Naleśnikarka to niedrogie urządzenie gospodarstwa domowego, które pozwala przygotować doskonałe naleśniki i inne placki. To doskonały wybór dla tych, którzy uwielbiają takie dania. Naleśnikarki są małe i łatwe w użyciu. Są pokryte nieprzywierającą powierzchnią, która zmniejsza ryzyko przypalenia ciasta. Naleśnikarki nagrzewają się szybko i równomiernie. Dostępne są również urządzenia elektryczne i gazowe.

Ranking naleśnikarzy

  1. Naleśnikarka Wmf Electro Wmf El Lono.

    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesna naleśnikarka, która sprawdzi się w wielu kuchniach. Wyróżnia się efektownym designem i wysoką funkcjonalnością. Wykonana jest ze stali nierdzewnej Cromargan, która jest trwała i stanowi symbol tej marki. Wnętrze pokryte jest powłoką nieprzywierającą. W zestawie znajduje się plastikowa szpatułka i wałek do rozprowadzania ciasta.

  2. Russell Hobbs Fiesta 20892-56


    Sprawdź aktualną cenę

    Ten wysokiej klasy naleśnikarka szybko się nagrzewa. Ma nieprzywierającą powłokę o średnicy 30 cm. Krawędzie są zaprojektowane tak, aby ciasto nie kapało na blat. W zestawie znajduje się wałek. Płytę można szybko podgrzać, naciskając przycisk. Następnie należy wlać ciasto i delikatnie je rozwałkować. Ciasto należy odwrócić po upieczeniu jednej strony. Urządzenie jest łatwe w obsłudze.

  3. Naleśnikarka Severin CM 2198


    Sprawdź aktualną cenę

    Uchwyty tej naleśnikarki nie nagrzewają się. Klasyczna czarna kolorystyka pasuje do większości kuchni. W zestawie znajduje się również drewniana pałeczka i łopatka do przewracania naleśników. Obsługę urządzenia ułatwia wbudowany wskaźnik świetlny. Wnętrze naleśnikarki pokryte jest specjalną, nieprzywierającą powłoką. Średnica urządzenia wynosi 30 cm. Jego moc wynosi 1000 W.

  4. Steba 32


    Sprawdź aktualną cenę

    Ta naleśnikarka jest łatwa w użyciu i umożliwia szybkie i łatwe smażenie naleśników. Regulacja temperatury pozwala kontrolować stopień wysmażenia naleśników. Antypoślizgowe i stabilne nóżki zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy. Urządzenie ma średnicę 32 cm i moc 1200W. Obudowa naleśnikarki została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Utrzymana jest klasycznej czarno-białej kolorystyce.

  5. Naleśnikarka Clatronic CM3372 HTML0


    Sprawdź aktualną cenę

    Ta maszyna do naleśników jest idealna dla wielu rodzin. Posiada nieprzywierającą powłokę i regulację temperatury, a także schowek na przewód. Moc urządzenia wynosi 900 W. Urządzenie jest w czarnej kolorystyce, która pasuje do większości kuchni. W zestawie znajduje się specjalny przyrząd do rozprowadzania ciasta. Sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Jaki typ naleśnikarki kupić?

Naleśnikarki to małe, niepozorne urządzenia, które umożliwiają przygotowanie idealnych naleśników lub innych naleśników przy niewielkim wysiłku. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają naleśniki. Który model jest najlepszy? Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze naleśnikarki do domu?

  • Moc to podstawa elektrycznej naleśnikarki. Od mocy zależy szybkość nagrzewania się urządzenia i jego wydajność. Im większa moc, tym szybciej sprzęt będzie się nagrzewał. Przełoży się to również na dłuższą żywotność naleśnikarki. Z drugiej strony spowoduje to wyższe rachunki za energię elektryczną. W praktyce dobrze sprawdzają się urządzenia o mocy pomiędzy 900W a 1000W.
  • Średnica - jeśli chcemy, aby naleśniki były duże, warto postawić na urządzenie o średnicy większej niż 30 cm. Na rynku dostępne są urządzenia o maksymalnej średnicy 40 cm.
  • Konstrukcja- dobrej jakości naleśnikarka będzie miała odpowiednio wyprofilowane krawędzie, dzięki czemu ciasto będzie łatwo nakładane i nie będzie spadać ze środka na blat.
  • Funkcjonalność Nawet niedrogie naleśnikarki są wyposażone w specjalny termostat, który utrzymuje stałą temperaturę. Jest to bardzo ważna cecha. Warto również rozważyć model z dużą możliwością regulacji temperatury. Pozwala to na dostosowanie temperatury do własnych potrzeb i preferencji. Skuteczne są również specjalne zabezpieczenia przed przegrzaniem. Są one rzadko stosowane, ale zwiększają żywotność gadżetu.
  • Płyta grzew cza może być pokryta emalią lub żeliwem. Powierzchnie emaliowane kosztują mniej i są lżejsze niż żeliwo. Ten ostatni charakteryzuje się większą trwałością i długowiecznymi urządzeniami.
  • Obudowa - Ogólnie rzecz biorąc, naleśnikarki wyróżniają się obudową wykonaną z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Urządzenia plastikowe są niedrogie. Plastik może się topić, gdy jest używany przez długi czas. Modele z obudową ze stali nierdzewnej to inwestycja na długie lata. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w czyszczeniu.

Czy warto kupić naleśnikarkę?

Nie ma chyba domu, w którym nie smaży się naleśników. Na ogół wykorzystuje się do tego zwykłą patelnię. Dostępne są specjalne urządzenia przeznaczone do tego celu. Pyszne naleśniki można przygotować w krótkim czasie za pomocą naleśnikarki. Do wyboru są urządzenia elektryczne lub gazowe, domowe lub stricte gastronomiczne.

W gastronomii wykorzystuje się naleśnikarki wielkogabarytowe. Urządzenia te pozwalają szybko i sprawnie usmażyć duże ilości naleśników. Takie urządzenie przydaje się również w warunkach domowych. Świetnie sprawdzają się w przypadku dużych rodzin lub osób, które nie wyobrażają sobie życia bez naleśników. Na pannamakerze można też smażyć naleśniki z mniejszą ilością tłuszczu, co jest zdrowsze i mniej kaloryczne. Jest to więc urządzenie przeznaczone dla osób świadomie dbających o swoją wagę. Naleśniki smażone bez dodatku tłuszczu są bardzo chrupiące.

Naleśnikarki są łatwe w obsłudze i dobrze się sprawdzają. Wiele z tych urządzeń można również wykorzystać do odgrzewania już gotowych naleśników. Przyda się to podczas przygotowywania dań na ich bazie, takich jak popularne krokiety.

Popularni producenci naleśnikarki

  • Wmf
  • Russell Hobbs
  • Severin
  • Steba
  • Clatronic

Sklepy, które warto odwiedzić

  • Allegro
  • Media Expert
  • Media Markt
  • RTV Euro AGD
  • Empik
  • Avans
  • OleOle