Kubek niekapek dla dziecka to naczynie zwane również często kubkiem treningowym i kubkiem do nauki picia. To produkt bardzo wygodny i funkcjonalny dla rodziców, bo dziecko, które z niego pije, nie oblewa się. Z drugiej strony niektórzy eksperci są zdania, że maluch dzięki niekapkowi nie uczy się nowych umiejętności, a tylko utrwala te wcześniej zdobyte. Mimo to popularność kubków tego typu na rynku nie maleje. Jest wręcz odwrotnie – cieszą się one bardzo dużą popularnością.

Ranking kubków niekapków dla dzieci

Wielu młodych rodziców zadaje sobie pytanie jaki kubek niekapek dla dzieci kupić. Są to bowiem naczynia, które w przypadku maluchów sprawdzają się wręcz doskonale. Bobas, który z takiego kubka pija, nie oblewa się napojem. Nasz ranking kubków niekapków dla dzieci to zestawienie najciekawszych produktów tego typu na rynku. Wskazujemy w nim na naczynia, które cieszą się największą popularnością wśród internautów.

 1. Beaba Butelka Kubek Niekapek Stalowy Ze Słomką Old Pink 250Ml (913482)

  Wysokiej jakości kubek niekapek i lekka butelką ze słomką wykonana ze stali nierdzewnej odpornej na korozję i uszkodzenia natury mechanicznej. Za sprawą podwójnych ścianek butelka przez długi czas zachowuje temperaturę wlanych do środka napojów – ciepłych i zimnych. Na uwagę zasługuje jej ergonomiczny kształt i dodatkowy zdejmowany uchwyt z dwoma uchami. Wymienna słomka silikonowa posiada zawór. Dlatego butelka pełnić może też funkcję kubka niekapka.

 2. B.Box Kubek niekapek Neon różowy (BB00383)

  Wysokiej klasy bidon z unikalnie obciążoną słomką, która ułatwia maluszkowi picie napojów. Doskonale sprawdza się w domu, w podróży czy na spacerze. Całość utrzymana jest w ładnej, różowej kolorystyce. Specjalna słomka wchodząca w skład zestawu ma ciekawy wzór, a wzmocniona pokrywka ułatwia picie. Naczynie jest nieprzeciekalne. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość jego wykonania.

 3. LOVI KUBEK NIEKAPEK 360 JUNIOR 250 ML INDIAN SUMMER BOY

  Nowoczesny kubek dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Pozwala na wygodne picie bez rozlewania, ale nie można go nazwać niekapkiem. Uczy malucha kontrolowania ruchów i przygotowuje do picia ze standardowego kubka. Wszystkie elementy naczynia można łatwo zdemontować i umyć. Prosta konstrukcja ułatwia jego utrzymanie w czystości. Atutem kubka jest także specjalna ochrona antybakteryjna.

 4. Babyono Natural Nursing Kubek Niekapek Z Miękkim Ustnikiem 180 Ml

  Praktyczny kubek niekapek z miękkim ustnikiem. Posiada specjalną konstrukcję, która ułatwia kontrolowanie przepływu płynów. Silikonowy zaworek pozwala na wyciek napoju poprzez ściśnięcie ustnika i jego ssanie. Ustnik w całości wykonany jest z silikonu – materiału bezpiecznego dla maluchów. To najwęższa butelka tego typu na rynku, którą bobas może z łatwością utrzymać w dłoniach.

 5. PHILIPS AVENT Kubek 200 ml 6M+ SCF551/05 niebiesko-zielony

  Efektowny kubek dla dzieci z ustnikiem. Posiada ułatwiający picie silikonowy ustnik i nie jest trudny do utrzymania w czystości. Produkt pozwala maluchowi na szybką naukę samodzielnego picia. Opracowany został przez specjalistów. Posiada słomkę, miękki ustnik i krawędź 360 stopni. Produkt wykonany jest w całości z materiału, który nie zawiera bisfenolu A. Jego poszczególne elementy można myć w zmywarce. Atutem omawianego modelu jest także ciekawa kolorystyka.

Jaki kubek niekapek dla dzieci kupić?

