Kamera samochodowa po prostu rejestruje obraz, a czasem także dźwięk, zazwyczaj montowana jest na desce rozdzielczej pojazdu. Czasami jest częścią zestawu, który rejestruje obraz z tyłu i przodu samochodu. Podstawową funkcją kamery samochodowej jest uchwycenie trasy pojazdu. W przypadku wypadku drogowego możliwe jest zarejestrowanie dokładnego przebiegu zdarzenia oraz zawinienia.

Ranking kamer samochodowych

 1. Kamera samochodowa Mikavi PQ4 DUAL
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości kamera samochodowa charakteryzująca się mocnym przetwornikiem obrazu, doskonałą optyką oraz wysokiej jakości budową. Sprawdza się również w nocy dzięki mocnemu przetwornikowi obrazu. Posiada najnowocześniejszy przetwornik SONY STARVIS IMX327. Za wysoką jakość filmów odpowiada chipset NOVATEK NT96663-3-V2. Dzięki temu w zarejestrowanym obrazie można dostrzec takie szczegóły jak numery tablic rejestracyjnych. Na uwagę zasługuje również 6-cio soczewkowy, szklany obiektyw oraz funkcja HDR.
 2. Viofo A129 lokalizator jazdy GPS

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna kamera samochodowa, którą można podłączyć do drugiej kamery. Posiada 2-calowy ekran i rozdzielczość Full HD. Kąt widzenia wynosi 140 stopni. Posiada również WiFi oraz moduł GPS zintegrowany z mocowaniem kamery. Wysokiej klasy obiektywy oraz matryca Sony Starvis IMX291 zapewniają doskonałą jakość nagrań, nawet w nocy. VIOFO to w 100% darmowa aplikacja, która pozwala na sterowanie kamerą. Kondensator zasila urządzenie, co zapewnia stabilność.
 3. Kamera samochodowa GARETT Road 6 GPS

  Sprawdź aktualną cenę
  Kamera samochodowa nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, oraz wykonuje zdjęcia 12 MP. Posiada G-Sensor, wysokiej klasy czujnik ruchu oraz wbudowany wyświetlacz. Urządzenie rejestruje obraz zarówno z przodu, jak i z wnętrza pojazdu. Oferuje wyraźny obraz dzięki technologii WDR oraz szeroki kąt widzenia (170°). Model ten posiada w zestawie moduł GPS oraz moduł WiFi. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kamera włącza się automatycznie. Działa dzięki wbudowanemu superkondensatorowi.
 4. Rejestrator jazdy Xblitz X5 WIFI

  Sprawdź aktualną cenę
  Kamera samochodowa, która nagrywa i robi zdjęcia w wysokiej jakości. Jest prosta w obsłudze i pozwala na monitorowanie parkingu. Posiada obiektyw o kącie widzenia 140 stopni. Jest w stanie obsłużyć różnego rodzaju kolizje i wypadki drogowe. Może być również używana jako nieruchomy aparat fotograficzny, dyktafon i kamera. Tworzy wysokiej jakości filmy z prędkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD. Kamera może być połączona poprzez WiFi ze smartfonem.
 5. Kamera samochodowa TrueCam A4

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna i funkcjonalna kamera samochodowa, która nagrywa filmy w jakości Full HD. Posiada również funkcję nagrywania w pętli. Funkcja nagrywania w pętli zapewnia, że nagranie pozostaje ciągłe. Opcja zabezpieczenia wideo sprawia, że nie ma szans na skasowanie nagrania lub zastąpienie go innym. Ekran ma wielkość 2,5 cala i posiada menu w języku polskim. Detekcja ruchu to opcja, która nagrywa, gdy w polu widzenia kamery pojawi się jakiś obiekt.

Jaki typ kamery samochodowej kupić?

Dla każdego, kto często i często jeździ samochodem, kamera samochodowa jest niezbędnym narzędziem. Dzięki temu urządzeniu można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji w przypadku wypadków drogowych i innych spraw. W jaki sposób wybrać odpowiedni model? W jaki sposób można się nią kierować?

 • Rozdzielczość Obecnie absolutnym minimum jest rozdzielczość 720p, czyli rozdzielczość HD. Jakość obrazu będzie wyższa, jeśli rozdzielczość będzie większa. Warto zainwestować w model o rozdzielczości co najmniej Full HD. Najnowsze kamery oferują rozdzielczość 4K.
 • Nagrywanie Dobrze jest sprawdzić, czy urządzenie może przyjmować większe karty SD lub czy posiada obszerną pamięć wewnętrzną. Niektóre modele nagrywają w pętlach, dzięki czemu nowe filmy zastępują starsze. Ta metoda ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Dzięki temu nie ma szans, że kamera czegoś nie nagra. Można jednak stracić ważne nagrania.
 • Kąt nagrywania Kąt widzenia powinien być jak największy i jak najszerszy, aby kamera mogła uchwycić co najmniej dwa pasy ruchu. Istnieje wiele urządzeń, które mogą zaoferować kąt widzenia 150° lub więcej.
 • Czujnik ruchu Dzięki temu urządzenie włącza się, gdy samochód porusza się lub zostaje uderzony. Jest to wygodna opcja, ponieważ nie musisz pamiętać o włączaniu kamery za każdym razem.
 • Nagrywanie w nocy - Kamera oferująca taką funkcjonalność musi posiadać diody IR oraz być odporna na światło samochodów lub latarni ulicznych.
 • Zasilanie Nowoczesne kamery samochodowe posiadają wbudowany akumulator. Nie wymagają zewnętrznego zasilacza. Tanie modele są jednak uzależnione od układów elektrycznych pojazdu.
 • Wyświetlacz Standardem są wyświetlacze o przekątnej ekranu między 2 a 3 cale. Taki rozmiar jest wystarczający dla kamer.
 • Nagrywanie dźwięku nie jest dostępne w tanich kamerach. Bardzo przydatna może być funkcja dyktafonu.
 • Funkcje dodatkowe Nowoczesne kamery oferują dodatkowe funkcje, takie jak tryb parkingowy czy dodatkowa kamera cofania.

Czy warto kupić rejestrator jazdy

Zróżnicowane rodzaje rejestratorów jazdy zyskują coraz większą popularność. Można za ich pomocą zarejestrować wiele zdarzeń drogowych.

Wiele osób po prostu lubi nagrywać swoje podróże. Kamery samochodowe służą nie tylko do tego celu. Przydają się również podczas wypadków i kolizji. Nagrania z kamer mogą posłużyć do udowodnienia swojej niewinności w każdej sytuacji. Materiał filmowy może być wykorzystany w sądzie, jeśli biegły potwierdzi jego prawdziwość. Może być również wykorzystany jako pomoc w kontaktach z firmą ubezpieczeniową.

W przypadkach bezprawnego aresztowania można wykorzystać kamery samochodowe. Zdarza się, że kierowcy są karani mandatami w sposób nieprawidłowy. Nagrany film może posłużyć do udowodnienia policji, że nie ma racji. Nagrania z rejestratora mogą być również wykorzystane do poprawy jazdy i korekty popełnionych błędów.

Popularni producenci rejestratorów jazdy

 • Mikavi
 • Garett
 • Xblitz
 • Viofo
 • Navitel
 • Mio

Warto zajrzeć do sklepów z kamerami samochodowymi

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle