Soundbar zasadniczo jest listwą głośnikową, czyli trwałym głośnikiem, który umieszcza się pod telewizorem. Urządzenie to staje się coraz bardziej popularne w polskich domach, ponieważ znacznie poprawia jakość dźwięku. Soundbar jest niewielki i można go umieścić w dowolnej przestrzeni. Sprawdza się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Modele Bluetooth nie wymagają nawet kabli, aby podłączyć je do telewizora, tabletu czy komputera. Czasem mogą nawet pełnić funkcję głośników audio.

Ranking soundbarów

 1. JBL Bar 5.1 Soundbar

  Ten nowoczesny soundbar pozwala na stworzenie bezprzewodowego kina domowego z kanałami 5.1 z wykorzystaniem mocy 510W. Posiada 10-calowy subwoofer, trzy wejścia HDMI, które pozwalają na podłączenie urządzeń 4K oraz Bluetooth. Dwa bezprzewodowe głośniki surround mogą działać do 10 godzin na jednym ładowaniu baterii. Do urządzenia można bezprzewodowo przesyłać muzykę z dowolnego urządzenia mobilnego. Wszystko jest możliwe dzięki technologii JBL SoundShift.
 2. Soundbar Samsung HW-Q60R

  Soundbar, który dostarcza 360W mocy. Tryb Game Pro zapewnia dynamiczny dźwięk, który jest idealny do wszystkich rodzajów gier. Adaptacyjny dźwięk dostosowuje się do tego, jakiej muzyki słuchasz lub jakie programy oglądasz. Technologia Bluetooth umożliwia połączenie urządzenia z telewizorem. Technologia Acoustic Beam firmy Samsung zapewnia słuchaczom prawdziwie panoramiczne wrażenia dźwiękowe.
 3. Soundbar LG SJ2

  Czarny kolor, kompaktowy i bezprzewodowy soundbar. Jest idealnym dodatkiem do wielu telewizorów. Łączy się bezprzewodowo z Twoim urządzeniem bez konieczności stosowania przewodów. Po wysłaniu do niego sygnału, soundbar wpadnie w pogłos. Urządzenie jest nieaktywne i włączy się, gdy otrzyma sygnał Bluetooth. Soundbarem można sterować za pomocą zwykłego pilota do telewizora.
 4. Soundbar Yamaha YAS107

  Soundbar z portami HDMI umożliwiającymi łatwe podłączenie do telewizora. Posiada wbudowane dwa subwoofery i jest zasilany przez technologię Bluetooth. System DTS Virtual:X pozwala na cyfrową emulację i uzyskanie dźwięku przestrzennego. Urządzenie strumieniuje muzykę bezprzewodowo przez Bluetooth z komputera lub urządzenia mobilnego. Można nim sterować za pomocą aplikacji mobilnej HT Controller, co jest bardzo wygodne. Soundbar obsługuje format 4K. Można tworzyć specjalne programy dźwiękowe dla różnych źródeł dźwięku. Urządzenie można powiesić na ścianie.
 5. Soundbar Samsung HW-K450

  Nowoczesny soundbar z wbudowanymi czterema głośnikami, każdy z własnym wzmacniaczem. Funkcja Surround Sound Expansion pozwala na uzyskanie szerokiego zakresu dźwięku i głębi. W odbiorniku ma się wrażenie, że dźwięk płynie z telewizora. Technologia TV SoundConnet poprzez Bluetooth pozwala połączyć urządzenie bezpośrednio z telewizorem. Podłączenie i rozmieszczenie soundbara jest łatwe. W zestawie znajdują się elementy do montażu na ścianie oraz pilot zdalnego sterowania.

Jaki soundbar powinienem kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele soundbarów. Różnią się one zarówno budową i wymiarami, jak i funkcjonalnością oraz sposobem działania. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tego urządzenia?

 • Kompatybilność Dobrze jest sprawdzić, czy soundbar jest kompatybilny z dekoderami dźwięku w Twoim telewizorze. Zwróć uwagę na rodzaj gniazd.
 • Charakterystyka częstotliwościowa - Im szerszy zakres częstotliwości, tym lepiej.
 • Number Of Channels - Jest to liczba głośników wbudowanych w urządzenie. Im więcej kanałów, tym lepsze efekty dźwiękowe. Jeśli po kropce występuje druga cyfra, to dany soundbar obsługuje głośnik niskotonowy.
 • Moc Co ciekawe, wyższa moc nie musi oznaczać lepszej jakości dźwięku. Mówi jednak o tym, ile ciepła są w stanie odprowadzić, aby nie uległy uszkodzeniu. Moc odnosi się również do głośności emitowanego dźwięku. Ten parametr jest często używany do opisu całego zestawu.
 • Soundbary mogą posiadać dodatkowe elementy, które poprawiają jakość dźwięku i zwiększają ich funkcjonalność. Do takich elementów należy korektor i regulacja barwy dźwięku.
 • Łączność: Klasyczne soundbary można podłączyć do urządzeń za pomocą standardowego kabla. Nowoczesne modele dostępne są z modułami Bluetooth lub WiFi. Można z nich korzystać także mobilnie.
 • Złącza Soundbary zazwyczaj posiadają jedno lub dwa złącza HDMI, a także standardowy port USB.
 • Design Jest to element drugorzędny, ale dobrze wpływa na koordynację urządzenia z innymi urządzeniami elektronicznymi we wnętrzu. Nowoczesne soundbary charakteryzują się wysoką estetyką wykonania, więc znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno być trudne.

Czy warto wydać pieniądze na soundbar

Soundbary mogą być wykorzystywane przez osoby, które na co dzień oglądają filmy i programy telewizyjne. Ważna jest również wysoka jakość dźwięku. Soundbary są świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Takie soundbary są proste w obsłudze i można je podłączyć bezprzewodowo do telewizora lub innego urządzenia mobilnego. Nie musisz się martwić o kable plączące się w salonie.

Soundbary są bardzo proste w użyciu na co dzień. Do ich obsługi można użyć tego samego pilota co do telewizora. Wiele soundbarów można wykorzystać do dostosowania ścieżki audio do aktualnego programu lub muzyki słuchanej zbyt. Soundbary mogą być zintegrowanymi urządzeniami z wbudowanymi głośnikami. Można je jednak łączyć z innymi głośnikami. Można nawet połączyć je z innymi głośnikami, aby stworzyć rozbudowany system audio.

Producenci soundbarów, którzy cieszą się popularnością

 • Samsung
 • JBL
 • Yamaha
 • LG
 • Sony

Godne uwagi sklepy z soundbarami

 • Allegro
 • Avans
 • Electro
 • Empik
 • Media Markt
 • Media Expert
 • RTV Euro AGD
 • OleOle