Zabawka dla niemowląt to mała zabawka przeznaczona dla dzieci poniżej piątego roku życia. Produkty te istnieją już od czasów starożytnych. Eksperci uważają, że grzechotki mogą pomóc niemowlętom poprawić koordynację wzrokową i stymulować zmysły. Mogą być wykonane z plastiku lub drewna i występują w wielu różnych materiałach. Zazwyczaj utrzymane są w pastelowych kolorach, które są przyjazne dla dzieci. Występują w wielu formach i kształtach.

Ranking grzechotek dla dzieci

 1. Canpol Babies Grzechotka dla niemowląt Barrbell (2/606_BLU).

  Sprawdź aktualną cenę

  Małe dzieci docenią jakość i lekkość tej grzechotki. Jest łatwa do trzymania dla maluchów i stanowi świetną pierwszą grzechotkę. Dziecko zostanie zachęcone do zabawy i ćwiczeń przez unikalny kształt i kolory. Jest to świetny sposób na wprowadzenie niemowlęcia do dźwięków, ruchów i tak wiele innych. Całość wykonana jest z bezpiecznego dla dziecka, trwałego materiału.

 2. Oball Shaker Rattle 811107


  Sprawdź aktualną cenę

  Grzechotka nadaje się zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, sprawdzi się u dzieci w wieku 0-12 lat. Wspiera i kształtuje rozwój ruchowy malucha. Pomaga mu rozwijać koordynację ruchową i uczy chwytania. Grzechotka zapewnia komfort dziecku, które ząbkuje. Wykonana jest z tworzywa sztucznego odpornego na odkształcenia. Jest wolna od szkodliwego BPA, PVC czy lateksu.

 3. Canpol Babies Grzechotka Colorful Shapes (2/450)


  Sprawdź aktualną cenę

  Ta grzechotka przeznaczona jest dla dzieci poniżej 5 roku życia. Jest lekka i łatwa do trzymania nawet przez małe rączki. Idealnie nadaje się dla maluchów jako pierwsza grzechotka. Ma wielokolorowy design, który zachęca do zabawy i jest dobrze utrzymany. Wprowadza je w świat kolorów i dźwięków. Wykonana jest z bezpiecznych dla dzieci, trwałych materiałów.

 4. Grzechotka dla dzieci Smily Daisy.


  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna grzechotka w formie stokrotki, z piszczałką. Jest atrakcyjna dla oczu maluchów ze względu na żywe kolory. Produkt ten zawiera wiele elementów. Jest tu żółta piszczałka, która ma ślimaka i koraliki, które się poruszają, czerwona opaska z przesuwanymi koralikami oraz niebieski panel bezpieczeństwa z lusterkiem. W zestawie znajduje się miękki gryzak i pszczółka-zabawka, które uzupełniają grzechotkę. Można ją przymocować do każdej gładkiej powierzchni. Nadaje się do użytku dla dzieci starszych niż 6 miesięcy.

 5. Canpol Babies Set Of First Rattles Pastel (79/401).


  Sprawdź aktualną cenę

  Zestaw wysokiej jakości pierwszych grzechotek dla małych dzieci. Są lekkie, łatwe do trzymania i użytkowania. Pomoce dla maluchów ząbkujących mogą być elastyczne. Obracające się elementy zachęcają do zabawy i przynoszą ulgę maluchom, które ząbkują. Zestaw jest świetnym pomysłem na prezent z okazji pierwszych urodzin dziecka. Zawiera produkty w pastelowych kolorach i o różnych kształtach.

Jaką grzechotkę dla dziecka kupić?

Grzechotki dla dzieci to popularna zabawka dla niemowląt. Dzięki niej maluchy uczą się dźwięków, kolorów i ruchów. Stanowi świetny prezent dla niemowlaka. Ale jaki rodzaj grzechotki najlepiej kupić? I na co zwracać uwagę podczas jej zakupów?

 • Typ Tradycyjne grzechotki zawsze cieszą się dużą popularnością. Najpopularniejsze są te okrągłe i te, które przypominają mak. Nadają się dla niemowląt w każdym wieku. Połączenie grzechotki i gryzaka jest dobrym rozwiązaniem dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia. Jedna część grzechotki jest bardziej miękka i można ją gryźć, łagodząc ból spowodowany wyrostkiem. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie grzechotek na stopach i dłoniach malucha, tak aby mógł je umieścić blisko ust.
 • Wiek dziecka jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze grzechotki do podarowania dziecku. Potrzeby malucha będą się różnić w zależności od etapu jego rozwoju. Ważne jest, aby zaspokoić te potrzeby. Czasami tekstura zabawek jest ważniejsza niż jej miękkość czy możliwość żucia. Dzieci uczą się później doceniać kolory i kształty. Na opakowaniu grzechotki zwykle można znaleźć informację, która wyjaśnia, dla jakiego wieku została przeznaczona.
 • Bezpieczeństwo Produkt musi posiadać atest. Certyfikat jest tym, na podstawie czego sprawdza się, czy grzechotka spełnia wymogi unijne (jest oznaczona symbolem CE). Grzechotkę może też polecić Instytut Matki i Dziecka. Niemowlę powinno być w stanie korzystać z produktu. Części nie mogą być ostre, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy. Grzechotka nie powinna być wykonana ze szkodliwych substancji, a jedynie z bezpiecznych materiałów. Warto sprawdzić, jakie farby zostały użyte do wykonania zabawki. Nie powinny być one trujące ani nieodwracalne. Grzechotka nie powinna być zbyt ciężka, aby nie zranić dziecka, gdy wypadnie mu z ręki. To najważniejsze elementy dla rodziców.

Czy warto kupić grzechotkę, aby dać ją dziecku?

Grzechotka to często jedna z pierwszych zabawek, jakie dostaje dziecko. Służy do zabawy i nauki chwytania. Bardzo wcześnie bawią się nimi często maluchy. Potrząsają nimi, aby wydać wyraźny dźwięk i przekazują je sobie z rąk do rąk. Grzechotki są ważne, ponieważ stymulują rozwój i wpływają na różne zmysły małego dziecka.

W sklepach bez problemu można znaleźć grzechotki dla dzieci w każdym wieku. Należy używać zabawek, które zostały zatwierdzone i polecane przez Instytut Matki i Dziecka. Nie powinny one zawierać ostrych i niebezpiecznych materiałów. Dlatego warto zainwestować w lekką zabawkę, która nie zrani dziecka. Ważna jest kolorystyka. Dzieci uwielbiają wyraziste zabawki. Popularne na rynku są grzechotki z uchwytami.

Grzechotka to świetny pomysł na prezent na pierwsze urodziny dziecka. Ponieważ jest uniwersalna, sprawdza się niemal za każdym razem.

Producenci grzechotek dla dzieci, którzy są znani

 • Canpol Babies
 • Oball
 • Smily

Godne uwagi sklepy

 • Allegro
 • Media Expert
 • Media Markt
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Avans
 • OleOle