(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Płyta główna Gigabyte Gaming X B760 to świetny wybór dla tych, którzy chcą zbudować wysokiej jakości zestaw do gier. Masz wysokie oczekiwania i zastanawiasz się, czy płyta główna im sprosta? Poniżej przeczytasz o jej specyfikacji i sposobie, w jaki radzi sobie z różnymi zadaniami. Uwaga spoiler! Jest lepiej niż się spodziewaliśmy.

Gigabyte Gaming X B760 - zaskakująco wysokie parametry.

Podstawowe parametry płyty głównej to:

  • Chipset Intel B760
  • Gniazdo procesora: Socket 1700,
  • Liczba gniazd pamięci: cztery (4).
  • Maksymalna pojemność pamięci: 128 GB

Gigabyte B760 bazuje na standardzie ATX i pasuje do większych obudów typu tower. Dokładne wymiary płyty głównej to 244 mm szerokości i 305 mm wysokości. Płyta obsługuje procesory Intel dwunastej i trzynastej generacji z pamięcią DDR4. Posiada radiatory MOSFET oraz panel odprowadzający ciepło, dzięki czemu płyta nie przegrzewa się.

Personalizacja to obowiązkowy element każdej płyty głównej

Płytę Gigabyte B760 można łatwo dostosować do własnych potrzeb. CSG (Gigabyte Control Center), a aktualizacje BIOS-u można wykonać nawet przed zainstalowaniem komponentów, takich jak procesory. Ta płyta główna jest idealna dla komputerów do gier lub stacji roboczych.

Gigabyte B760 - łączność, audio, sieć

Przyjrzyjmy się jeszcze trzem ważnym cechom płyt głównych.

  1. Łączność. B760 posiada trzy sloty PCIe o maksymalnej przepustowości do 64 Gbps. Z tyłu znajdziemy osiem portów USB, złącza HDMI i DisplayPort. Łączność jest rozbudowana i zapewnia szybkość.
  2. Audio. 8-kanałowy kodek Realtek zapewnia wystarczającą ilość dźwięku, aby zadowolić nawet najbardziej zagorzałych fanów muzyki. Nie usłyszysz żadnych zakłóceń podczas słuchania, ponieważ sekcja obsługi dźwięku znajduje się w innym miejscu niż reszta.
  3. Sieć. Złącze RJ45 (LAN) ma przepustowość do 2,5 Gbps. Potrzebujesz niskiego pingu i stabilnego połączenia podczas grania online? B760 bez problemu poradzi sobie z domowym Internetem. A może bardziej zależy Ci na niskich opóźnieniach niż szybkim pobieraniu danych? Tutaj płyta Gigabyte również pokazuje swój pazur.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push();

Wszystkie aspekty wyglądają solidnie. Trudno mi znaleźć jakiekolwiek wady Gigabyte B760 Gaming X w tym momencie. Ta płyta główna jest często określana jako "upper midrange", ale te parametry i rozwiązania pokazują, że ta klasyfikacja nie jest pomocna.

Największą wadą jest wysoka cena.

Niestety (a może na szczęście?) tutaj też wszystko jest w porządku. Częścią tego tańszego sprzętu są płyty główne. Płyty główne Gigabyte B760 Gaming X można kupić już za kilkaset złotych. W zestawieniu z innymi płytami głównymi, które mają podobne parametry i często kosztują ponad tysiąc złotych, B760 to świetny wybór.

Dodatkowe akcesoria do płyty głównej

System RGB Fusion jest idealny dla posiadaczy komputerów z przezroczystymi obudowami. Umożliwia on zmianę koloru podświetlenia. Specjalny wielofunkcyjny przycisk resetowania znajduje się na powierzchni płyty. Można również uzyskać dostęp do "centrum dowodzenia", w którym można zmienić efekty świetlne płyty, włączyć tryb tylko BIOS i uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Płyta główna Gigabyte Gaming X B760 to świetny sprzęt.

Płyta główna Gigabyte GAMING X B760 to solidny sprzęt komputerowy. Ma świetną sekcję zasilania i duże możliwości dostosowywania. Dobrze radzi sobie również z łącznością, dźwiękiem i siecią.

Sprawdzi się podczas pracy z zasobożernymi programami graficznymi/edytującymi oraz podczas grania w nowe produkcje. Dodajmy do tego płytę główną w bardzo atrakcyjnej cenie i mamy w zasadzie płytę główną idealną.