe, gdy trzeba skorzystać z nawigacji lub zadzwonić do kogoś. Dobrej jakości rozgałęźnik gniazda zapalniczki jest dostępny również w cenie.

Popularni producenci rozdzielaczy gniazda zapalniczki

 • Maclean
 • Hama
 • Savio

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle

Podsumowanie rankingu na rozgałęźniki gniazda zapalniczki

Rozdzielacz gniazda zapalniczki to niepozorne urządzenie do samochodów. Służy do podzielenia jednego gniazda zapalniczki na wiele gniazd. Jest to świetne rozwiązanie na miarę XXI wieku, kiedy urządzenia elektroniczne są zawsze z nami. Może je ładować podczas długich podróży samochodem. Poniższe zestawienie najpopularniejszych rozgałęźników gniazda zapalniczki powinno pomóc w wyborze odpowiedniego urządzenia.