Kubek niekapek dla dzieci to świetny pomysł w przypadku najmłodszych. Na jego zakup decyduje się wielu młodych rodziców i trudno się temu dziwić. Na jaki produkt warto się w tym przypadku zdecydować i co trzeba wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

 • Rodzaj – kubki Medela mają dość specyficzni kształt i pozwalają dziecku na picie w pozycji półpionowej. Stosować je można w przypadku maluchów kilkutygodniowych. Kubki treningowe to kubki, które kapią. Są to na ogół standardowe niekapki, które za sprawą zaworka mogą pełnić funkcję kubków treningowych. Przeznaczone są dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Trzecim rozwiązaniem są standardowe kubki niekapki.
 • Ustnik – kubki niekapki z miękkim ustnikiem to dobry wybór dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Maluch nie odczuwa różnicy między nim a butelką. Kubki niekapki z osłonką skutecznie zapobiegają gromadzeniu się zarazków. Są one nieco cięższe i trudniejsze do utrzymania w czystości. Wyróżniają się natomiast większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kubki niekapki z plastikowym ustnikiem są przeznaczone dla dzieci od pierwszego roku życia. Są dobrym rozwiązaniem dla pociech, które miękkie ustniki rozgryzają. Niekapki z płaskim ustnikiem to propozycja dla dzieci powyżej 14. miesiąca życia.
 • Uchwyty – kubek niekapek może być wyposażony w uchwyty, o czym nie wszyscy rodzice pamiętają. Tymczasem znacznie ułatwiają one trzymanie i chwytanie naczynia. Ciekawym rozwiązaniem są uchwyty, które później można demontować, gdy maluch nieco podrośnie. Wówczas większe znaczenie ma ergonomiczny kształt kubka.
 • System gwarantujący szczelność – do wyboru jest zaworek lub dziurki. Zaworek może mieć różną przepustowość. Czasem dziecko może mieć więc kłopot z pociągnięciem odpowiedniej ilości napoju. Dlatego tak duże znaczenie ma jakość wykonania zaworka. Alternatywą są dziurki, które nie są już tak szczelne. Mogą powodować za szybki wyciek wody, co dziecku sprawia problem.

Czy warto kupić kubek niekapek dla dzieci?

Kubki niekapki cieszą się na rynku dużą popularnością. Jednak czy rzeczywiście są godne uwagi? Czasem spotkać się można z opinią, że mogą one u małych dzieci powodować wady zgryzu. Jednak jest to krytyka bezpodstawna, która nie ma potwierdzenia u pediatrów i specjalistów. Rodzice, którzy sięgają po kubki niekapki, są z nich bardzo zadowoleni i trudno się temu dziwić.

Tego typu naczynia są przede wszystkim bezproblemowe w obsłudze dla mam i samych dzieci. Stanowią pewien etap na drodze do nauczenia się korzystania ze standardowych kubków. Małe dzieci mają wrodzony odruch ssania, który wykorzystują podczas karmienia piersią czy picia z butelki. Kubki niekapki przychodzą z pomocą, gdy maluch jest stopniowo przyzwyczajany do normalnego picia.

Za sprawą kubka niekapka można skutecznie odzwyczaić dziecko od picia z butelki. Jednocześnie ma on nadal komfort picia za pomocą ssania. Picie z tego kubka wymaga specjalnego ułożenia policzków, warg i innych części jamy ustnej. To one odpowiadają za dozowanie płynów. Maluch, aby móc pić bez rozlewania, musi swoimi wargami w odpowiedni sposób sterować. Kubek niekapek jest w tym przypadku naprawdę doskonałym rozwiązaniem.

Popularni producenci kubków niekapków dla dzieci

 • Lovi
 • Philips
 • B.Box
 • Beaba
 • Babyono

Podsumowanie rankingu kubków niekapków dla dzieci

Kubki niekapki to akcesoria często wybierane przez młodych rodziców dla swoich pociech. Trudno się temu dziwić, bo mają one naprawdę sporo zalet. Są wykorzystywane podczas nauki picia – początkowo maluchy mają bowiem jedynie odruch ssania. Dzięki niekapkom nie trzeba martwić się tym, że dziecko przypadkowo się obleje czy rozleje napój. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem kubków niekapków dla dzieci, który oparliśmy w dużej mierze na opiniach internautów.